buigt voor eenling 2 sport 31 record vestigen Dubbeldam laat Spelen lopen Makkelijker C Belrondje moet geknakt moreel Vacansoleil-renners opkrikken maandag 25 juni 2012 Niki Terpstra won voor de tweede keer in drie jaar. De laatste die dat ook deed was Koos Moerenhout (2007, 2009). Bondscoach Leo van Vliet wii voor het begin van de Tour (zaterdag in Luik) de laatste drie renners aanwij- Nederlandse Tnurdeel- zen die op de Olympische Spelen de wegwedstrijd en tijdrit rijden. „Ik kan wel zeggen dat het voor mij na nemers haalden gisteren de finish, het NK weer wat gemakkelijker is geworden." onder wie Robert Cesink (zesde) door Geert Langendorff KERKRADE - Het voorspel maakte indruk. De renners van Vacanso- leil-DCM stonden naast elkaar op de voorste rij bij de start van het NK in Kerkrade. Een glimlach kon er nauwelijks vanaf. In vliegende vaart wilden ze zich direct laten gelden. Tot een nationale titel leid de dit niet. De teleurstelling droop van de gezichten af. De derde plaats van Bert-Jan Lindeman, ach ter Niki Terpstra en Lars Boom, ver goedde weinig. Uittredend kampioen Pim Ligthart finishte als achtste, de rest stapte voortijdig in de bus. Onder hen be vonden zich Johnny Hoogerland, Kenny van Hummel, Wout Poels, Rob Ruijgh en Lieuwe Westra, de vijf Nederlandse coureurs in de Tourequipe van Vacansoleil. De re gen, het zware parcours en angst voor ongelukken deed hen in de remmen knijpen. Ploegleider Mi chel Comelisse wachtte de taak het geknakte moreel op te krikken. „Op een gegeven moment viel het niet mee"; verzuchtte hij na afloop. „Neem Johnny. Die reed fantas tisch in het begin, maar eenmaal te rug in het peloton scheet hij in zijn broek. Toen reed hij ineens slecht. Hij ging in laatste positie rijden..." Over Poels toonde hij zich even min tevreden. „In de Ronde van Zwitserland reed hij steeds beter. Hier ging het voor geen meter. Al maak ik me geen zorgen." Comelis se haalde het parcours aan als ver zachtende omstandigheid. „De jon gens moeten nu niet aan zichzelf gaan twijfelen. Maar als je ergens naartoe leeft en het lukt niet, dan gaat het mentaal wel aan je kna gen." Om de gekwetste zielen fris te krij gen had Cornelisse een simpele op lossing. „Ik ga een rondje bellen. Wat ik ga zeggen? Dat ze gewoon goed zijn." Sport in het kort Pieter Weening en Sebastian Lan- geveld doen mee aan de Ronde van Frankrijk. De twee Nederland se wielrenners rijden voor GreenEd- ge, die als eerste Australische ploeg ooit van start gaat in de Tour. Met sprinter Matt Goss alsmede Ba den Cooke, Simon Ger- rans, Brett Lancaster en" Stuart O'Gra- dy beschikt de ploeg over vier Au straliërs. De Zwitser Michael Albasini en de Zuid-Afrikaan Daryl Impey maken het team van GreenEdge com pleet. De Amerikaan Levi Leipheimer (38) is in de Tour de kopman van de Belgische wielerformatie Ome ga Pharma-Quick Step. De rest van de selectie bestaat uit-Sylvain Cha- vanel (Fra), Kevin De Weert, Dries Devenyns (Bel), Bert Grabsch (Dui), Tony Martin (Dui), Jéröme Pineau (Fra), Stijn Vandenbergh (Bel) en Peter Velits (Slw). Tom Boonen is Belgisch kampioen op de weg geworden. De renner van Omega-Pharma was de snelste van een kopgroep van vijf man. Boonen was in 2009 ook de beste van België. Fabian Wegmann van Garmin-Barracuda pakte na 2007 en 2009 voor de derde keer in zijn carrière de Duitse wegtitel. Sprin ter Peter Sagan van Liquigas was de snelste in zijn vaderland Slowa kije. Het be tekende zijn veertiende overwinning dit seizoen. Francisco Ventoso (Movistar) werd Spaans kampioen. In Noorwe gen was Ed- vald Boas- son Hagen van Sky de beste. In Zwitserland liet Martin Kohier (BMC) zich tot nationaal kampioen kronen, terwijl de Franse titel een prooi werd voor Nacer Bo'uhanni (FDJ-BigMat). Franco Pellizotti (Androni Giocattoli Venezuela) was de sterkste in Italië en Laurent Di- dier (RadioShack Nissan) zegevier de in Luxemburg. de punten opgeteld waren, stond er 'slechts' 78.400 procent op het scorebord. Niet eens genoeg om te winnen, want de Zweedse Tinne Vilhelmson - Silfven (op Don Au- riello) werd met 78.450 procent te ruggestuurd naar de stallen. Ongeloof derhalve in het Kralingse Bos, waar Van Grunsven zichzelf hardop afvroeg of'de juryleden Sa- linero en mij nog wel zien'. Het kostte haar de zege in Rotterdam. Dus moest ze zichzelf maar com plimenteren: „Ik ben blij met mijn rit en met Salinero. We hebben een heel goede proef neergezet, maar kregen weer niet de punten die we volgens mij verdienden." De juryleden waren het op meer momenten niet eens met elkaar. Zo zag bijvoorbeeld Roudier de Spaanse Morgan Barban^on, op Painted Black, de vroegere topper van Van Grunsven, als beste, ter wijl zijn Duitse collega Eisenhardt haar zes punten lager waardeerde en op plek negen zag. Het houdt de discussie wel levendig, maar het blijft vreemd. Ook voor Edward Gal, die volgens velen ook veel te weinig waardering kreeg voor zijn test met Undercover (vierde). Hij kreeg drie keer de der de plaats en daarnaast plek acht (van Roudier) en negen (Wim Er- nes), met een verschil van 8.250 procent tussen de laagste en hoog ste waardering. door Giel Hendrix ROTTERDAM - Een concours met een lach en een traan. Amper an derhalf uur nadat Jeroen Dubbel dam hem heeft laten weten dat hij zijn olympische missie voor Lon den 2012 beëindigt, staat bonds coach Rob Ehrens alweer met een brede grijns langs de kant van het springterrein. Een andere kandi- .daat voor Londen, Mare Houtza ger, heeft zojuist de Grote Prijs van Rotterdam op zijn naam ge schreven. Met Tamino. Daarmee kan Ehrens meteen de derde plek (na Jur Vrieling en Gerco Schroder) opvullen in zijn equipe voor de Olympische Spelen. Bo vendien onderstreept Jur Vrieling (vierde) nog maar eens zijn nomi natie, terwijl Harrie Smolders uit Lage Mierde als beste ruiter van het hele concours wordt gehul digd. Houtzager (41) is deze eeuw de derde Nederlander die de GP van Rotterdam op zijn naam brengt, na Gert-Jan Bruggink (20Q4) en Al- bert Zoer (2008). De negende Ne derlander pas in de 64 edities die sinds 1937 zijn verreden. „Ik ben niet voluit gegaan", zo legde Hout zager later uit. „Er kwamen na mij nog elf combinaties, dus ik had er niet op gerekend dat ik zou win nen. Met name ook omdat Tami no vorig jaar een halfjaar gebles seerd was. Nadat ik de ring uit kwam dacht ik dat mijn tijd goed zou zijn voor een vijfde of zesde plaats. Maar tegen de tijd dat er nog maar twee concurrenten moe ten starten, begin je toch te hopen dat zij ook een foutje maken." Houtzager rekent zich nog niet rijk. „Je hoort wat Rob (Ehrens) zegt. Hij beslist pas na Aken." Jeroen Dubbeldam, de olympisch kampioen van Sydney, ontbreekt op de Spelen. Nadat hij met De Sjiem de titel veroverde, wil het niet meer lukken. In 2004 raakt De Sjiem geblesseerd. In 2008 breekt Jeroen Dubbeldam zelf zijn been enkele weken voor het toer nooi. En nu voor Londen wordt eerst, in december, Simon ver kocht en wil het vervolgens niet lukken met Utascha. Het peloton op de Mont Chevre tijdens het NK op de weg. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31