Vooral D 66 biedt 41 binnenland TO©S Van Rompuy wil regie pensioen Robots uit Eindhoven winnen WK voetbal 'Energie onbetaalbaar' ZUID-AFRIKA D66 en WD zeggen beiden dat ze vooruitgang willen. Maar uit het verkiezingsprogramma van D66 blijkt dat die partij daar veel verder in wil gaan dan de WD. maandag 25 juni 2012 EINDHOVEN - Het robotvoetbal- team van de Technische Universi teit Eindhoven heeft in Mexico de wereldtitel gepakt. De robots won nen in de finale met 4-1 van een team uit Iran. De Eindhovenaren verloren de afgelopen vier jaar.de finale, maar zegevierden nu wel in de eindstrijd om de RoboCup. Na de eerste helft stond het 2-1 voor de Eindhovense robots. In de rust moest bij een robot een tech nisch probleem verholpen wor den. Het bleek te gaan om een los draadje. Na de pauze liep het uit vijf spelers bestaande team uit naar 4-1. De robots voetballen zelf- ROTTERDAM - Stroom en gas wor den nog aanzienlijk duurder, stelt topman Peter Terium van energie gigant RWE in een interview met het AD. „In Duitsland is nu al dis cussie over de vraag in hoeverre de energierekening voor de mini ma nog is op te brengen." Terium verwacht dat het probleem ook in Nederland gaat spelen. Volgens hem schuilt het probleem in de wens om te stop pen met fossiele brandstoffen en kernenergie. „Die kosten moeten ergens vandaan komen, en mijn kas is leeg. Als het niet uit de staatskas komt, komt het vanzelf in de stroomprijs terecht." PAUL KUSTERS toosenhenk BOS standig, zonder menselijke stu ring. De robots 'communiceren' met elkaar via een intern netwerk. Ze kunnen aan elkaar hun posities doorgeven en van rol in het team wisselen. Een voetbalcomputer mag maximaal 80 centimeter hoog zijn en 40 kilo wegen. „Onze com puters waren iets lichter dan die van de Iraniërs, daardoor waren we wendbaarder en dat heeft ons de zege gebracht", zei teammana ger Robin Soetens vanuit Mexico. zie onze website:binnenland Bekijk hoe de Eindhovense robots de wereldtitel pakken D66 en de WD presenteer den zich afgelopen weekein de beide als partij van de vooruitgang. De partij van Alexander Pechtold heeft echter de beste papieren. door Frits Bloemendaai Als het er écht om gaat, leest Mark Rutte zijn speech van papier. Dat deed hij zaterdag, op het WD-congres. Hij zou zich, was tevoren al gefluisterd, hard af zetten tegen de SP. Volgens de pei lingen is Emiel Roemer zijn be langrijkste tegenstander in de strijd om het premierschap. Maar Mark Rutte wilde de WD presenteren als de Partij van de Vooruitgang. Dat deed hij door zijn tegenstanders neer te zetten als weglopers (de PW) of als be houdzuchtige potverteerders (SP en PvdA), die denken dat je de schuldencrisis oplost door meer geld uit te geven. Die partijen noe men zich graag progressief, maar volgens liberalen heeft dat niets met vooruitstrevendheid te ma ken. „Wat Nederland nodig heeft, is doorpakken en vooruitkijken", zei Rutte. „Jongeren en ouderen hebben een gezamenlijk doel. Dat is ook mijn doel, dat is ook ons doel: vooruitgang!" In het Haagse World Forum Cen ter klonk applaus. Maar bij D66 denken ze er heel anders over. D66-leider Alexander Pechtold mag het kabinet-Ru tte graag neer zetten als 'Stilstand IT, de opvol ger van het vierde kabinet-Balken ende, dat hij steevast 'Stilstand I' noemde omdat noodzakelijke her vormingen niet tot stand kwa men. Destijds-streden Pechtold en Rutte daar zij aan zij tegen, maar dat verbond viel uit elkaar toen Rutte koos voor de gedoogcoalitie met CDA en PW. En die, vindt Pechtold, heeft bar weinig tot stand gebracht. Hervormingen in de zorg, arbeidsmarkt en woning markt bleven uit. Als antwoord op dat kabinet van Rutte heeft D66 gekozen voor de verkiezingsslogan 'En nu vooruit!'. „Na vijfjaar stilstand", zei Pech told er zaterdag nog even bij nadat partijcoryfee Hans Wijers het D66-verkiezingsprogramma had gepresenteerd. Wie de plannen van beide partijen naast elkaar legt, ziet bij D66 inderdaad aan zienlijk meer beweging. Waar de WD op de rem trapt bij verdere Europese integratie, wil D66 een reuzensprong maken naar een federaal Europa met een gekozen president. Waar D66 vast houdt aan de forensentaks als mid del om de automobiliteit te beper ken (tot een kilometerheffing is in gevoerd), wil de WD die terug draaien en het verlies aan inkom sten opvangen door een forse kor ting op ontwikkelingssamenwer king. Behoudzucht, vinden de 'an dere liberalen' van D66. Waar een meerderheid van het WD-con- gres een verdere beperking van de hypotheekrente-aftrek afwees, zet D66 forse extra stappen door het maximale aftrekpercentage geleide lijk te verlagen naar 30 procent. En waar WD'ers natuur vooral zien als mooi landschap, wil D66 de Ecologische Hoofdstructuur van echte natuurgebieden gewoon vol- zie onze website:biininienland Pechtold: '15 zetels in de peilingen; daar mag nog wel wat bij' Voorzitter Europese Unie pre senteert verplichtende pen- sioenregels deze week op top in Brussel. PW en WD willen geen Brus selse inmenging in Nederlands stelsel, andere partijen wach ten inhoud plan eerst af. DEN HAAG - Pensioenrapporteur voor de Tweede Kamer, CDA'er Pieter Omtzigt, wil zo snel moge lijk weten wat precies de plannen zijn van EU-voorzitter Herman van Rompuy met de hervorming gen van het pensioenstelsel. „Ik ga snel naar Brussel en ik wil ant woorden van minister Kamp", al dus de parlementariër gisteren. Van Rompuy zegt concrete plan nen te hebben voor de pensioen stelsels, die hij op de EU-top van 28 en 29 juni in Brussel aan de lan den gaat voorleggen. Het opvallen de aan het plan is dat het gaat om een verplichting en niet om een vrijblijvend voorstel. Nu worden er alleen aan individuele lidstaten aanbevelingen en geen bevelen ge geven door de EU. „Daar heb ik dan nog wel wat vragen over", stel de Omtzigt, die het beter vindt om eerst een discussie te voeren voordat Van Rompuy een uitge werkt plan op tafel legt. Hij stelt dat Europa alleen mag ingrijpen als landen een pensioenstelsel heb ben dat financieel onhoudbaar is. „Anders niet", aldus Omtzigt. Kamerbreed leven er al tijden zor gen over de plannen die in Brussel worden gesmeed om pensioen fondsen te onderwerpen aan stren gere regels. Omtzigt is door de Ka mer aangesteld om uit te zoeken wat de Brusselse plannen precies inhouden. Daarnaast moet hij zich in Europa sterk maken voor de Ne derlandse fondsen en de Brusselse bemoeienis zoveel mogelijk afhou den. PW-leider Geert Wilders uit te op Twitter al zijn ongenoegen over de Europese plannen. „Nu wil het Brusselse monster onze soevereiniteit over de pensioenen afpakken. Genoeg is genoeg!", schreef hij. Ook de WD is niet blij met de plannen van Van Rompuy. Kamerlid Klaas Dijkhoff stelt dat het niet nodig is om de pensioe nen Europees te regelen. Het wordt volgens hem ook moei lijk om een eensluidende afspraak te maken binnen Europa. Dat houdt in dat Nederland de pen sioenpot moet gaan verkleinen of dat de arme landen hun pensioen- voorraden moeten gaan aanvullen. „Dat zou een wonder zijn", aldus Dijkhoff die verder stelde de proef ballonnen over dit onderwerp zat te zijn en snel inzicht te willen in de plannen. Andere partijen lieten weten de precieze inhoud van de plannen af te wachten, voordat ze reageren. SPECIALE TOMTOM VOOR OÜÖEREM -s ...BUNA ©OE&...EVEN ACHTERUIT EN &AM NIA 50 METER LINKSAF...' 1/ vliegreis verblijf ontbijt rondreis per comfortabele bus NL-sprekende reisleiding basisexcursies Zie www.kras.nl/25990 Zie www.kras.nl/25059 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 gfjai f'i'Jc1; yprmety. Prijzen pin exclusie' itsetveri'.igskos^i 16-/17-daagse vlïeg-/rondreizen "anaf Sensational South Africa V.a. 1569 Vertrek: 20/9 en 11/10 slechts 2 vertrekdata, mis dit niet' vertrek vanaf Brussel met Qatar Airways l&daagse rondreis met o.a. het Kruger National Park, de Panorama-route, Swaziland, Durban en de ruige Drakensbergen optioneel ëxcursiepakket v.3. 249 p.p. Classic South Africa v.a. 1699 Vertrek: 21/8 t/m 16/10 0 vele gegarandeerde vertrekdata! vertrek vanaf Amsterdam met KLM 17-daagse rondreis met o.a. Pretoria, het Kruger National Park, Zululand, Port Elizabeth, de Tuinenroute en 3 dagen in Kaapstad optioneel excursiepakket v.a. 395 p.p. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4