Bioscoop Hulst loopt vertraging op ZEEUWS-VLAANDEREN Schuifelen langs kramen en kermisattracties tijdens Havendagen Dronken automobilist HnTsten», „erwondt Nieuw park komende maanden al vol MAANDAG 25 juni 2012 13 Expositie middeleeuwse martelwerktuigen 14 Extra investeringen brandveiligheidseisen en faillissement eigenaar Koning van Engeland door Eugème Verstraeten HULST - De realisering van een ver maakscentrum met onder meer een nieuwe bioscoop aan de Hout- - markt in Hulst loopt een aantal maanden vertraging op als gevolg van enkele tegenvallers. Aanvanke lijk ging projectontwikkelaar Karei Rietbergen er nog van uit dat de bioscoop nog dit jaar geopend kon worden. Uit overleg met de brandweer blijkt dat er veel moet gebeuren B&egssssggesazcssesa voordat het gebouw van de voor malige Koning van Engeland ge schikt is voor het beoogde nieuwe gebruik. „Nader onderzoek wijst uit dat er inderdaad nog een forse kostenpost mee gemoeid is", zegt Karei Rietbergen. Het pand is eigendom van de be sloten vennootschap De Keizer van Hulst BV. Rietbergen heeft met de eigenaar van deze BV een koopovereenkomst gesloten, waar bij het pand van De Koning van Engeland wordt gekocht onder na der uit te werken voorwaarden. Re cent is 3echter Merral Theaters BV, de eigenaar van De Keizer van Hulst BV, failliet verklaard. De bank ABN Amro is de eerste hypo theekhouder op het pand en de vennootschap waar Rietbergen aan verbonden is de tweede. Riet bergen: „Op korte termijn hoop ik een constructief gesprek met de cu rator en de bank te hebben over de aankoop van het pand, waarbij rekening gehouden wordt met de recent duidelijk geworden extra kosten om de voldoen aan de brandveiligheidseisen." Intussen zet Rietbergen de pinten verder op de i voor wat betreft de exploitatie van het vermaakscen trum. Aan de Houtmarkt komen drie bioscoopzalen, waarvan er één met een podium ten behoeve van theater- en andere voorstellin gen. Met filmverhuurder ABC uit Amsterdam zijn al afspraken in de maakt over de films. Verder komt er in de voormalige zaal 1 een bow ling met vijf banen. Ook komen er verschillende horecaruimten voor sociaal-culturele activiteiten op de verdieping en is er ook ruimte voor het jongerencentrum Kom ma. Verder voorziet het plan in een danszaal en een theatercafé. Rietbergen: „Vanuit de exploitatie wordt onderzocht of er een samen werking kan plaatsvinden met het jongerencentrum." De projectont wikkelaar denkt nu eind dit jaar te kunnen beginnen met de renova tie en het nieuw leven inblazen van de Koning van Engeland. asaseeeeeeesaassasassssaBEeeaaxt TERNEUZEN - De Havendagen in Terneuzen schuifelen tussen de vele kraampjes en kermi- Arno Dirkzwager zei tevreden te zijn. Het uit Rotterdam werd zaterdag de eerste 'sterk- kenden twee gezichten. Zaterdag trof de orga- sattracties. Zondag was het regenachtig, maar waaide wel flink maar de vaartochten met su- ste havenman'. Het team van Koninklijke nisatie prima weer en dus kwamen de bezoe- wisten de bezoekers evengoed de weg naar ac- persnelle Ribs-boten en de helïkoptervluch- Schuttevaer uit Terneuzen won de roeiwed- kers massaal naar het haventerrein. Het was tiviteiten en optredens te vinden. Voorzitter ten konden gewoon doorgaan. René Verburg strijden. foto Peter Nicolai belandt in de sloot man met hark na ruzie Op de N6i/Willemsweg bij Bier vliet is zaterdag omstreeks 01.30 uur een 29-jarige automobilist uit Etten-Leur in de sloot beland. Te vens reed hij een verkeersbord om ver en raakte een coniferenhaag be schadigd. De man kwam met de schrik vrij. Wel bleek dat hij onder invloed van alcohol had gereden. Zijn auto raakte beschadigd en moest worden weggesleept. De politie heeft zaterdagmiddag rond 14.30 uur in de Janseniuslaan in Hulst een 66-jarige man aange houden wegens mishandeling. Na een woordenwisseling sloeg de Hulstenaar een 63-jarige man uit de gemeente Hulst enkele malen met een hark. De 66-jarige man is hierop aangehouden en ingesloten. De 63-jarige man is naar de huisart senpost gegaan voor behandeling. NIEUWVLIET - Een jaar na de start van de bouwwerkzaamheden opende waarnemend burgemees ter Jacques Suurmond van de ge meente Sluis zaterdag het nieuwe vakantiepark Landal Strand Resort Nieuwvliet-Bad. De recreatiewoningen passen elk op hun eigen wijze in het Zeeuw se landschap. Daarbij werd ook een nieuw centrumgebouw gereali seerd bestaande uit een receptie, horeca, zwembad en indoor speel- voorzieningen. Het 16,5 hectare grote park ligt op loopafstand van het Noordzeestrand. De bunga lows en centrale voorzieningen staan op royale kavels van gemid deld 550 vierkante meter. In maart vorig jaar is de verkoop van de va kantiebungalows gestart. De be langstelling was zo groot dat na slechts drie maanden al gestart kon worden met de realisatie van de eerste fase van het project. In to taal worden 208 woningen ge bouwd. Volgens Thomas Heer- kens, algemeen directeur van Lan dal Green Parks, is het park de ko mende twee maanden al vol ge boekt." Door de bouw van het park en de daarbij horende vereve- ningsbijdrage kon de gemeente Sluis na veertig jaar de wens voor een fietspad van Groede naar Oost burg realiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49