is Ferrer wel de beste Laatste kans beachvolleyballers in Moskou ^Jlf^ Dubbelfinale sport 133 Misschien was de slotdag een kleine dissonant Eerste grastitel maandag 25 juni 2012 Robert-Jan Derksen is toch nog de beste Nederlandse golfer gewor den in het BMW International Open in Keulen. Hij besloot het evenement gisteren met een ron de van 70 (-2) en klom met een to taal van 284 naar de gedeelde 29e plaats in de eindrangschikking. Derksen, die vier birdies sloeg en twee bogeys, profiteerde van de verdere terugval van Joost Luiten. De Bleiswijker voltooide de laatste 18 holes in 75 slagen, 3 boven par, en vond zijn naam met 286 terug als 38ste. Edith Bosch heeft giste ren in het Europacup toernooi van Praag genoe gen geno men met zil ver. De Neder landse judo ka liet, na drie goede partijen, in de finale van de categorie tot 70 kilogram vrijwillig de eer aan de Poolse Ka- terzyna Klys. De Nederlandse hockeysters heb ben gisteren in Utrecht de oefen reeks tegen China afgesloten met een ietwat teleurstellend gelijk spel: 1-1. Bij Nederland ontbrak op nieuw Sophie Polkamp, wegens een blessure. „Dit is mijn eerste titel op gras in de singles, dat voelt geweldig. Het is een goede voorbereiding op Wimble don. Ik wil iedereen bedanken die op deze prqchtige, zonnige dag hierheen is gekomen om ons te zien spe len." Nadia Petrova Nadia Petrova moest een halfuur na het winnen van de enkelspelfinale nog een keer aan de bak: met Maria Kirilenko haalde ze namelijk ook de finale van het dubbelspel. Die ging verloren, van het Italiaanse duo Errani/Vinci. Sport in het kort Boogschutter Peter Elzinga heeft aan het wereldbekertoernooi in de Amerikaanse plaats Ogden een zil veren medaille overgehouden op het niet-olympische onderdeel compound. De Nederlander ver loor in de eindstrijd van de plaatse lijke favoriet Reo Wilde: 145-144. noeg onmogelijk, daar is Ferrer zich goed van bewust. Daarom moet de man uit de sinaasappel- stad het hebben van de kleinere toernooitjes. Andere toppers ha len er de neus voor op, hij haalt er de extra punten die hem hoog op de wereldranglijst houden. Bovendien kan hij op de minder hoog aangeschreven toernooien wel de beste zijn, zelfs als het op gras is, zijn minst favoriete onder grond. Rosmalen is zijn derde ATP-titel van dit jaar en de veer tiende uit zijn carrière. „Dat is waar ik voor tennis. Ik zag dit echt niet als veredelde voorbereiding cpaassaasPgeqaffgjggHseaimiiiiiiiniiiiHMHiiiii'iiiiii op Wimbledon. Ik wilde hier ge woon winnen. Ik ben heel blij." Bij de mannen kreeg de Unicef Open met Ferrer de gedroomde winnaar. Bij de vrouwen niet di rect. Samantha Stosur werd al in de eerste ronde uitgeschakeld, Kim Clijsters moest de halve finale met buikspierproblemen aan zich voor- "bij laten gaan. Uiteindelijk ging Na dia Petrova er met de titel vandoor ging. De ervaren Russische, net 30 jaar geworden, won in de finale met 6-4 en 6-3 van Urszula Rad- wanska, het 21-jarige zusje van nummer drie van de wereld Ag- nieszka Radwanska. door Chris van Mersbergen ROSMALEN - Het is een trend die zich een jaar of drie, vier geleden inzette: juist de dag waarop de be slissingen vallen op het gras van Rosmalen, zitten er minder bezoe kers op de tribune dan op andere dagen. Zo was het zaterdag ook. Heel wat stoeltjes bleven leeg op de middag dat David Ferrer en Na dia Petrova er met de titels in het ënkelspel vandoor gingen. „Mis schien is de onzekerheid over wel ke spelers de finale zullen spelen de reden", zocht toernooidirecteur Marcel Hunze hardop naar een oor zaak. „Eerder in de week weet je dat de kans groter is dat de spelers die jij wilt zien nog in het toernooi zitten." Misschien speelde ook de niet ge ringe prijs voor een kaartje op de fi naledag mee: bijna vijftig euro. De affiches waren dit keer bovendien niet de meest aantrekkelijke. Zo wel bij de vrouwen (Radwanska) als bij de mannen (Petzschner) drong een vrij onbekende qualifier door tot de eindstrijd. Gedroomde finalisten als Robin Haase, Saman tha Stosur en Kim Clijsters redden het uiteindelijk niet. Was de slotdag dus misschien een kleine dissonant, over de rest van de week kon Hunze weinig anders dan tevreden zijn. Fijne sfeer, aar dig weer, genoeg publiek (net zo veel als vorig jaar, iets meer dan 58.000) en leuke, tevreden spelers en speelsters. „Het lijkt wel of die steeds enthousiaster worden over het toernooi. Ferrer loopt boven (in het spelershome, red.) de hele dag te stralen. Blijkbaar spreekt de laagdrempelige sfeer hier erg aan. Ik heb nog nooit zoveel positieve geluiden gehoord als nu." Ook een ander aspect van het toer nooi kan veel deelnemers wel beko ren. Hunze: „We krijgen erg veel complimenten over de kwaliteit van de grasbanen. Die zijn harder en egaler dan op de toernooien in Engeland, vertellen de spelers. Dat vinden ze belangrijk." Volgens de toernooidirecteur wint Rosmalen aan populariteit onder de tennissers, ondanks het relatief lage budget en prijzengeld. „Op Eastbourne spelen de vrouwen nu ook, dat is een toernooi uit een ho gere categorie, daar is de prijzen- pot dus ook groter dan hier. Maar toch vind ik dat wij een beter deel nemersveld hadden dan zij." Bij de mannen waren er op win naar David Ferrer na weinig pu bliekstrekkers. Hunze geeft het on omwonden toe, maar blijft geloven in de kracht van de combinatie van een mannen- en vrouwentoernooi. „Nu kunnen we bij de vrouwen be tere namen halen dan bij de man nen. Maar misschien is dat over een paar jaar wel weer anders." De samenwerking met Unicef - dat zonder daarvoor te betalen naamge ver van het toernooi is - wordt de komende twee maanden geëvalu eerd. Hunze: „Hoe en of we door gaan. Maar beide partijen staan daar heel positief in, dus ik denk dat het wel goed komt." vvMiifzs8^ivyfV/M/3oasBBte/ieeaB«smee6seaoxetessesmi door Max van der Put ALANYA/MOSKOU - Het nipt mislo pen van een olympisch ticket werd bij de Tilburgerse beachvol- leyballer Daan Spijkers kort na af loop van de beslissende golden set even verdrongen door woede over een frauderende dopingcontro- leur. „Die Turk had twee lootjes met nummer 1 bij zich. Ja, dat is niet echt loten meer dan, hè." Na overleg met dopingautoriteit WADA hoefde Spijkers geen con trole meer te ondergaan. „Wij wer den bovendien als enige team drie keer gecontroleerd tijdens dit toer nooi, sommige andere teams hele maal niet." Het betreffende toernooi was de Continental Cup, een landentoer- nooi waarbij een olympisch ticket te vergeven was. De mannen stre den er om in Alanya, de vrouwen in Moskou. Nederland haalde in beide geval len de finale, maar de hoofdprijs ging zowel in Turkije als in Rus land naar de tegenstander. Dat deed pijn, zeker bij de mannen. Want die hadden in hun finale wedstrijd tegen Noorwegen zelfs een matchpoint. Nadat beide kop pels (Spijkers/Boersma en Brouwer/Meeuwsen) één potje hadden gewonnen en één verlo ren, moest een golden set uit komst brengen. Spijkers en Boers- ma, het koppel dat bij winst naar Londen zou mogen, wilde zelf de klus klaren. En was daar bij 14-13 dichtbij. Drie punten verder beju belden de Noren echter de toer nooiwinst en het bijbehorende olympisch entreebewijs. „Zuur", vond Spijkers. „We waren onlangs al dicht bij rechtstreekse plaatsing, maar wisten de beste zestien op de wereldranglijst net niet te ha len. Nu was het weer niet niet. Dan moet het komende week in Moskou maar gebeuren." Daar zijn voor alle nummers twee en drie van de Continental Cups van alle continepten (tien landen teams in totaal) de twee laatste olympische tickets te vergeven. Ook de twee Nederlandse vrou wenteams komen daar in actie. Net als afgelopen weekeinde, want de Continental Cup voor de vrou wen vond daar ook plaats. Sophie van Gestel en Madelein Meppelink haalden, geholpen door het duo Braakman/Stiekema, eveneens de finale. Daarin bleek het thuisland een te hoge horde op de weg naar Londen 2012. De Russinnen won nen met 3-1. De twee Nederlandse beachduo's blijven nu in Moskou, waar ze vanaf donderdag gaan pro beren alsnog een olympisch start bewijs voor Van Gestel en Meppe link binnen te halen. Nederland wordt in Londen in ie der geval door twee beachkoppels vertegenwoordigd: Nummerdor/ Schuil (mannen) en Keizer/Van Iersel (vrouwen) plaatsten zich al eerder. Daan Spijkers foto ANP Gregory Se- doc heeft weinig ple zier beleefd aan zijn eer ste officiële wedstrijd over 110 meter hor den na een jaar schor sing. De voorma lig Europees kampioen indoor kwam gisteren in Zwolle ten val op het voorlaatste hek en haalde de fi nish niet. De hordespecialist gaf na de race in Zwolle aan dat het nog ontbreekt aan ritme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33