Alle luxe en toch sfeer van de camping 2 zeeland Wereldreis eindigt snel maandag Goudsbloemen De krant 6 weken voor 18 euro! PZC maandag 25 juni 2012 door Wim Hofman Nu het Nederlands elftal verloren heeft en heel Nederland zijn won den likt kan ik u dit treurige en melancholische ver haaltje wel vertellen. In de moestuin, bij de aardappe len die netjes op heuveltjes in het gelid staan en in de buurt van de stokbonen, groeiden goudsbloemen en omdat ze erg oranje waren, plukten we er een stel om die in het oude tinnen vaasje van mijn moeder te zet ten. Ze deden me natuurlijk door hun oranje kleur denken aan het Nederlands elftal dat zo treurig had verloren, maar ook aan mijn vroege jeugd ik zal toen 4 ge weest zijn) en de dingen die ik toen deed. Vlak bij ons huis, in een hoekje bij de zwarte schutting begon ik een begraafplaatsje. Ik begroef dode diertjes. Met een eetlepel groef ik een kuiltje in het zand en daarin legde ik dan een dode kever of een sprinkhaan die een poot verloren had, of een ver droogde huisjesslak of een plat getrapte spin. Mijn broer gaf me toen ik daar bezig was een aard worm, maar die leefde nog. De kuiltjes maakte ik met de le pel netjes dicht, ik klopte het zand wat aan en plantte er een strootje of een stokje of een blaadje. Het begraven van de die ren deed me eigenlijk niet veel. Een beetje treurig was ik wèl, maar huilen deed ik niet en bid den ook niet, al kende ik het On ze Vader al wel van buiten. Later gingen daar, tot mijn verba zing precies op mijn begraaf plaats, goudsbloemen groeien. U begrijpt dat ik dacht dat het op groeien van de bloemen op die plek met de dode diertjes te ma ken had. En sindsdien hebben goudsbloe men voor mij iets naargeestigs: ik denk opeens aan de dode tor en de platte spin en de invalide sprinkhaan en de kronkelende worm. Maar ze passen nu op de een of andere manier, naar mijn ge voel, opeens erg goed bij wat er met het Nederlands elftal is ge beurd. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON JBH PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: recfactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken, bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op wwvj.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 7765 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement mèt betaling per accept'van 80,85 per kwartaal (na28) ir 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. ik neem een proefabonnement van 6 weken v< (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) ■Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan'ook; 088 - 013 9910 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening afte schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om rnel persoonsgegevens. In het colofon Irelt u nadere informatie aan. Nog een week, dan beginnen de schoolvakanties in het zuiden van het land. Ondernemers tref fen de laatste voorbereidingen voor de zomer, en duimen heel hard voor mooi weer. Toeristen kiezen steeds vaker voor com fort: luxe kamperen is de trend. door Comelleke Blok Aan de buitenkant ziet 'ie eruit als een grote legertent, maar als je de luxe safaritent bij recreatiebedrijf Boot in Noordwelle binnenstapt, is het net of je in een bungalow staat. Stijlvolle steigerhouten meubels, een zwarte leren bank, flatscreen, keuken met magnetron, koelkast; koffiezetapparaat en waterkoker. Om het hoekje staat een knus he melbed, en een slaapkamer waar drie kinderen kunnen slapen, 's Nachts in de kou naar het was hok lopen hoeft niet meer, want in de tent is een badkamer ge maakt, die voorzien is van alle ge makken: een wc, wastafel en - ja wel - een bad op pootjes! Alleen het klapperen van het tentdoek herinnert je eraan dat dit toch echt een tent is. Glamping - een samentrekking van glamour en camping - is de trend. Wilma en André Passchier, eigenaren van de camping, bieden normaal gesproken campingplaat sen en appartementen zonder veel poespas aan. „Schoon, netjes en betaalbaar, daar staan we voor", zegt Wilma. Toch was ze vorig jaar meteen verkocht toen ze de safari tent zag. „We vonden het leuk om iets nieuws uit te proberen, en een andere doelgroep aan te spreken: mensen die meer te besteden heb ben, en meer luxe willen." De tent betekende een grote inves tering voor de' ondernemers. „De aanschaf was al 20.000 euro, en dan moet je nog zórgen voor riole ring, gas, licht en water." Vorig jaar was de aanloop al redelijk, dit seizoen is de safaritent de hele zo mer volgeboekt. „Er komen veel ge zinnen op af, maar ook stelletjes die een weekendje weg gaan. Pas kwam er zelfs een koppel dat op huwelijksreis was!" De familie Vries, die op Sint-Maar ten woont, geniet met volle teu gen van hun comfortabele tijdelij ke onderkomen. De zon schijnt buiten, maar toch brandt het hout kacheltje zaterdagmorgen in de 'woonkamer' van de tent. „Het is hier een stuk minder warm dan in de Carribean", zegt moeder Pasca- le lachend. De Nederlanders combineren een weekje vakantie met bezoek aan fa milie en vrienden. De safaritent is voor hen een ideale combinatie van luxe en buiten leven. Het geld - 800 euro per week in het hoog seizoen - hebben ze er graag voor over. „Ik hou eigenlijk helemaal niet van kamperen", bekent Pasca- le. „Zo'n toilethuisje staat me ge woon tegen. Ik zeg altijd: op vakan tie wil ik meer luxe hebben dan thuis. Ik hoef nu niet te tobben met een tweepits-gasstelletje, want er is een complete keuken. In deze tent hebben we wel de knusse sfeer van een tent en het kampeergevoel, maar toch alle voorzieningen voor onszelf" De drie kinderen Joep (13), Teun- tje (10) en Tijs (7) racen met skel ters over het grasveld. Tijs maakt het allemaal weinig uit waar hij slaapt. De skelters, die vindt hij het leukst van alles. „Ik vind de tent bijna mooier dan ons huis", zegt Joep. „En we kunnen 's och tends lekker naar buiten." Hun vader Peter-Paul kijkt tevre den toe vanaf het houten privéter- ras voor de tent. „Dit is een mooi compromis, Zo'n camping is na tuurlijk ideaal voor kinderen, maar we hoeven niet met de wc-rol onder de arm naar de wc." BRESKENS - Een Australisch echt paar dat zaterdagochtend met een zeiljacht vanuit de Vlissingse Koop manshaven vertrok voor een we reldreis, moest de reis na twee mijl alweer afbreken. Midden op de Westerschelde kreeg de boot rond acht uur 's och tends motorpech. Reddingsboot Zeemanshoop van de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschap- pij (KNRM) in Breskens moest te hulp schieten om het stel in veilig heid te brengen. De familie Vries uit Sint-Maarten verblijft een week in een luxe safari tent in Noordwelle. Peter-Paul Vries: „We hoeven niet met de wc-rol on der de arm naar de wc." foto Dirk-Jan Gjeltema Glamping Zoektermen als 'tentbdge' en 'sa- faritenf' duiken volgens de ANWB in 2010 voor het eerst op in de Google-zoekmachine. Het zoeken via Google naar ter men als 'Glamping' en 'Luxe kam peren' is met meer dan 65 pro cent gestegen in 2010 ten opzich te van het jaar ervoor. ANWB begon eind dat jaar met een magazine over Glamping. Behalve in Nederland zijn er ook veel glampings in onder meer Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Je kunt slapen in safaritenten, lod ges of ti pi tenten. Kijk ook op www.glampings.nl of www.glampingmagazine.nl. Het echtpaar durfde vanwege de harde wind - het was op dat mo ment windkracht 5 - niet zonder motor terug naar de haven te va ren. Ze alarmeerden daarom de ha venmeester. De reddingsboot van de KNRM rukte uit en begeleidde het zeiljacht naar de havenmon ding van Breskens, waar het even later kon afmeren. Volgens de KNRM waren de Au straliërs zo blij met de hulp dat ze meteen een 'mooi' bedrag doneer den. Duitsland, Spanje, Portugal en Italië spelen de halve finales op het EK voetbal. Wie wordt Europees kam pioen? Stem op www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Uitgebreide aandacht voor het EK en andere sporten in de PZC-app. Stem!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2