Gebrek aan ervaring breekt Jarno Vader op 361 sport 59,4 Judoka Walhout (14) vijfde op EK -17 Opslag geeft doorslag voor beacSitenuissers Koning en Van Vliet Gian Carlo Huljs Is een klasse apart du clubcross Schrier derde in halve marathon van Roosendaal maandag 25 juni 2012 door Roeland van Vliet BAR - Judoka Chantal Walhout heeft op het Europees kampioen schap onder zeventien jaar net geen brons kunnen pakken in de klasse -70 kilo. De pas veertienjari ge inwoonster van Stavenisse ver loor in Bar (Montenegro) de strijd om de derde plek en eindigde daar door als vijfde. Walhout, die lid is van JudoGoes, kwam sterk voor de dag. Door prima overwinningen op de Oe kraïense Anastasiya Shaskyna (ip- pon), de Russin Alexandra Gima- letdinova (ippon) en de Spaanse Sara Rodriguez Rodriguez (wa- za-ari) bereikte de debutante de halve finales. De Zeeuwse oogde bijzonder fit en maakte mooie sco res. Bij de laatste vier was Walhout echter niet opgewassen tegen de Kroatische Brigita Matic, die later ook goud won. De lange Zuid-Eu- ropese scoorde binnen korte tijd twee waza-ari's en besliste de par tij daarmee voortijdig. In de strijd om het brons trof de pupil van coach André van Meer kerk de Servische Sara Tintor. Die slaagde er eenmaal in Walhout op haar heup te gooien, waardoor ze een yuko verdiende. In, het vervolg van de partij zat de Zeeuwse op een tweede strafje voor Tintor te wachten. Daarmee zou ze op gelij ke hoogte komen, met een verlen ging tot gevolg. Maar tot Walhouts frustratie kwam dat tweede strafje er nooit. Ondanks het mislopen van ereme taal liet de Zeeuwse een goede in druk achter. Ze kwam in Bar al leen maar tegen oudere judoka's in actie en bleek voor niemand bang. Op de met zand volgestorte Markt werd door vijftien mannen- en zes vrou wenkoppels gestreden om de titels. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Michel Koning en Arend van Vliet hebben zaterdag avond het beachtennistoernooi van Middelburg gewonnen. De twee versloegen in de spannende finale, die bij kunstlicht werd ge speeld, de Belgen Jos Geerinck en Robin D'hoe met 9-8. De uitstekende service van Ko ning, die in 2008 Nederlands kam pioen indoor in het reguliere ten nis werd, gaf de doorslag in alle partijen van het Nederlandse duo. De Noord-Hollander ,gaf zijn op ponenten bijna geen gelegenheid tot retourneren. „Michel nam wel risico's met zijn service, maar maakte nauwelijks fouten", had organisator Ronald van Slooten, zelf ook deelnemer, gezien. Geerinck en D'hoe boden Koning en Van Vliet op de met zand vol De wielerronde van Nieuwerkerk ging bij de amateurs A en B over een afstand van 5 9,4 kilometer. Jarno Vader is dicht bij zijn eer ste zege in de wielerronde van Nieuwerkerk. De Middelburger rijdt geruime tijd op kop, maar wordt in de slotfase alsnog ach terhaald. De overwinning gaat nu naar Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk. door Wim de Vos NIEUWERKERK - Het leek zaterdag middag bij de wielerronde van Nieuwerkerk op een 'Vader-fes- tival' uit te draaien. Jarno (21) en Milan (16) Vader - geen familie van elkaar - hadden zich in de gecombineerde wedstrijd van de amateurs A en B uit het peloton weten los te maken. Bij het in gaan van de slotronde (1400 meter), leek er voor de Middelbur gers geen vuiltje aan de lucht, maar in een chaotische finale wer den zij achterhaald. De zege ging nu naar routinier Edzard van Ewijk. Jarno Vader stond er na afloop enigszins beteuterd bij. Zo dicht was de Middelburger nog niet bij een overwinning geweest bij de amateurs A. Ruim tien ronden had hij aan de leiding gereden, hij zag de voorsprong telkens wel wat teruglopen, maar hij mocht er van uitgaan dat die voorsprong vol doende was. „We hadden al een ronde of tien aan de leiding gereden en hoe dichter we bij de finish kwamen werd het steeds zwaarder, hoewel we elkaar goed verstonden", vertelde Jarno Vader naderhand. „Toen ik op een gegeven moment gestorte Markt nog wel goed partij en dwongen bij de stand van 8-8 een tiebreak af Die haal den de Nederlanders met 7-5 bin nen. „Eindelijk hebben we winnaars uit eigen land", verzuchtte Van Slooten. De eerdere twee toer nooien in de mede door hem op gezette Beachtennistour kregen Belgische winnaars. Bij de vrouwen was Nathalie Ver- achtert weer oppermachtig. De Belgische won eerder óok de twee toernooien bij de Brouwersdam. Dit keer had ze landgenote Linde Mues aan haar zijde. Het Belgische koppel was in de eindstrijd te sterk voor de Bredase Margot van Doorn en de Bel gische Karoline Stuyck: 9-7. Het volgende toernooi in de Be achtennistour is 30 juni in Castri- cum. hoorde dat de achtervolgers steeds steeds dichterbij kwamen, ging ik er steeds minder in geloven." Dat de zege hem nog ontglipte was pijnlijk, maar echt teleurge steld was Jarno Vader nu ook weer niet. „Ik ben tevreden met de tweede plaats", zei hij. Vader is nog slechts een paar jaar actief als coureur. Hij begon eerst bij Trimbelangen Midden-Zee land (TMZ), maar heeft sinds dit jaar een licentie bij de KNWU als amateur A. Door het samenwer kingsverband tussen beide bon den is het mogelijk om in wedstrij den van die twee uit te komen. De Zeeuw wacht nog op een eer ste succes. Zaterdag in de straten van Nieuwerkerk was hij er dus dicht bij. Hij toonde lef, maar een gebrek aan ervaring brak hem op. In een dolle slotfase werden Jarno en Milan Vader, die wel winnaar werd bij de amateurs B, nog net achterhaald door enkele hardrij ders. „Ik voelde dat we het nog konden halen", zei winnaar Ed zard van Ewijk. „Daarom ben ik keihard door gegaan en in de laat ste meters sloten we nog bij hen aan." Voor Johnny van der Klooster ble ken twee wedstrijden op één dag toch net iets te veel van het goede. Eerst had de Lewedorper meege daan bij de amateurs 40+ en daar na ook nog eens bij de amateurs A. „Vorig jaar stonden er bij de veertigplussers slechts veertien renners aan het vertrek. Daarom wilde ik de organisatie tegemoet komen door tweemaal te starten", vertelde Van der Klooster, die zijn eerste wedstrijd wel won door me devluchter Raphaël Gabriëls uit Roosendaal te kloppen. Bij de wedstrijd van de amateurs A hield hij zich enigszins in. „Toch kan het wel hoor, twee koersen op een dag. In de slotron de werd ik alleen gehinderd door een andere coureur, waardoor ik niet meer mee kon doen in de spurt. De vijfde plaats was nog wel mogelijk geweest, maar ik heb me wat rustiger gehouden", zei Van der Klooster. Rens van Vijven uit Yerseke won de wedstrijd in de S/P-klasse. Uitslagen Ronde van Nieuwerkerk Amateurs A: 1Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk), 2. Jarno Vader .(Middelburg), 3. Michel Janssen (Kruiningen), 4. Eric van der Poel (Tilburg), 5. Erik Groeneveld (Hei- nenoord), 6. Dimitri Mulder (Hein- kenszand), 7.. Ismaen Segers (Hulst), 8. Stefan Koevoets (Et- ten-Leur), 9. Onno Lindhout (Tho- len),10. Jaap Weststrate (Rilland). Amateurs B: 1. Milan Vader (Mid delburg), 2. Hans Romers (Rozen burg), 3. Miquel Verhagen (Oss), 4. Arjan Klaasse (Schore), 5. Jan-Wou ter Roos (Stad aan het Haringvliet). Amateurs 40+: 1Johnny van der Klooster (Lewedorp), 2. Raphaël Gabriëls (Roosendaal), 3. John Haast (Rijsbergen). S/P-klasse: 1 Rens van Vijven (Yerseke), 2. Ralf Hirdes ('s-Heerenhoek), 3, Jens van Nieuwenhuizen (Heinkenszand). ROOSENDAAL - Michel Schrier uit Vlissingen is zondagmiddag als derde geëindigd in de halve mara thon van Roosendaal. De atleet van Dynamica legde de ruim 21 ki lometer af in 1.09.58 uur. Tim Pleij- te uit Zoutelande werd vierde in 1.11.39. De halve marathon werd gewonnen door de Marokkaan Alaoui Hicham in 1.08.45. Bij de vrouwen stond er geen maat op Anjolie Engels van Dyna mica. De Middelburgse snelde naar een nieuw persoonlijk record en de winst in 1.18.59. Clubgenote Marianne de Kok uit Lewedorp maakte het Zeeuwse feestje compleet door als tweede te fi nishen in eveneens een nieuw pr: 1.24.00. Monique Allefs (RKHAV) finishte in 1.37.51 en Saskia Goole uit Kapelle passeerde de meet na door Herman Heuvink VLISSINGEN - Motorcrosser Gian Carlo Buijs was zaterdag de sterk ste in de MX 2-klasse tijdens een clubwedstrijd in Vlissingen. In een matig bezette klasse MX 1 stond er geen maat op Erik van der Wek ken uit Zierikzee. Met 27 rijders was de klasse MX 2 twee-/viertakten goed gevuld. De grote winnaar in deze categorie werd Buijs. Dat was geen verras sing. De achttienjarige Souburger laat zich ook elke week bij wedstrij den van de Motorsport Organisa tie Nederland (MON) van voren zien. Buijs trok beide manches naar zich toe. Bij de tweede man che was het Tommy van Wanrooij het snelst uit de startblokken schoot, maar een ronde later stel de Buijs orde op zaken. Van Wan rooij waande zich veilig op de tweede plaats, maar moest zich te gen het eind nog reppen. De in een felle tweestrijd verwikkelde Guido en Marvin Boone uit Yerse ke kwamen nog gevaarlijk dicht bij. Aan de derde plaats had Guido Boone genoeg om de tweetakt klasse te winnen. De MX 1 en veteranen werden bij elkaar gevoegd, maar spannend werd het geen moment. Van der Wekken en Mykel van de Goor (ve teranen) waren de terechte win naars. De jeugd was goed vertegenwoor digd. Bij de 65 cc was het een strijd tussen Luc Verboom uit Ar- nemuiden en Brent van Delft (Stekene). Beiden behaalden even veel punten maar de doorslagge vende tweede manche was voor de Belg. De kleine wielen leverde een overwinning op voor Jonah Pijnen uit Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36