sport 135 Springtour is een doorslaand succes maandag 25 juni 2012 rr £3*' 'Normaal gesproken ben ik bij zo'n race als vandaag heel ontspannen, maar ik zit nu toch nog een beetje met mijn gedachten bij het bedrijf 11^ Wil Hartog door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Springtour Zeeland 2012 begon als experiment en groeide uit tot een groot succes. Met Annemijn Har ten kreeg de competitie zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland ook een terechte win naar. De amazone uit Kamperland vormde met de merrie Sukabumi de enige combinatie die geduren de de wedstrijdserie geen fout maakte. Voorzitter Paul van der Nat. van de KNHS regio Zeeland keek er naar en zag dat het goed zat. „Er was mooie sport met een uitstekende organisatie. Het is een competitie die de ruiters aanspreekt, hetgeen ook blijkt uit de enorme deelna me. Het is een goed initiatief dat om een vervolg vraagt. Wij als be stuur staan er achter en waar no dig zullen we het ondersteunen." Sari Hanse van de springcommis- sie zei. „Onze opzet was om voor de Zeeuwen een aantrekkelijke competitie te organiseren. Ik denk dat we, dankzij de medewerking van de organiserende verenigin gen, vrijwilligers, sponsors en de ruiters, hierin zijn geslaagd. Door de leuke prijzenpot trokken de wedstrijden veel deelnemers van buiten de provincie, onder wie veel profs. Het was voor de Zeeuw se amateurs leuk om zich hiermee te meten. Door de 'Winning Round' alleen open te stellen voor de twintig best geplaatste Zeeuwse combinaties voorkwamen we dat de profs met het grote geld gingen strijken. In de in handicap verre den finale kregen ook de ruiters uit lagere klassen een kans om een leuk bedrag te winnen. Dat de Springtour een vervolg krijgt, is dan ook zo goed als zeker." De amazones eisten in de 'Win ning Round' een dominerende rol op. Wilma Stouten bracht met de ruin Be Impressed als eerste het spel op de wagen. De amazone vloog met de Carolus Il-nakome- ling in 53,01 seconden over het par koers. In de haast trok de combina tie wel een balk naar de bodem. Een foutje dat onbestraft leek te blijven. Maar het venijn zat voor de combinatie uit Serooskerke in de staart. Met nog drie combinaties te gaan bleef Michelle Evertse met de vos- ruin Boss als eerste foutloos. Naar later bleek was de tijd van 65,58 goed voor brons. „Ik wist dat ik weinig kans maak te, maar ik deed het voor mijn va der. Hij was sponsor en wilde graag dat ik meedeed. Het was 'Onze opzet was om voor de Zeeuwen een aantrekkelijke competi tie te organiseren' voor Boss pas zijn vierde wedstrijd in M. Ik wilde hem niet overvra gen en koos ervoor om op safe te rijden." In tegenstelling tot Evertse ging Annemijn Harten er voor. Zonder een splinter van het hout te halen vloog ze met de Monaco-dochter als een raket in 56,58 seconden naar een overtuigende overwin ning. Laatste starter Marit Huige hield met de Malito de Reve na zaat het strafblad blank. Maar de combinatie uit Nisse vormde met haar tijd van 61,62 geen enkele be dreiging voor Annemijn Harten. „Sukabumi is een heel fijn paard. Ik kreeg haar toen ze vier was. Ik heb ze zelf opgeleid. Ik ben met haar in de dressuur begonnen, maar ze is springgericht gefokt en dat blijkt wel. Ze wil altijd naar de overkant en geen fout maken. Ze is ook snel en wendbaar", vertelde de zichtbaar genietende Annemijn Harten. NIEUWEGEIN Erwin Mesu derde in vijfde wedstrijd Tijdens de vijfde wedstrijd van de KPN-inline competitie in Nieuwe- gein is Erwin Mesu zaterdag op de derde plaats geëindigd. De skeele raar uit Middelburg ging in de der de ronde samen met vijf anderen op avontuur. In de laatste ronde ontsnapte de Belg Sven Mallezie en finishte als eerste. Mesu moest in de sprint vervolgens ook nog Sjaak Schipper voor zich dulden. Niels Mesu eindigde op de elfde plaats. Bij de beloften finishten Dick Hoogstrate en Anthony Janse (bei den uit Yerseke) respectievelijk op de 38e en 40e plaats. PRAAG Van der Graaff weer in top tien Op de slotdag van de Prague Golf Masters is Marjet van der Graaff de top tien nog binnengedrongen. De van origine Thoolse eindigde in de Tsjechische hoofdstad als zeven de. Ze begon de zondag nog als 24e. Van der Graaff ging vrijdag rond in 70 slagen, had zaterdag 73 slagen nodig voor de achttien holes en le verde op zondag een scorekaart van 68 an. Daarmee eindigde ze op 211, vijf onder par. In het Zwitsers Open eindigde Van der Graaff een week eerder op de vierde plaats. OUD-GASTEL Vierde plaats voor triatleet Van Keulen Drie Zeeuwen haalden zaterdag de de top tien bij de kwart triatlon in Oud-Gastel. Adriaan van Keulen (Middelburg) werd vierde overall in een tijd van 2.05.00. Hij had de snelste looptijd, maar kwam net te kort voor het podium. Lous Wondergem (Middelburg) werd zesde (2.06.42) en Gert van der Vinden (Bïggekerke) eindigde als zevende (2.08.01). Huub van Noorden (Yerseke) werd zeventiende in 1/3 triatlon. Hannuel Kramer (Arnemuiden) finishte als 28e. Christa Verhage (Vlissingen) was de snelste in de categorie D18. MIDDELBURG Oaniel Paardekooper sterk in marathon Daniel Paardekooper is in de Riva marathon op de. achtste plaats geëindigd. De mountainbiker uit Oostkapelle kwam bij de wedstrijd in Italië uit in de open klasse. De marathon had een lengte van 82 kilometer. De deelnemers moes ten 4200 hoogtemeters overwin nen. In totaal werden 782 renners geklasseerd. Nehemia Paardekoo per (Oostkapelle) legde bij de mas ters 1 beslag op een 38e plek. Ri chard Wagenaar uit Vlissingen werd 65e bij de masters 2. GOES De Bat arbiter bij duel Zeeuws elftal Jo-Annes de Bat is scheidsrechter bij de oefenwedstrijd tussen het Zeeuws elftal en Lierse SK. De ont moeting wordt woensdag 4 juli op sportpark Het Schenge in Goes ge- speeld. SSV'65 treedt op als gast heer. Cor Bos (Vlissingen) en Rob Venmans (Kapelle) fungeren als grensrechter. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Wil Hartog gaat op de foto met de vier maanden oude Senna en llona Kreuk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35