Zien Is geloven bij kopers op Ganuenta 141 zeeland Schouwen is trots op het ziekenhuis Drie EMM'ers blazen een mensenleven lang Vandaal gepakt Meezingen bij Concert4Kids maandag25 juni 2012 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst door Claudia Sondervan KORTGENE - Een mensenleven lang muziek maken, wethouder Piet de Putter toonde zich zondag zeer on der de indruk toen hij drie muzi kanten van EMM de erespelden van de Koninklijke Nederlandse Muziek Federatie opspeldde om dat ze samen 215 jaar muziekma- ken vertegenwoordigen. Ko Welleman, euphoniumspeler, is zeventig jaar Üd; Wim Dinge- manse, bugelist, ook zeven decen nia lid en Arjaan van Hakken: 75 jaar lid en saxofonist. De drie musi ci kregen bloemen en lof tijdens de laatste van de zomerconcerten van EMM in de Nicolaaskerk in Kortgene. Alle drie de Kortgene- naars komen uit families die ver weven waren en zijn met de 133-ja- rige muziekvereniging. Welle- man's vader was lang voorzitter van Eendracht Maakt Macht. Din- gemanse leidde veel jongeren op. Van Hakken werd in de muziek ge bracht door zijn broer. Gevraagd welk muziekstuk ze in die jaren nu het liefste speelden, spreken de drie met één stem: Ouverture 1812 van Tsjaikovski. „Dat stuk met die klokken! Maar het heeft ook zach te delen, hoor." Maar ook kanon schoten - het verbeeldt de slag die de Russen leverden tegen Napo leon. De muziekvereniging huldig de ook vier jongere jubilarissen: Ferdy van de Moere en Nadine Verburg, beiden 12,5 jaar lid; en Ri chard Verburg en Ronald van der Maas, beiden 25 jaar lid. door Joeri Wisse Verbitterd, verbolgen, pijnlijk... Het zijn wat termen die bij Schou- wen-Duivelanders op komen als ze terug denken aan de aftakeling van 'hun' ziekenhuis. Na jaren van leegloop en achteruitgang is het voormalige Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee nu weer van onder tot boven gevuld en maakt de boosheid plaats voor trots. Van de nog zo vertrouwde naam is al sinds enkele jaren afscheid ge nomen. Sinds kort prijkt ook niet langer het beeldmerk van het Ad miraal de Ruyter Ziekenhuis, maar dat van de Victoria Kliniek en het Buurtzorgpension op de gevel. Een ziekenhuis mag het eigenlijk niet heten; de juiste term is zelf standig behandelcentrum. De circa tweeduizend burgers- die zaterdag een kijkje namen op de open dag zal het een zorg zijn. Ze zijn vrij wel allemaal positief over de nieu we voorzieningen die het medisch centrum aan de Koning Gustaaf- weg biedt. Tannie van der Linde uit Zierik zee: „Je hoort en leest veel in de media over wat hier allemaal ge beurt, maar ik wil het graag zelf ge zien hebben." Van bepaalde prak tijken die zich op de begane grond gezamenlijk presenteren onder de naam Zorgboulevard Zierikzee had ze nog nooit gehoord. „De osteopathiepraktijk bijvoorbeeld. En ik wist ook niet wat die huidkli niek allemaal dóet." Het meest te spreken is ze over de mogelijkheden voor operaties in de Victoria Kliniek. Massaal ma ken de bezoekers -gestoken in ope ratie-outfit- een rondleiding door de operatiekamer. Ook Tannie van der Linde is na de tour onder de indruk. „Ik vond het heel zonde dat het ziekenhuis dicht ging. Nu moeten we nog wel voor bepaalde dingen de brug over, maar lang niet voor alles", zegt ze. Ook onder de mensen die in de Victoria Kliniek werken heerst en thousiasme. Operatie-assistente chirurgie Els de Klerk werkte in 1997 voor het eerst in het Zierik- zeese ziekenhuis. Voor haar voelt het als thuiskomen om na de laat ste operatie op 16 april 2010 weer aan het werk te kunnen in de Vic toria Kliniek. „We zitten nu nog in de opstartfase. Nu worden de ope ratiekamers twee dagen per week gebruikt, de bedoeling is dat dat er vijf worden." Groot verschil met de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes is de flexibiliteit van de Victoria Kli niek. „Als 's morgens de ortho- peed belt over een patiënt, kan die dezelfde middag geopereerd zijn." Ko Welleman, Arjaan van Hakken en Wim Dingemanse. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Er waren realis tische artist's impressions, internet presentaties, volledig ingerichte maquettes van alle huizentypen, maar toch: zien is geloven voor de kopers van huizen op Pare Ga nuenta bij Colijnsplaat. Nu de bouw van de eerste vakantiewo ningen naast de Paardenkuup on deraan de Öosterscheldedijk gaan de is, komt de verkoop los. „Nu pas merken we hoeveel men sen ons het laatste jaar in de gaten hebben gehouden", zegt project ontwikkelaar Evert van de Beek van Bruil 8c Van de Beek. Hij is verbaasd over de verbazing die pas santen uitten over de bouwwer ken: „Dus jullie doen het écht?, vroegen mensen. Ja, natuurlijk!" - De kopers die nu afkomen op Pare Ganuenta komen uit een radius van anderhalf uur autoreistijd: Rot terdam, Brabant, Noordrijn-West- falen, regio Antwerpen. En uit de directe omgeving: ondernemers die hier een familiehuis willen stichten voor kinderen die veraf wonen." De kopers zijn vaak 55 tot 60 jaar die uit zijn op rust „We hebben geen voorzieningen op het park, die zijn in het dorp. De huizen hebben een Zeeuwse uitstraling. En er is geen verhuur- plicht. Driekwart van de mensen wil niet verhuren of enkel binnen ■hun eigen familie- en vriendennet werk." Het was even schrikken toen dit voorjaar de watersportvereniging plots een hoge schuur ging optrek ken op de parkeerplaats, pal naast het park, in het zicht van de zwem badwoningen. „Dat bleek een oude toezegging te zijn. Het is goed opgelost: er wordt een wal rond de schuur opgeworpen met een waterpartij op de grens met het park." De gemeente betaalt het graafwerk, Ganuenta de be planting. „Uiteindelijk wordt het er mooier op." Zeeuws Landschap legt een wandelpad bovenop de wal bij buurcamping Orisant naar de Öosterscheldedijk en legt een natuurspeelterrein aan bij de dijk. Volgend voorjaar begint de bouw van de recreatie-appartementen rond het 'dorpsplein' van Ganuen ta. Een groot fotodoek laat zien hoe het wordt op het bouwveld daarachter. Dë appartementen kos ten, met garage en berging, net geen 180.000 euro. Van de Beek verwacht grote belangstelling. „Er zijn haast geen recreatieapparte menten, zeker geen ruime. Ik ver wacht ook huur door mensen uit de haven die niet op de boot wil len slapen." Een luchtopname van dit voorjaar: de fundamenten van de dijkwoningen linksonder; die van de zwembadhuizen middenboven. luchtfoto Willem Mieras Een 16-jarige jongen uit Eindho ven is zondag in Kloetinge aan de politie overgedragen nadat een bur ger hem rond 04.20 uur staande had gehouden. De jongen was be trapt bij het vernielen van een au tospiegel in de Lewestraat. In Kloe tinge is een burgerwacht actief GOES - Het was zaterdag opgewekt meezingen met Guimar, Chaima van The Voice Kids, de Kleppetband en vooral met Monique Smit, zus van de broer die dinsdag weer op de Grote Markt optreedt. Concert4Kids profi teerde optimaal van het zonnige weer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46