Hartog steelt de harten van de toeschouwers 341 sport Imposante inhaalrace Van der Lijke op NK Minderhoud mist Olympische Spelen Willeboordse strandt vroeg in Tsjechië Beilo vijfde in Stein, Vasseur valt uit met pech maandag 25 juni 2012 door Jan Dagevos KERKRADE - Een negende plaats op het NK wielrennen voor beloften. Nick van der Lijke was er na af loop van de titelstrijd in Kerkrade 'enigszins' tevreden over. „Ik had goede benen en als ik niet gevallen was, had er misschien wel meer in gezeten." Van der Lijke kende bij de nationa le titelstrijd een pechvol begin. De renner uit Heinkenszand werd bij de start, in de neutraliteitszone, van zijn fiets gereden door een ren ner die vanaf de stoep weer op het parkoers wilde komen. Van der Lij ke moest uitwijken, reed tegen een boom, viel en bezeerde zowel zijn arm als heup. De coureur uit het Rabobank Con tinental Team verbeet de pijn ech ter en haalde gaandeweg de koers over 156 kilometer steeds meer groepjes in. Twee ron'den voor het einde sloot hij aan bij de achtervol gers van de kopgroep. Omdat er PRAAG - Judoka Elisabeth Wille boordse heeft een niet al te beste generale repetitie gehad in Praag. De Middelburgse, die volgende maand tijdens de Olympische Spe len van Londen baar topsportloop baan gaat afsluiten, werd zaterdag tijdens een Europa Cuptoernooi slechts negende. Willeboordse (33) won in haar eerste partij nog wel op ippon van de Kroatische Miskovic. Maar daar na verloor ze in de kwartfinales van de Italiaanse Gwend, een te genstandster die ze onder meer kent van de EK-finale van 2010. Toen won de Zeeuwse wél van haar. In de herkansingen kon de Budokan-judoka ook geen potten breken. Ze ging eraf tegen de Duit se Ahrens en eindigde als negen de. twee ploeggenoten vooraan zaten, mocht Van der Lijke geen kop- werk verrichten. „We bleven han gen op tien, twintig seconden", vertelde hij na afloop. „We moch ten het gaatje natuurlijk niet dicht rijden. Bij ons in de groep zat de wereldkampioen veldrijden (Lars van der Haar) en die is vrij rap in de sprint." Ploeggenoot Moreno Hofland maakte het karwei voorin vakkun dig af en veroverde de nationale ti tel. Van der Lijke werd op 33 secon den negende. „Die valpartij was natuurlijk zuur. Daarna ben ik nog goed teruggekomen, dus kan ik enigszins tevreden zijn." Van der Lijke geniet komende week van een welverdiende vakan tie en pakt dan de draad weer op. „Wat mijn programma dan precies wordt, weet ik nu nog niet. Dat be slist de leiding van de ploeg. Of ik het EK in Zeeland ga rijden? Ik heb geen idee. Ik heb nog niks ge hoord." iss&ioscaisceacwzas^sEsssa^s^t STEIN - Cesar Beilo is zondag als vijfde gëindigd in de halve triatlon van Stein. De voormalige Vlissin- ger had voor de 1,9 kilometer zwemmen, 96 kilometer fietsen en- de 20 kilometer hardlopen 4.28.59 uur nodig. De in Breda woonachtige Beilo, die uitkorht voor het Davilexteam 2012, moest in de Limburgse plaats ruim elf minuten toegeven op win naar Bas Diederen uit Susteren. Remy Vasseur lag ook op koers voor een toptiennotering. De Vlis- singer kwam kort achter Beilo het water uit, maar kreeg tijdens het wielrennen pech en moest daar door opgeven. Niels Koole uit Zoutelande eindig de de wedstrijd als 39e. Hij passeer de de finish na vijf uur en vijf se conden. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud, afkomstig uit Westkapelle, zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen van Londen. Dat heeft hij zondag, een dag na het CHIO van Rotterdam, te horen gekregen van bondscoach Sjef Janssen. Minderhoud werd door Janssen niet opgenomen in het driekoppi ge landenteam en maakt ook geen kans meer op een individuele start- plek. De voorkeur voor de ploeg gaat naar Anky van Grunsven, Edward Gal en Adelinde Corne- lissen, mits haar paard Parzival fit is. Bij het vierde, individuele ticket zal het gaan tussen Patrick van der Meer en Imke Schellekens-Bartels. Minderhoud, die vier jaar geleden in Peking nog zilver won met de Nederlandse dressuurploeg, reed Wil Hartog boekte in zijn loopbaan vijf Grand Prix-overwinningen in de koningsklasse 5 OOcc. Gepruttel, geronk, peutlucht en rookpluimen. Ruim 2000 toe schouwers genieten zaterdag van de Classic Races in Wemel- dinge. Hoogtepunt is het optre den van Wil Hartog, de rijzige coureur uit het Westfriese Abbe- kerk. door Jan Dagevos WEMELDINGE - Even is Wil Hartog die middag zoek. Tijdens de trai ning op het Kanaalcircuit in We- meldinge komt 'De Witte Reus' plots niet meer door. Zou zijn mo tor het hebben begeven, vragen zijn begeleiders zich in het ren nerskwartier af. Het antwoord komt niet veel later. De succesvolle motorcoureur van weleer blijkt zijn Suzuki RG 500 'gewoon' bij het huis van een fan, dat pal aan het circuit ligt, te heb ben geparkeerd. „Ik dacht: ik ga ze verrassen en stap af', legt Hartog later uit. „Ik had afgelopen week een mailtje van haar gekregen. Het ging eigenlijk om haar vader. Die is een enorme fan van me. Hij heeft me overal in Europa gevolgd. Vijf jaar geleden heeft hij een her senbloeding gehad en nu wilde hij me graag zien, maar hij was te ziek om erbij te kunnen zijn. Heel jammer, maar ik ga straks nog twee dvd's brengen." Een praatje, een plaatje, een hand tekening of een ferme handdruk. Niets is Wil Hartog, gehuld in zijn befaamde witte pak en vergezeld door zijn al even sympathieke vrouw Vassilka, zaterdagmiddag bij de Classic Races in Wemeldin- teleurstellend tijdens het Neder lands kampioenschap in Hoofd dorp en het CHIO van Rotterdam, de twee observatiewedstrijden. Op het NK werd zijn paard, Glock's Tango, sterk afgeleid door wappe rende tribunedoeken, waardoor de Zeeuw de strijd moest staken. In Rotterdam deden alle andere Ne derlandse combinaties het beter dan hij. In de afsluitende kür op muziek werd Minderhoud zater dag slechts achtste met 73,725 pro cent. Voorlopig zijn alleen judoka Elisa beth Willeboordse en roeier Roe land Lievens zeker van deelname in Londen. Thamar Zweistra uit Schore ein digde zaterdag in Rotterdam in de Intermediaire (Argos Oil Prijs) der de. Met Hexagon's Zodinde ver diende de Bevelandse amazone 73,725 procent. ge te veel. „Het overweldigende en thousiasme van het publiek vind ik geweldig", zegt de icoon van de Nederlandse motorsport. Waarna hij met Ilona Kreuk en de vier maanden oude Senna uit Bergen op Zoom wordt vereeuwigd. 'De dwerg met De Witte Reus op de foto', roept Hartog verrukt. Piet Butijn ziet het tafereel met ge noegen aan. De eigenaar van Au tobedrijf Yerseke kent de wegracer al vele jaren ('ik ging in 1968 toen hij nog 250CC reed al naar hem kijken') en heeft hem over ge haald naar Wemeldinge te komen. „Ik heb deze week nog wel slapelo ze nachten gehad hoor", bekent Butijn. „De motor van Wil was vo rige week bij races in 't Zandt ka pot gegaan en ik vreesde het erg ste voor de races in Wemeldinge." „We hebben veel moeite moeten doen om 'm rijklaar te krijgen", er kent Hartog. „We zijn deze week drie keer naar Groningen gereden om onderdelen te halen. Donder dagavond was-ie gerepareerd. Fred Ligthart, de technisch directeur van onze grasdrogerij, heeft 'm uit elkaar gehaald. Dat was al acht jaar niet gebeurd. Zo zuinig zijn we er op. De motor is inmiddels 35 jaar oud, dus dan kan er wel eens iets stuk gaan. Natuurlijk had ik kun nen afzeggen, maar dat zit niet in mijn aard. Ik wilde per se naar We meldinge en als ik dan het enthou siasme zie, dat is prachtig." Natuurlijk gaat het zaterdag ook over de TT en dan vooral over de uitgave van 25 juni 1977. De dag waarop Wil Hartog in de konings klasse 500CC toesloeg en het Neder landse publiek in extase bracht. „Het was de eerste keer dat een privérijder de fabrieksrijders ver raste. En dat terwijl ik helemaal niet fit was. Ik had buikloop en had op donderdag niet getraind. Toch ben ik gestart, schoot als eer ste weg en in de S-bocht was ik niet meer ziek. Een dag later wel weer hoor. Toen lag ik weer in mijn bed. Daarom zeg ik nu altijd tegen mensen die zich ziek voelen: zorg voor spanning en pomp je lijf vol met adrenaline. Dan ben je alles even kwijt. Ik kan het we ten." „De zege in die TT heeft me blij vende bekendheid opgeleverd en heeft me ook zakelijk voordeel op geleverd. Er gingen bij onze gras drogerij deuren open die anders misschien gesloten waren geble ven. We zijn een specialist op het gebied van paardenvoeder gewor den. Aan de andere kant maakte het ons ook kwetsbaar. Hartog had een naam en moest die ook waarmaken, dus geen rotzooi ver kopen." Hartog (64 jaar inmiddels) staat nog altijd aan het hoofd van de in ternationale grasdrogerij in Abbe- kerk. Hij heeft deze morgen zelfs nóg enkele uurtjes in de fabriek ge werkt. „Het is hoogseizoen. Van daar. Normaal gesproken ben ik bij zo'n race als vandaag heel ont spannen, maar ik zit nu toch nog een beetje met mijn gedachten bij het bedrijf De gasdrogerij is soms 80 uur per week werken, maar ik heb het er graag voor over. Mijn opa molk op z'n 74e de koeien nóg. Ik hoop dat ik op die leeftijd ook nog steeds aan het werk ben. Voor mij nog geen pensioen hoor. De gasdrogerij is mijn levens werk." Annemijn Harten met de merrie Sukabumi op weg naar een overtuigende overwinning van de Springtour Zeeland 2012. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34