Meer fietspad na dijkwerken Dik vijf mille bijeen gefietst voor zeehondjes SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Zuinig MAANDAG 25 juni 2012 13 Schouwen trots op eigen ziekenhuis 14en15 Waterschap wijzigt plan om dijk langs havenkanaal te verbeteren door Joeri Wisse zierikzee - Het wordt voor fietsers nog aantrekkelijker om langs de Schouwse kust te fietsen. Eind vol gend jaar komt er namelijk ruim twee kilometer buitendijks fiets pad bij tussen het strandje Borren- damme en Zierikzee. De zuidkust van Schouwen is nu al een van de populairste fietsrou tes van het eiland. Wie nu vanaf de Schelphoek richting Zierikzee rijdt, moet ruim een kilometer voor het westelijk havenhoofd de Weldamseweg nemen om zijn weg te vervolgen. Daar komt veran dering in als vanaf maart volgend jaar de dijkbekleding wordt ver nieuwd door projectbureau Zeewe ringen. „Tegelijk met het vernieu wen van de steenbekleding, leg gen we een onderhoudspad aan. Dit wordt ook opengesteld voor fietsers", legt Jan Willem Beijer, ontwerper bij het projectbureau uit. „Mensen kunnen dus straks over het havenhoofd fietsen." Het plan voor de verbetering van het dijkvak tussen Borrendamme en de sluizen in het havenkanaal is enige tijd geleden al vastgesteld. Momenteel is er een wijziging op dit plan in procedure. „Het water schap heeft geconstateerd dat het nodig is om de dijk naar de bin nenkant te versterken en de kruin hoogte aan te passen", legt Beijer uit. „Dit hoort niet strikt bij de op dracht van het projectbureau, maar het is handiger om dit wel in één keer te doen." De dijk wordt behoorlijk hoger, op het havenhoofd zelf komt er ander halve meter bovenop. De kanaal dijk wordt over enkele honderden meters ook tien meter breder. „Als je hoger gaat, moet je ook breder gaan. Daar komt bij dat er langs dat deel van de dijk momenteel geen onderhoudsweg ligt. Daar is ook ruimte voor nodig." Voor de dijkverbreding hoeft geen extra grond te worden gekocht, een brede strook onderaan de dijk is al in eigendom van het water schap. Voor de benodigde materia len voor de dijkversterking richt het projectbureau drie depots in: op de plek van de voormalige boer derij Borrendamme, op het par keerterrein aan de Weldamseweg en langs het havenkanaal. „Op die laatste plek gebruiken we grond van DLG.dat daarna wordt inge richt als natuurgebied." De materialen worden aangevoerd via de N59 en de Boerenweg die voor het werkverkeer wordt open gesteld. Het werk begint bij het strandje. Ha de zomer is het stuk richting sluis aan de beurt. Lenie 't Hart van de Zeehondencrèche neemt de cheque van 5100 euro in ontvangst. Het bedrag is bij elkaar gefietst tijdens een spinningmarathon in Renesse. Later werd het bedrag door gastheer Zuid Zuid West aangevuld tot 5500 euro. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse renesse - Tijdens de tweede editie van Beachcycling Renesse is voor 5500 euro bijeen gefietst voor Zee hondencrèche Lenie 't Hart. De deelnemers van het sportieve eve nement dat bij strandpaviljoen Zuid Zuid West werd gehouden, werden aan het eind van de vier uur durende spinningmarathon ge trakteerd op een bijzonder en spontaan showtje van 'zeehonden- moeder' Lenie 't Hart. Zij liet de fietsers en het andere nieuwsgierige publiek kennis ma ken met een paar dagen oud hui- lertje dat die dag gevonden was op de dijk bij Ellewoutsdijk. Het dier werd door medewerkers naar Ren esse gebracht omdat Van 't Hart daar alle benodigde materialen om zeehondjes te verzorgen gereed had. De huiler die de naam Max heeft gekregen, is zaterdagmiddag vervoerd naar de zeehonden crèche in Pieterburen. Zodra Max voldoende aangesterkt is, wordt hij in Zeeland weer vrijgelaten. „De Zeeuwen zijn trots op hun zeehonden en daarom wordt hij ook weer hier teruggebracht." Het bedrag dat vooral door sponso ring van bedrijven en particulie ren bijeen werd gebracht, werd overhandigd aan de Zeehonden- crèche door de Contessa van Ren esse. Van 't Hart toonde zich in haar nopjes met het bedrag. „Dit betekent heel veel voor ons. We moeten het helemaal zelf doen, zonder subsidie van de overheid", benadrukte ze. De organisatie kan zich alvast klaar maken voor een derde editie van Beachcycling Renesse. „Vol gend jaar ben ik er weer en fiets ik ook mee", beloofde Van 't Hart. opengesteld onderhoudspad nieuw gedeelte opengesteld onderhoudspad Man komt ernstig ten val bij Zeelandbrug Een 32-jarige motorrijder uit Zierik zee is zondagmiddag zwaarge wond geraakt op de Weg naar de Val. Vlak bij restaurant de Zeeland- brug kwam hij ten val, vermoede lijk omdat zijn achterwiel door het natte wegdek weggleed. Even voor half vijf kwam de mel ding binnen. Bijna een uur later is het slachtoffer met de traumaheli kopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. Over de aard van zijn verwondin gen is verder niets bekend. De poli tie heeft het verkeer kort geregeld. KERKWERVE Jongen scheurt met 100 over de N59 Een zestienjarige jongen uit Oude Tonge is zaterdagavond door de po litie betrapt toen hij op zijn brom mer met een snelheid tussen de 95 en 100 kilometer per uur over de Provincialeweg (N59) ter hoogte van Kerkwerve scheurde. Agenten van de Zeeuwse politie hielden hem aan en gaven hem een boete. Tip? redactie@pzc.nl De oldtimenit op Walcheren was een groot succes. Een lang lint van fraaie antieke voertuigen trok door het landschap en het toegestroomde publiek genoot van de glimmende Morgans, T-Fords en Mes- serschmidts. Na de ritstonden de voertuigen uitgestald voor het pu bliek en waren enkele bezitters onder tussen druk bezig hun kostbare speel tjes op te poetsen en schoon te ma ken. Van een toeziend echtpaar sprak de vrouw tegen haar man: „Ze zijn er zuiniger mee dan met hun vrouw." Diens antwoord viel, diplomatiek ge zegd, niet echt in goede aarde bij vrouwlief toen hij zei: „Maar ze heb ben dan ook waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41