3 Toeristen wachten op mooi weer Voor de zomer moet alles er pico bello uitzien DELSCHER Man (54) overvallen in zijn huis in Nieuw Namen DEZE WEEK KOOPJES KRAS.Ni maandag 25 juni 2012 „Vroeger boekten de mensen een half jaar van tevoren, maar nu is dat enkele weken. Ze houden de weerberichten in de gaten." Machiel van Mourik, eigenaar van camping Duinzicht in Koudekerke 'In deze tent hebben we wel de knusse sfeer van een tent en het kampeergevoel, maar toch alle voorzieningen voor onszelf.' Pascale Vries, kampeert in een luxe safaritent in Noordwelle. Volgende week begint de zo mervakantie in Zuid-Ne derland weliswaar, maar echt druk wordt het pas half juli, zegt Carla Schönknecht van de Stichting Promotie Zeeland Delta. „De meeste mensen gaan niet me teen weg als de schoolvakanties be ginnen." Begin juli is er nog 'volop plek' op campings en in hotels. In de piek periode zitten de accommodaties in Zeeland nu voor ongeveer ze ventig procent volgeboekt, schat Schönknecht in. „Heel veel men sen reserveren pas op het laatste moment. Ze wachten op het mooie weer, en laten daarvan af hangen waar ze heen gaan." Toeristen die naar Zeeland komen, combineren een verblijf in de pro vincie veelal met een andere va kantie. Ze blijven daarom maar korte tijd. „Vroeger boekten ze voor twee of drie weken; nu is een week al heel wat. We hebben daar om veel meer toeristen nodig dan vroeger om de accommodaties vol te krijgen." De strandslaaphuisjes - onder meer in Vrouwenpolder en Vlissin- gen - en luxe kampeerplekken zijn het meest in trek dit jaar, weet Schönknecht. „De slaaphuisjes zit ten tot oktober volgeboekt, en ook chalets op campings worden heel goed verhuurd. Toeristen waarde ren comfort en eigen sanitair op de camping heel erg. Dat zie je ook bij de bed breakfasts: de ka mers met eigen douche en wc zijn het eerste weg. Toeristen willen het comfort van thuis ook in hun vakantie." Zeeland trekt al jaren veel fietsers en wandelaars, en dat moeten er nog meer worden. Er is daarom dit jaar veel gedaan om de fiets- en wandelpaden in de provincie aan te kleden. Schönknecht: „Er zijn voor dit seizoen meer fietscafés, hotspots en picknickplaatsen bij gekomen. Fietsers en wandelaars vormen een^ belangrijk publiek voor Zeeland." Nu maar hopen dat met de school vakantie ook het zomerse weer be gint. Camping Duinzicht in Kou dekerke is helemaal klaar voor het hoogseizoen. Afge lopen week zijn de heggen ge knipt, en de caravanplaatsen opge ruimd. „We willen zorgen dat alles er voor de zomer pico bello uit ziet", zegt camping-eigenaar Ma chiel van Mourik. Hij heeft dit jaar ook het wifi-net- werk op de camping uitgebreid, want zonder kunnen vakantiegan gers tegenwoordig niet meer, weet hij. „Dat is een basisvoorziening geworden." De chalets op zijn camping - twin tig stuks - zijn al sinds half januari volgeboekt. „Ik had er wel twee keer zo veel kunnen verhuren", zegt hij. „Mensen willen steeds luxer kamperen en geen zorgen hebben, als ze op vakantie zijn. Als het minder mooi weer is, zit ten ze er in de chalets toch comfor tabel bij." De bezetting van de kampeerplaat sen is veel meer afhankelijk van het weer. „Vroeger boekten de mensen een halfjaar van tevoren, maar nu is dat enkele weken. Ze houden de weerberichten in de ga ten. Afgelopen week scheen de zon, dan stromen de boekingen binnen." René Melis van camping De Meer paal in Zoutelande is optimistisch over het komende zomerseizoen. „We lopen qua boekingen voor op vorig jaar." Ook hij merkt dat zijn gasten - meer dan eerst - op zoek zijn naar luxe. Kampeerplaatsen op De Meerpaal hebben een eigen badkamer met verwarming, toilet, douche en afwasplaats. „Zelfs men sen met campers maken er ge bruik van. Zij vinden het sanitair in de eigen camper te klein." Daarnaast verhuurt en verkoopt Melis sinds enkele jaren luxe cha lets. Een goeie zet. „Ze beschikken over centrale verwarming, oven, magnetron, douche en toilet. We zitten nu al volgeboekt voor Pa sen, Hemelvaart en Pinksteren vol gend jaar." Melis denkt dat de crisis in zijn voordeel werkt. „Mensen die in vo rige jaren verder van huis gingen, blijven nu vanwege de kosten in Nederland." dinsdag, woensdag, donderdag én zaterdag 1e etage Grote markt 11-3, Goes NIEUW NAMEN - Een 54-jarige man is in de nacht van vrijdag op zater dag overvallen in zijn woning aan het Nobelplein in Nieuw Namen. Dat heeft de politie zondag be kendgemaakt. De man lag in zijn woning te sla pen en werd rond 2.00 uur wakker toen drie gemaskerde mannen met geweld zijn woning via de ach terkant binnendrongen. Onder be dreiging van wapens werd de wo ning doorzocht. Over het soort wa pens wil de politie niets zeggen. De overvallers zijn volgens de man, ongeveer veertig minuten in de woning geweest. Toen ze ver trokken hebben ze de bewoner ge boeid achtergelaten. Het is op dit moment nog niet bekend of er geld of goederen zijn buitgemaakt door de overvallers. 2 dagen inclusief ontbijtbuffet en entreekaart Aankomstdata: van 4/7 t/m 30/9 Betoverend! WICKED is een musical waarin niets is wat het lijkt en gaat over vriendschap en vooroordelen. Exclusief te zien in het AFAS Circustheater in Den Haag. Maak uw keuze uit een dagarrangement incl. diner v.a. 76 of incl. overnachting en ontbijtbuffet v.a. 89. Uiteraard is de entreekaart voor de musical inbegrepen! Zie www.kras.nl/wicked waarom zou je meer betalen De heggen zijn geknipt. Machiel van Mourik van camping Duinzicht in Kou dekerke is helemaal klaar voor het zomerseizoen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3