Wisselend succes voor beachvoetballers 39 Alex Eversdijk eindigt net buiten top drie g 25 juni 2012 'Ik heb het gevoel dat de afstand tot de nationale top korter is geworden' Angelo de Meyer door Aector Dooms SLUIS - Alex Eversdijk hoopte giste ren bij de langebaan zwemwed strijd in Sluis op een derde plaats, maar hij eindigde net buiten de top drie op de 2500 meter school slag. „Na 250 meter moest ik de eerste drie laten gaan. Ik heb daar na in mijn eentje moeten zwem men en mijn vierde plaats geconso lideerd." Eversdijk wilde zich graag meten met de toppers, maar had ook oog voor de realiteit. Het was zijn eer ste wedstrijd in Sluis, terwijl de beste schoolslagspecialisten al eer der met het seizoen zijn begon nen. De zwemmer van De Bruin vis moest tweeënhalve minuut prijsgeven op de sterke winnaar Dennis Wijbenga uit Stadskanaal. Eversdijk was met afstand de beste Zeeuw, maar dat deed hem wei nig. „Ik blijf het wel spijtig vinden dat ik weinig concurrentie heb." Zo ontbrak Diego de Meyer in Sluis. De zeventienjarige zwem mer van De Bruinvis is deze week met de Belgische selectie op trai ningsstage in Hongarije. Het was in het begin van de wed strijd even dringen geweest. Zo kwam Wijbenga met zijn knie in aanraking met Eversdijk. „Het was vechten om een plek. Ik raakte daardoor op achterstand, maar ik slaagde erin om terug te komen." Wijbenga maakte zijn debuut in Sluis. De zwemmer uit Stadska naal wist niet wat hem te wachten stond. „Het is de eerste keer dat ik hier in open water zwem. Ik maak te een verkeerde keuze, waardoor Tim van de Berg tien tot vijftien seconden van mij weg zwom. Ik heb de achterstand gelukkig goed kunnen maken, fk kon rekenen op mijn sprint, want die is beter van mij." Wijbenga nadert door zijn zege in Sluis leider Van de Berg in het klas sement om de Nederlandse titél. De schoolslag bij de vrouwen werd net als vorig jaar gewonnen door Marissa Minkman van Hiero- nymus. Charlotte Bral van ZC Koe wacht was met een vierde plaats foto Peter Nicolai de beste Zeeuwse. v^'S/sisesiBass^eaiaeeefXXGSBK/isssissssmoiseaGSBsssxisaxsss'xeaisamsievsissi Angelo de Meyer (vooraan) en Niek de Ridder kwamen sterk voor de dag op de vijf kilometer vrije slag. door Aector Dooms MIDDELBURG - Beach Soccer Zee land slaagde er zaterdag in Middel burg niet in om beide duels in de eredivisie te winnen. Het verlies (6-5, na verlenging) tegen BS Katwijk vond BSZ-coach Veli Eryürük na de overtuigende 7-2-ze- ge op Augustin BDU Tiel achteraf een domper. „Ik had graag zes pun ten gehaald. Dan waren we koplo per geweest. Nu staan we met een derde plaats er overigens nog goed voor." In het duel tussen de twee voorma lige kampioenen van Nederland BSZ en Augustin BDU Tiel, met vier internationals in de gelederen, leverden de Zeeuwse beachvoetbal lers collectief een sterke prestatie. „Het was van onze kant een per fecte wedstrijd. Ik heb ze zelden zo goed zien spelen", sprak Veli Eryürük vol lof over zijn team. Vanaf de start nam BSZ het initia tief en werd daarvoor beloond met twee doelpunten van Daryl Rawidjan. Verdedigend klopte al les en aanvallend werden de kan sen benut. In de tweede periode maakte Mevlud Eryürük fraai de 3-0. Doelman Dennis Rijnberg hield de nul vast met een. uitste kende reflex op een vrije trap, maar moest even later capituleren voor de tegenstander uit Tiel. Ra widjan zorgde snel daarop voor de 4-1. De topscorer van de eredivisie en international was in de derde periode opnieuw succesvol. De marge werd na het tweede Tielse doelpunt nog uitgebouwd tot 7-2 dankzij treffers van Ibrahim Eryürük en de vlijmscherpe Ra widjan die vijf keer scoorde. Het optreden tegen BDU Tiel be loofde veel voor de tweede wed strijd tegen BS Katwijk, maar dat liep anders dan verwacht. Veli Eryürük: „We waren plotseling onszelf niet meer. Misschien werk te de drie uur die tussen de twee wedstrijden in ons nadeel. We wa ren gewoon niet scherp genoeg." Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. De Zeeuwen bogen in de beginfase een 0-1-achterstand om in een 2-1-voorsprong door treffers van Frank van Kouteren en Ali Eryürük. Toen in de tweede perio de Van Kouteren de 3-1 maakte leek er nog niets aan de hand. De ploeg stond daarna te snel twee te gendoelpunten toe, waaruit de Katwijkers moed putten. Dat nam niet weg dat BSZ sterk begon in de derde periode en via Van Kout eren en Ali Eryürük uitliep naar een 5-3-voorsprong. Maar weer kwam Katwijk snel terug tot 5-5, wat ook de eindstand betekende. Er moest toen drie minuten wor den verlengd, want er moet in het beachsoccer een winnaar uitko men. Het doelpunt viel uiteinde lijk aan de verkeerde kant. Katwijk won met 6-5. Daryl Rawidjan was de uitblinker bij Beach Soccer Zeeland. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39