thriller op het EK De skybox 'Topsport is een door geld gecorrumpeerd bedrijf maandag 25 juni 2012 Mano Balotelli startte gisteravond tegen Enge Eusebio werd zaterdag onwel toen hij de Portugese selectie in Poznan bezocht. De 70-jarige oud-speler werd naar het ziekenhuis gebracht. Hij moest daar tot vandaag blijven. Mario Balotelli EK in het kort Dick Advocaat heeft een week na de uitschakeling van zijn Russische ploeg op het EK een verbale draai om de oren gekregen van sportmi- nister Vitali Moetko. „Dit is een on bevredigende uitkomst. We had den minimaal de kwartfinales moe ten halen", aldus Moetko op de Russische staatstelevi sie. „De ploeg was fy siek niet goed gepre pareerd", vond de be windsman ook. „De spelers wa ren ver moeid." De Nederlandse inspanningsfysioloog Raymond Verheijen werd half mei door Advocaat bij zijn selectie ge haald juist voor zijn uitgebalanceer de (conditie)trainingen. Italianen vieren feest na de gewonnen strafschoppenserie tegen Engeland. foto Kerim Okten/EPA Laurent Blanc heeft zijn toekomst bij de Franse nationale ploeg na de uitschakeling bij het EK opengela ten. „We moeten straks eerst alles in detail analyseren", zei de oud-in ternational na de nederlaag in de kwartfinales tegen Spanje. „We zijn nu uitgeschakeld en teleurgesteld. Dat moeten we eerst verwerken." Het contract van Blanc loopt na het EK af. foto David van Dam/GPD •••••••••••••••••••••••a door Dick Hofland Een halfuur heeft hij naar Portugal-Tsje- chië gekeken. „Nou, nou, nou, dat men sen daar met plezier naar kijken", zucht Maarten van Rossem. „Dan moet je je toch wel ongans vervelen." Voor hem hoeft het niet, voetbal. Geen enkele sport eigenlijk. „Nou ja, de Tour de France vind ik nog wel lollig om naar te kijken." In een vorig leven heeft hij 'heel lang heel braaf naar samenvattingen bij Studio Sport ge keken. Wanneer hij voor het laatst een hele wedstrijd heeft gezien, hij zou het niet weten, maar het was in elk geval met kennissen die op bezoek kwamen. Dit EK zag hij door louter toe val een kwartiertje van Spanje-Italië. „Onge looflijk vervelend. Maar de dag erna lees ik in de kranten dat het een hele leuke, spannende wedstrijd was." Hij is geen voetbalhater. 'Maar het moet wel redelijk blijven'. Zonder dat hij het wilde, heeft hij een doelpunt dat niet werd geteld eenendertig keer gezien. „Wat is dit voor onzin? Het lijkt wel een schimmelinfectie, niet weg te krijgen. Ik begrijp niet dat de publieke omroep zich maandenlang laat terroriseren. Voetbal op Nederland oké. Maar dan niet ook nog eens op 2 en 3 en ook geen voetbal als eerste in het NOS Journaal!' Dat hele idee van Sportzomer vindt hij maar vreemd. „De helft van de bevolking kijkt er helemaal niet naar." Zijn voorstel: schaf het EK af en organiseer al leen nog maar om de vier jaar een WK. „Heb ben we niet meer elke twee jaar die commer ciële gekte en dat hysterische gedoe in de me dia." Vorige week zat hij in VI Oranje, na een vriendelijk verzoek van Johan Derksen. „Ik voelde me een beetje een vreemde eend in de bijt, maar ik heb er geen spijt van. Ik wist al leen niet dat ik zou worden omringd door zo'n honderd hysterische gekken die zich constant door de makers van dat programma laten opjut ten. Het is overigens een slecht programma. Er zit geen enkele spanning in en het duurt veel te lang. Zeker als je het vergelijkt met De We reld Draait Door. Dat heeft tempo en inhoud." En dan straks ook nog de Olympische Spelen. „Daar heb ik helemaal niets mee. Bij Pauw&Witteman zat ik laatst een keer naast een olympische sporter die zei: 'Topsport is niet sportief en niet gezond'. Nou, dan heb je het wel zo'n beetje. Topsport is een door geld gecorrumpeerd bedrijf" C Spanje beseft dat het na de winst op Frankrijk in de kwartfinale van het EK nu echt een zware tegen stander treft: Portu gal. „Dat heeft een erg sterk team", zei Francisco Ji menez, een assistent van de Spaanse bondscoach Vicente Del Bosque. „Ik denk dat dit het team is dat ons de- meeste problemen zal geven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27