Kunstenaarsprotest tegen landart :'>WSrX BEVELANDEN/THOLEN Mis! almanak Zuinig MAANDAG 25 juni 2012 13 Verkoop Ganuente komt op gang 14 Permanente betonnen bollen in weids landschap worden ervaren als verstoring door Claudia Sondervan WILHELMINADORP - Een groep Zeeuwse kunstenaars en sympathi santen is een actiegroep begonnen tegen het landart-project van de Koninklijke Maatschap Wilhelmi- napolder. Zij maken bezwaar tegen de in breuk die het kunstwerk van me tershoge, ronde betonnen bollen zou maken op het open polder landschap. De actiegroep noemt zich op Facebook 'Nee tegen be tonnen kunst Wilhelminapolder'. Regisseur Rob Maaskant is me de-ondertekenaar. I-Iij vindt het ongepast om in tijden van grote bezuinigingen op cultuur ruim een half miljoen euro uit te geven aan één project in de open ruimte. Een kleine vijftig mensen waren zondagavond aangehaakt. Op de website wordt opgeroepen be zwaar te maken aan het e-mail- adres van directeur Kathrin Gins berg van het Centrum voor Beel dende Kunst Zeeland, dat de maat schap begeleidde in het vinden van kunstwerk en kunstenaar. Voor het kunstwerk moet de ge meente Goes nog een vergunning afgeven. Bij die procedure hoort een bezwaartermijn. De procedure voor de Omgevingsvergunning van het kunstwerk loopt tot 2 juli. Het plan is tot die datum op af spraak in te zien op het Stadskan toor in Goes. De maatschap wil in september beginnen met de plaat sing van negen grote, betonnen SSfflKMMMMMHHMflHNMMNHHBIlBM bollen van de Duitse kunstenaar Michael Beutler. De bollen komen in een lijn te liggen over een af stand van zeven kilometer in de polders tussen Goes en Wilhelmi- nadorp. De sculpturen blijven permanent in het landschap. De hoogste sculp tuur van 'Like suns setting above sea level' is tien meter vanaf het maaiveld; de laagste is een meter hoog. Vanaf elke bol is steeds één andere te zien. Beutler wil met het werk de toeschouwer bewust ma- '■s&sfssi&s! sas» ken van hoogteverschillen in het ogenschijnlijk vlakke landschap. De maatschap markeert met het werk de viering van het tweehon derdjarig bestaan. De landschaps kunst kost 550.000 euro. Ongeveer de helft wordt opgebracht door particulieren. De gemeenteraad van Goes besloot in 2008, toen de kunstopdracht werd uitgezet bij di verse kunstenaars, om 50.000 euro bij te dragen. De maatschap heeft een landart-pagina op de website: www.kwmp.nl SINT ANNALAND - Stalen zenuwen en een vas- een van de activiteiten waar bezoekers zater- Het principe van varkenspoothakken is eigen- een hakmes. Deze jonge deelnemer mist op te hand zijn een absolute must bij het dag aan mee konden doen. Het geheel werd lijk heel simpel: iemand laat een varkenspoot een haar na en grijpt naast de prijs: een paar varkenspoothakken tijdens het evenement georganiseerd door ondernemersvereniging in een buis vallen en als die er onderaan uit- meter worst. 'Stalland heeft het' in Sint Annaland. Het was Activa. komt, moet een ander het ding raken met foto Niels Krebbekx/het fotoburo Drie aanhoudingen bij hennepkwekerij In een woning in de M.D. de Grootstraat in Goes is in de nacht van zaterdag op zondag een hen nepkwekerij aangetroffen. Een man van 19 en een van 21 jaar, bei den zonder vast adres, en een 47-ja- rige Goesenaar zijn aangehouden. In totaal zijn er driehonderd hen nepplanten aangetroffen. Er werd voor de kweek stroom gestolen. De planten zijn vernietigd. VLISSINGEN Trap ALS de wereld uit werft 6000 euro De Werkgroep ALS Zeeland heeft zaterdag bij de actiefietstocht 'Trap ALS de wereld uif een bedrag bij el kaar gekregen van 6000 euro voor onderzoek en bestrijding van deze degeneratieve ziekte. Er waren 140 deelnemers uit Zeeland, met grote delegaties van patiënten en suppor ters uit Tholen en Zeeuws-Vlaande- ren. Zij haalden het leeuwendeel van het sponsorgeld op. Justin is de Goese kinderburgemeester Justin Reijerse (11) uit Kloetinge is de nieuwe kinderburgemeester van Goes. Tim Eggebeen en Shan- nen Ouweneel worden de kinder wethouders van Goes. Justin en het kindercollege worden op 18 au gustus, tijdens Goes Kinderstad, of ficieel geïnstalleerd. Zaterdag kreeg Justin de hoge hoed van zijn voor gangster Emma Baremann bij het Concert4Kids op de Grote Markt Tip? redactie@pzc.nl De oldtimerrit op Walcheren was een groot succes. Een lang lint van fraaie antieke voertuigen trok door het landschap en het toegestroomde publiek genoot van de glimmende Morgans, T-Fords en Mes- serschmidts. Na de rit stonden de voertuigen op hun paasbest uitgestald voor het pu bliek en waren enkele trotse bezitters ondertussen druk bezig hun kostbare speeltjes op te poetsen en schoon te maken. Van een toeziend echtpaar sprak de vrouw tegen haar man: „Ze zijn er zuiniger mee dan met hun vrouw." Diens antwoord viel, diplomatiek ge zegd, niet echt in goede aarde bij vrouwlief toen hij zei: „Maar ze heb ben dan ook waarde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45