Southpark blijft gezellig Cers Pardoel Ronald Koets wint de dubbel China op Abdijplein s9SSOK39StSSSUOm „Fokking gezellig hier. Ik denk dat ik maar in Middelburg kom wonen. Weet iemand nog een huis of appartementje?" Marisela was een van de vele artiesten die zorgde voor de multiculturele sfeer op Southpark. foto's Lex de Meester maandag 25 juni 2012 door Rian Janse BIGGEKERKE - De ringrijders van de afdeling Biggekerke lieten zaterdag weer zien van uitzonderlijk niveau te zijn. Twee rijders staken dertig van de dertig ringen en maar liefst zeven rijders wisten 29 ringen mee te nemen. Ronald Koets was uit eindelijk de allerbeste. Hij won de dubbel, want naast het dagkam pioenschap werd hij ook winnaar van de felbegeerde eerste beker. Er stonden zaterdag 34 ringrijders aan de start. Naast de bekende cracks waren er ook drie debutan ten. Vanaf beurt vijf werden de groene sjerpen uitgedeeld. Het wa ren maar liefst negen rijders die de ze sjerp aan mochten trekken. Een spannende wedstrijd, van hoog ni veau volgde. Uiteindelijk waren het de gebroeders Ronald en Rob- by Koets die geen enkele fout had den gemaakt Een kamp moest uit wijzen welke Koets de beste was. Uiteindelijk wist Ronald als enige de 14 millimeter ring te steken en zo werd hij dagkampioen. Frank Brasser eindigde met 29 ringen op de derde plaats. De laatste acht beurten tellen tradi tioneel mee voor de vijf bekers. Tien rijders kregen het voor elkaar alle acht de ringen mee te nemen. Een spannende kamp volgde waar bij goudhaantje Ronald Koets weer aan het langste eind trok. ju bilaris Arno Francke, 25 jaar rijder in Biggekerke, won de tweede be ker voor Robby Koets, Maas Boog aard en Leon Leendertse. Naast deze 'grote' finale was er nog een bekerkamp voor de iets minder presterende rijders. In de ze kleine finale won Luc Louws, voor René Dingemanse en Anne ke Wisse. Als kers op de taart mochten negentien rijders kam pen om de pollepel. Die werd ge wonnen door de derde broer Koets, Rudy. Bij de versieringsprij- zen waren het Marije Schreijen- berg (overigen) en Erik Leendertse (trekpaarden) die er met de prij zen vandoor gingen. In Ritthem werd de jaarlijkse sje- zenwedstrijd gereden. Het koppel Martin Brouwer en Digna de Vis ser wist alle 66 ringen te steken en werd kampioen. Marco en Laeticia den Boer werden tweede met één missertje. Hans Vos en Esther Lous eindigden op de derde plaats met 63 ringen. Ook werden zij winnaar van het versieringsklasse ment en de boerenronde. Agenda ZRV: 27 juni Vlissingen, Ter Reede, demonstratie te paard, 11.00- 17.00 uur; 30 juni Domburg, ringrijden Domburgse Kermis, 07.30-18.00 uur. www.pzc.nl/ringrijden Met drie festivals in één weekeinde was het lastig kie zen voor de breed georiën teerde muziekliefhebbers op Walcheren. Of een strak pro gramma volgen en overal een optreden meepikken. door Maurits Sep Het was te verwach ten en hij bleek ook de magneet te zijn die extra publiek naar het Southpark Festival trok. Vele duizenden men sen kwamen zaterdagavond naar het Meiveld voor het concert van rapper Gers Pardoel. Vooral veel gezinnen met jonge kinderen, zag de zanger zelf ook. „Ik zie veel ouders. Ja, jullie worden natuurlijk de hele dag geïndoctrineerd met mijn muziek." Dat lijken de ouders niet érg te vin den. Ze dansten, sprongen en zon gen althans net zo enthousiast mee als hun kroost. Gezellig was het, en ook dat zag Gers vanaf het podium. „Fokking gezellig hier. Ik denk dat ik maar in Middelburg kom wonen. Weet iemand nog een huis of appartementje?" Met zijn status is Gers Pardoel een hoofdact die pas 's avonds aan treedt. Voor het festival zou je bijna wensen dat hij veel eerder op de dag was gekomen, want dan waren veel mensen ongetwijfeld langer op Southpark gebleven. Nu kwamen velen een kwartier voor tijd aan en vertrokken meteen weer. Over belangstelling had de organi satie desondanks allerminst te kla gen. Een schatting durfde Sander Pellikaan na afloop amper te ma ken. Maar: „Vooral door Gers Par doel waren het er heel veel. Ik denk over de hele dag verspreid wel twaalfduizend." De duizenden die alleen voor Gers Pardoel waren gekomen, hebben overdag wel veel leuks gemist. Er waren zo veel prima optredens van allerlei artiesten, dat er voor ie dereen wel iets interessants bij zat. Van de ruigere rock van Milkbar MIDDELBURG - Twee Chinese leeu wen dansten zaterdagmiddag over het Abdijplein in Middelburg. In het Zeeuws Museum wordt de col lectie Chinees porselein van de Middelburgse antiquair en verza melaar Willem Bal tentoongesteld. De Chinese ambassadeur was bij de opening aanwezig. De tentoon stelling is nog te zien tot 14 april volgend jaar. foto Lex de Meester tot de soul en pop van Chagall, van Zeeuwse hiphop (Nul Elf Acht) tot Molukse dans (Mae Uku Jospan). De grote kracht van Southpark ligt nog steeds in de oorsprong van het festival, dat begon als een feest voor de bewoners van Middel burg-Zuid waar ze elkaar kunnen ontmoeten bij muziek, spel, eten en drinken. Die kern blijft over eind. Onder een stralende zon ge noten duizenden Middelburgers van de gezellige sfeer en toevallige ontmoetingen. Deken mee, liggen in het gras, kinderen laten spelen en lekker ontspannen. Die sfeer had Southpark en die heeft het nog steeds, ook al is het een groot festival geworden dat de Middelburgse schaal is ontstegen. www.kinderopvangwalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14