Eiland is weer trots op eigen ziekenhuis 'Nóóit geweten!' 14 Kunstenaars roepen op tot protest tegen betonnen bollen in de polder Kopje koffie van Arduin Slaan met hark rPZC maandag 25 juni 2012 Met de nieuwe invulling van het voormalige Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee is ook de centrale in gang en hal weer in ere hersteld. Cliënten van stich ting Arduin schenken in het nieuwe restaurant een kop je koffie of zorgen voor een ander hapje of drankje. Ook Emergis heeft een vestiging in het voormalige ziekenhuis. „Alleen zitten we hier al tien jaar", zegt Matthijs Pon. „'Nóóit geweten', zeggen veel men sen." Pon is blij met de nieuwe invulling. „De sfeer is veel beter geworden." door Joeri Wisse Verbitterd, verbolgen, pijnlijk... Het zijn wat termen die bij Schou- wen-Duivelanders op komen als ze terug denken aan de aftakeling van 'hun' ziekenhuis. Na jaren van leegloop en achteruitgang is het voormalige Zweedse Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee nu weer van onder tot boven gevuld en maakt de boosheid plaats voor trots. Van de nog voor velen vertrouwde naam is al enkele jaren geleden af scheid genomen. Sinds kort prijkt ook niet langer het beeldmerk van het Admiraal de Ruyter Zieken huis, maar dat van de Victoria Kli niek en het Buurtzorgpension op de gevel. Van een ziekenhuis mag eigenlijk niet meer gesproken wor den; de juiste term is zelfstandig behandelcentrum. Maar de naar schatting ruim tweeduizend bur gers die zaterdag een kijkje komen nemen op de open dag zal het een zorg zijn. Ze laten zich vrijwel zon der uitzondering positief uit over de nieuwe voorzieningen die het medisch centrum aan de Koning Gustaafweg biedt. Zo ook Tannie van der Linde uit Zierikzee. „Ik ga echt iedere afde ling even in", zegt ze. „Je hoort en leest veel in de media over wat hier allemaal gebeurt, maar ik wil het graag zelf gezien hebben." Van 'Een patiënt die 's mor gen bij de orthopeed komt, kan 's middags te recht voor een operatie' mmmmKmmmmmmmamaumammamKm HULST - De politie heeft zaterdag middag in Hulst een 66-jarige man aangehouden wegens mishande ling. Na een woordenwisseling sloeg hij een 63-jarige plaatsge noot enkele malen met een hark. Het slachtoffer is naar de huisart senpost gegaan voor behandeling. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst bepaalde praktijken die zich op de begane grond gezamenlijk presen teren onder de naam Zorgboule vard Zierikzee had ze nog nooit ge hoord. „De osteopathiepraktijk bij voorbeeld. En ik wist ook niet wat die huidkliniek allemaal doet." Het meest te spreken is ze over de mogelijkheden voor operaties in de Victoria Kliniek. Massaal ma ken de bezoekers gebruik van de mogelijkheid om -gestoken in ope ratie-outfit- een rondleiding te krij gen door de operatiekamer. Ook Tannie van der Linde is na de tour langs de operatiekamers onder de indruk. „Ik vond het heel zonde dat het ziekenhuis dicht ging. Nu moeten we nog wel voor bepaalde dingen de brug over, maar lang niet voor alles", zegt ze. Ook onder de mensen die in de Victoria Kliniek werken heerst en thousiasme. Zoals operatie-assis tente chirurgie Els de Klerk die in 1997 voor het eerst in het Zierik- zeese ziekenhuis werkte. Voor haar voelt het als thuiskomen om na de laatste operatie op 16 april 2010 weer aan het werk te kunnen in de Victoria Kliniek. „We zitten nu nog in de opstartfase. Nu wor den de operatiekamer twee dagen per week gebruikt, de bedoeling is dat dat er vijf worden." Na de grote en dure verbouwing is er heel wat veranderd. „Wat be treft de luchtbeheersing is dit nu één van de beste operatiekamers van Nederland." Ook onder het personeel is de saamhorigheid weer terug, vindt De Klerk. Dat kan Judith van der Veen, coördinator van het operatie complex bevestigen. „Het is hier one big family", zegt ze. „Ook met de collega's van het buurtzorgpen sion en met de praktijken die op www.pzc.nl Huilertje op bezoek Lenie 't Hart verrast deelnemers van Beachcycling Renesse met een huiler tje. Zie de video op www.pzc.nl. Meest gelezen 1Broer en zus verongelukken 2. Dronken man rijdt auto total-loss 3. Veel belangstelling voor open dag TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl de begane grond zitten." Groot ver schil met de ziekenhuizen in Vlis- singen en Goes is de flexibiliteit van de Victoria Kliniek. „Als 's morgens de orthopeed belt over een patiënt, zou die patiënt dezelf de middag nog terecht kunnen voor een operatie. Dat werkt ge woon top." door Claudia Sondervan WILHELMINADORP - Een groep Zeeuwse kunstenaars en sympathi santen is een actiegroep begonnen tegen het landart-project van de Koninklijke Maatschap Wilhelmi- napolder. Zij maken bezwaar te gen de inbreuk die het kunstwerk van metershoge, ronde betonnen bollen zou maken op het open pol derlandschap. De actiegroep noemt zich op Facebook 'Nee te gen betonnen kunst Wilhelmina- polder'. Regisseur Rob Maaskant is mede-ondertekenaar. Hij vindt het ongepast om in tijden van gro te bezuinigingen op cultuur ruim een half miljoen euro uit te geven aan één project in de open ruimte. Een kleine vijftig mensen waren zondagavond aangehaakt. Op de website wordt opgeroepen be zwaar te maken aan het e-mail- adres van directeur Kathrin Gins berg van het Centrum voor Beel dende Kunst Zeeland, dat de maat schap begeleidde in het vinden van kunstwerk en kunstenaar. Momenteel ligt de vergunning voor het kunstwerk ter inzage bij de gemeente Goes. De maatschap wil in september beginnen met de plaatsing van negen grote, beton nen bollen van de Duitse kunste naar Michael Beutler. De bollen ko men in een lijn te liggen over een afstand van zeven kilometer in de polders tussen Goes en Wilhelmi- nadorp. Het is de bedoeling dat de sculpturen permanent in het land schap blijven. De hoogste sculptuur van 'Like suns setting above sea level' is tien meter vanaf het maaiveld; de laag ste is een meter hoog. Vanaf elke bol is steeds één andere te zien. Beutler wil met het werk de toe schouwer bewust maken van hoogteverschillen in het ogen schijnlijk vlakke landschap. De maatschap-markeert met het werk de viering van het tweehonderdja rig bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42