zeeland 115 Tiende editie picknick Wereldvrouwen Man botst tegen bomen en laat autowrak staan ZOMERKOOPJESMARKT DONDERDAG 28 JUNI I OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur GERARDW Dorp bruist met ballonnen Rechter steunt kampeerbeleid Veere Zeeland neem ik aan' 'Kaakchirurg ziet graag brede kaken Zorgboulevard Zierikzee zierikzee - De jaarlijkse wereld picknick van de Zeeuwse Wereld vrouwen beleeft woensdag haar tiende editie. Het samenzijn van de vrouwen en eventueel hun kin deren op het scoutingterrein in Zierikzee is inmiddels de traditio nele afsluiting van het seizoen. De formule, is ongewijzigd. Iedereen neemt eten mee en dat wordt met elkaar gedeeld. Ook wordt er mu ziek gemaakt en zijn er spelletjes. Vrouwen die mee willen doen, kunnen zich om 13.30 uur bij het Ondernemersatelier aan het Ca- landplein melden. noordgouwe - Een 20-jarige auto mobilist heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag bij Noordgouwe zijn auto total loss gereden. De be ginnend bestuurder uit Schou- wen-Duiveland was met tien keer te veel alcohol op (2 promille) in de auto gestapt. Op de Donkere- weg schoot hij uit de bocht en ramde hij een aantal bomen. De man had zijn auto verlaten, maar agenten kwamen hem onderweg naar de plaats van het ongeval, lo pend tegen op de Kakkersweel- weg. De brokkenpiloot hield aan het ongeval geen letsel over, zijn auto is totaal vernield. Omdat de man zoveel had gedronken, moest hij ook zijn rijbewijs inleveren. MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! maandag 25 juni 2012 VLISSINGEN 30.000 euro voor MS, 6000 voor ALS De spinningmarathon 24 uur van de boulevard in Vlissingen heeft dit weekeinde 30.000 euro opgele verd voor onderzoek naar MS. Van vrijdag 19 uur tot zaterdag 19 uur fietsten zo'n duizend deelnemers mee op de 42 spinningfietsen. Za terdag vond ook een fietstocht plaats om geld in te zamelen voor onderzoek naar een andere ziekte: ALS. Die actie leverde volgens de organisatie 6000 euro op. GOES Hardrijders zijn hun rijbewijs kwijt De politie heeft vrijdagavond en -nacht twee automobilisten hun rij bewijzen ingenomen. Op de Oude Rijksweg in Rilland werd een 39-ja- rige man aan de kant gezet omdat hij rond 21.15 uur met een snelheid van 175 per uur reed waar maar 80 is toegestaan. Even na midder nacht werd op de A58 bij Kapelle een 38-jarige man uit Roosendaal betrapt op 183 km per uur. De maxi mum snelheid is daar 130. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626913 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl vagg&as!esa&Bas5ttitss6es£ccfttJsttt?z&&Cti*s%sBL ZIERIKZEE Nog één voorstelling Intouchables in fiZi De belangstelling voor de Franse film Intouchables in filmtheater fi Zi in Zierikzee is zo groot, dat de organisatie nóg een extra voorstel ling heeft ingelast De extra voor stellingen óp zondag- en maandaga vond waren volgens fiZi 'in een re cordtijd' uitverkocht. Reden voor het inplannen van een allerlaatste mogelijkheid. Deze is morgena vond om 19.30 uur. Intouchables, een komisch drama, is in Neder land de best bezochte Franse film ooit. Reserveren kan via telefoon nummer 0111 - 411 223 of via de website www.fizi.nl. nieuwerkerk - Deze Nieuwerkerkse jongen heeft het slim bekeken. Met niet één, maar twee ballonnen maakt hij extra kans de ballonnenwedstrijd te winnen. De wedstrijd is onderdeel van het dorpsfeest Nieuwerkerk Bruist, dat dit jaar voor de derde keer werd gehouden, foto Dirk-Jan Gjeltema grijpskerke - De gemeente Veere heeft een belangrijke overwinning geboekt voor de rechter over de uitbreiding van een minicamping. De uitspraak is niet alleen van be lang voor deze ene camping, maar ook voor eventuele rechtszaken over uitbreiding van andere mini- campings, zegt wethouder van toe risme René Molenaar. Cruciaal in de uitspraak is dat de rechter uitgebreid ingaat op het be grip 'reëel agrarisch bedrijf. Die term heeft in eerdere rechtszaken juist geleid tot problemen voor de gemeente Veere, en tot verloren rechtszaken. Bezwaarmakers tegen uitbreiding van minicampings gre pen dit begrip bijvoorbeeld aan om aan te tonen dat een minicam ping te weinig inkomen haalde uit het boerenbedrijf, of er te weinig werk aan had, en dat er dus geen sprake was van een 'reëel agrarisch bedrijf. Tegen de uitspraak is nog wel beroep mogelijk. sans SUPER MAAND AKTJE! aanhangwagens Bij aanschaf van een plateau aanhangwagen: o Neerklapbare aluminium borden, o Wielen onder de laadvloer, o Zware spansluitingen op de borden, o Zwaar opklapbaar steunwiel. o Bindhaken geïntegreerd in de zijrand. De hele maand juni een messcherpe prijs! Na de komst van de Victoria Kliniek en het Buurt zorgpension zijn dé andere praktijken naar de bega ne grond verhuisd. Het gaat om huid-, oedeem- en lasertherapie, diëtiek, fysiotherapie, logopedie, reme dial teaching, yoga, psychologie en osteopathie. Eén van de populairste onderdelen tijdens de open dag in het voormalige Zweedse Rode Kruisziekenhuis is de rondleiding door de operatiekamers. Bezoekers mochten ook oefenen met hechten. foto Dirk-Jan Gjeltema Elke dokter die bij de Victoria Kliniek aan de slag wil, moet eerst op sollicitatiege sprek. „Ook als hij zijn diensten al bewezen heeft bij het ADRZ", zegt mede-directeur Charles Ver- sluijs. Zo moet de sollicitant de toelatingsovereenkomst onderteke nen. „Onderdeel daarvan is dat de arts toestemming geeft om op de website van de Victoria Kliniek te staan. Daar kunnen patiënten hun oordeel geven over de behande ling. Wie dat niet ziet zitten, komt hier niet te werken." De Victoria Kliniek draait nu drie maanden en op de website zijn al wat beoordelingen van patiënten te lezen. Omdat ook gevraagd wordt een rapportcijfer in te vul len, is meteen te zien hoe een arts 'scoort'. Zo krijgt kaakchirurg en tevens mede-directeur Rutger Ba tenburg uit dertien beoordeling ge middeld een 8. Ook de ervaringen van patiënten zijn voor iedereen te lezen op de si te. Zo schrijft W. de Boer uit Burgh-Haamstede „Goede voor lichting, zowel op de website als mondeling voorafgaand aan de be handeling. Ook het telefoontje de volgende dag is een goed idee. Jam mer alleen dat het bij een idee bleef. Ik zie aan de reacties dat ik blijkbaar de uitzondering ben die de regel bevestigt. Verder ben ik erg tevreden over de behandeling en, anderhalve week later, over het herstelproces. Tip: zet het formaat van de tv in de wachtkamer op 16:9 en niet op breedbeeld. Al die bolle koppen geven een vertekend beeld van de werkelijkheid. Een kaakchirurg ziet graag brede kaken neem ik aan." De Boer geeft een 8, Wilco uit Zierikzee houdt het op een 7. „Goed, vriendelijk, heel dui delijke info. En fijn dat het in Zie rikzee kan", schrijft hij. www.victoriakliniek.nl Zeeland Aanhangwagens - Uijterschootweg 22 - Middelburg - 0118-613659

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43