KAK zeeland 117 Italiaanse barok in diverse stijlen Esther Koetse winnares Kunstschouw Award Gitaarduo Duende geeft mini-concert SCHOUW Zeeuwse dichter vertaalt sonetten Shakespeare maandag 25 juni 2012 Enigszins vergelijkbaar, maar toch ook weer heel anders was de Kijk- shock van Sjeng Schupp en Michiel van Dijk. Zij creërden ab surdistische muziek-animatiefilms en maken er zelf live muziek bij met een drummer, accordeonist en een violiste. Het is een kwestie van 'band loopt, muziek start' en er ontstaat een naadloos geheel van klank en beeld. Voor de liefhebbers van intense songs over liefde, hoop en droefe nis in verre exotische oorden was het optreden van zangeres Lala Njava met haar band een must. Opvallend in dit optreden was de strakke mimiek en vrij afstandelij- door Jeanette Vergouwen Het muziekfestival Middel burg 2012 begon zaterdag met drie gratis concerten in de Kruidentuin Abdij, Zeeuws Museum en Zeeuws Veilinghuis. Jonge musici trokken met geva rieerde programma's vele muziek liefhebbers. Een succes voor de or ganisatie en het bewijs dat dit festi val subsidie verdient. Het eerste avondconcert zette de schijnwerper op de Italiaanse ba rok. Stefano Bagliano bracht de werken met gevoel voor stijl en de vele versieringen kwamen overtui gend over. Hij werd goed begeleid door klavecinist Andrea Coen. Bei de musici hebben zich geschoold bij twee Nederlandse grootheden: Frans Brüggen en Ton Koopman. Bij hen hebben ze het gevoel voor barok geleerd. De eenvoudige Brandi (dansen) van Falconieri, de vrolijke canzon en Toccata van Frescobaldi en de Sonata Ottava van Castello waren een goed voorbeeld van de soepele melodielijnen, efficiënte begelei ding en virtuoze versieringen. De principes van de Nuove Musiche (Caccini) werden gerespecteerd. De muziek werd spannend door onder meer de hemiolen en de ve- KLASSIEKE MUZIEK Kamermuziekfestival Italiaanse barokmuziek. Door Ste fano Bagliano (blokfluiten), Andrea Coen (klavecimbel) en Ra mon Jaffé (cello). Gehoord zater dag 23 juni in de Doopsgezinde kerk in Middelburg. Ie ritmewisselingen. De fluitist speelde op periode instrumenten zodat het verschil tussen de vroeg en hoogbarok beter uitkwam. Omdat cellist Huetter ziek was, verviel het Trio van C.Ph.E. Bach en werd de Sonata op. 5 nr. 4 van Corelli vertolkt. Een evenwichtig opgebouwd werk met een afwisse ling van langzame en snelle delen. Soms heel virtuoos, zoals in het vi vace waarin je de indruk kreeg in een volière te zitten. Na de goed gespeelde Sonate in F van Sammar- tini speelde Ramon Jaffé de cello partij in de sonate in e van Vival di. Zijn interpretatie was totaal an ders, gepassioneerd en met een ro mantische inslag. Het concert ein digde met de Sonate in G voor kla vecimbel en altblokfluit van Vival di. Ook hierin blonken de musici uit door respect voor stijl. door Ali Pankow ke performance van de zangeres. Blijkbaar haar keuze de tragiek in haar teksten te benadrukken. De opzwepende finale was voor de Ethiopisch-Franse groep uKan- DanZ. Pas nadat die warme klan ken waren weggestorven, ging in de polder van Zonnemaire - veel te laat - de zon nog even schijnen. MIDDELBURG - Gitaarduo Duende geeft donderdagmiddag een mini- concert in de Koorkerk in Middel burg. Henny van Resteren en Wil- co de Schipper spelen muziek van onder meer Fauré, Albeniz, Rami rez en Barroso. Ook zal het ge dicht 'Duende' worden voorgedra gen. Het miniconcert is één van de activiteiten van het Lange Jan Pro ject, een initiatief van de Raad van Kerken Middelburg. Het concert begint om 15.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Beeldend kun stenares Esther Koetse uit Houten is winnaar geworden van de Kunst schouw Award 2012. Zij exposeer de haar tekeningen de afgelopen week tijdens de Kunstschouw Westerschouwen bij Frans van Straaten aan de Lijsterweg 14 in Renesse. De andere twee genomineerden voor „deze award waren Esther Hoogendijk voor haar installatie Vissen en Aardappelen en Daan Lie- vense voor zijn werk Untitled Phy sics #2 waarin hij geluidsgolven zichtbaar en hoorbaar maakte in vloeistof De jury prees het werk van Koetse voor het feit dat haar werk ont staat vanuit een innerlijke zoek tocht naar haar identiteit en voor de wijze waarop zij verborgen pijn en verdriet in haar tekeningen weet te verbeelden. „Esther Koetse werkt vanuit haar gevoel en geeft aan niet bang te zijn om daarbij fouten te maken. Dit geeft kwetsbaarheid, maar ook kracht en integriteit aan haar werk", aldus het juryrapport. De jury bestond uit Joke van den Brink, oud-bestuurslid van de Kunstschouw, Frans van Straaten, beeldend kunstenaar en voorzitter voorzitter Barbara Sanders van de Kunstschouw Westerschouwen. Volgens Sanders was het voor de juryleden een keuze tussen de mo derne vooruitgang in combinatie met de bijna perfecte uitvoering van Daan Lievense en de met au thentieke tekentechnieken tot stand gekomen expressieve wer ken van Esther Koetse. De „winnares mocht een cheque van 250 euro en een beeldje van beeldend kunstenares Marianne van Puyvelde in ontvangst nemen. Eervolle vermeldingen van de no minatiecommissie waren er voor WESTERSCHOUWEN het werk van Kim Pattiruhu en Marjolijn Weeda. Het bestuur van de Kunstschouw is tevreden over de grote belang stelling voor de exposities en mani festaties op ruim 40 locaties de af gelopen week in de Kop van Schouwen, Scharendijke en Kerk- werve. Het bestuur richt de aan dacht inmiddels ook al op het jubi leumjaar 2013. Kunstenares Wiek Terpstra graaft daarvoor al in de ge schiedenis en de cultuur van Wes terschouwen. Zij wil kunstzinnige vikingschepen en Zeeuwse trek paarden in monumentaal formaat plaatsen op de historische Karolin gische burcht van Burgh. Winnares Esther Koetse bij één van haar tekeningen, foto Dirk-jan Gjeltema VLISSINGEN - Dichter Coenraedt van Meerenburgh uit Vlissingen voltooide onlangs zijn vertaling van de 154 sonnetten van William Shakespeare. „Deze sonnetten verschenen voor het eerst in druk in 1609 en beho ren onbetwist tot de fraaiste lief despoëzie uit de wereldliteratuur", zegt Van Meerenburgh. Zijn vertaalde Shakespeare sonnet ten worden uitgegeven door Uitge verij Liverse in Dordrecht en ver schijnen het komend najaar. 3 rnaar Gece' .rttfice' ,erde mede^e' rkefs Openingstijden: ma t/rh vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 Trio Dans Dans met op het scherm tekeningen van Wim Lots. jeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17