sport 137 Klaaijsen in zijn nopjes met wereldrecord surfen FZC Nog 1 dag.... Koppeltoernooi prooi Kramer en Steketee VECABV vijfde maandag 25 juni 2012 'We hadden al een ronde of tien aan de leiding gereden en hoe dichter we bij de finish kwamen hoe zwaarder het werd' Jarno Vader a»g«aiisaB!isaai^^ KWADENDAMME - Het Kees Ver beek driebanden koppeltoernooi is op de matchtafels gewonnen door het duo Rinus Kramer/Mar tin Steketee en op de kleine tafels door Joop de Fouw en Steve L?m- brechts. Na weken van voorbereidende schermutselingen waaraan zo'n ze ventig koppels deelnamen, was de spanning in de finales met name op de matchtafels om te snijden. Van de eerste tot de laatste partij was het ongewis wie de hoofdprijs uit handen van Trudy Verbeek, we duwe van de naamgever van het toernooi, zou ontvangen. Aanvan kelijk leek het thuisspelende duo Jaap Hameling/Luc Peeters een greep naar de macht te doen, maar hun reikwijdte bleek net tekort. Zij gingen de laatste ronde in met vier punten, terwijl hun tegenstan ders Kramer/Steketee er twee had den, net als Piet Koek/Chris Mijns- bergen. Laatstgenoemden hadden de een voudigste opdracht tegen Nico Do- misse en Herman Frijters, won nen en kwamen op vier punten. Kramer en Steketee bleken over de langste adem te beschikken en ver sloegen Hameling en Peeters, maar dat was nog niet genoeg. Het verschil moest groot genoeg zijn om op percentage de overwinning binnen te halen en dat bleek na veel rekenwerk het geval. Op de kleine tafels ging de hoog ste eer met veel vertoon van macht naar De Fouw en Lem- brechts, die ongeslagen bleven. Willy Verbeek en Rinus Rijk wer den tweede. xesBssaassssa f&zaz093sss&seaz NIEUWEGEIN - Het Libre C-2 team van VEGABV uit Oost Souburg is zondag tijdens het Nederlands kampioenschap voor biljartteams tweede geworden in de poulefase en daarmee uitgeschakeld voor de titel. Alleen de vier poulewinnaars gingen door. VEGABV werd vijfde in de eindstand. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Surfer Dennis Klaaij sen houdt wel van een uitdaging. Daarom stapte de Vlissinger vrij dagmorgen in alle vroegte op het Veerse Meer op zijn surfplank om er vervolgens ruim achttien uur la ter weer van af te gaan. Er stonden op dat moment 524 kilometer op de teller en dat was goed voor een nieuw wereldrecord afstandsurfen. „Toen ik stopte, was het hartstikke donker", vertelt Klaaijsen. „Het had ook niet langer moeten duren, want op weg naar de kant brak mijn mast af. Ik heb tijdens mijn poging veel afgezien, maar het is gelukt. De verbetering is mis schien minimaal (het vorige re cord stond op 521 kilometer), maar daar kan ik niet mee zitten. Ik heb het record. Ik ben er heel blij mee." De 37-jarige Vlissinger had eigen lijk op zaterdag zijn recordpoging willen ondernemen, maar toen de weersvooruitzichten voor die dag niet al te gunstig waren, besloot hij op vrijdag al naar het Veerse Meer te trekken. De eerste drie uur regende het en had Klaaijsen het lastig. Toch had hij om 9.15 uur al 100 kilometer gevaren. Om 12.00 uur zat de Vlissinger aan 200 kilometer. De afstand kon steeds worden bij gehouden dankzij gps-units die aan de linker- en rechterarm wa ren bevestigd. „Ik ben elke vijftig kilometer even gestopt om wat te eten", legt Klaaijsen uit. „Op zo'n moment ligt ook de afstandsme ting stil." Op het laatst kon hij nog nauwelijks iets zien, maar Klaaij sen zette door en stapte met een nieuw wereldrecord van het water. De echte bevestiging kwam thuis, toen hij de bestanden op zijn com puter zette. De afstanden werden geverifieerd en correc-t bevonden. „Ik ga nu een certificaat aanvragen bij de timekeepers van gps-speed- surfing.com", legt de Vlissinger uit. „Als ik dat certificaat krijg moet ik dat samen met getuigen verklaringen van mensen die ter plekke aanwezig waren (de vader van Klaaijsen was onder anderen aanwezig) opsturen naar het Guin ness Book of Records. Op die ma nier kan ik een vermelding krijgen in het boek. Ik ben hartstikke trots." Klaaijsen is lid van windsurfvereni- ging Zuidwest 7. voordat de Lezerstour start! Morgen kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour eaassexffxscmeiseseeseesasa Een groepje achtervolgers probeert de koplopers te achterhalen bij de wielerronde van Nieuwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37