Rechter steunt kampeerbeleid Veere 30.000 euro voor MS, 6000 voor ALS Sint Jansbuurt knapt op na sluiting coffeeshops WALCHEREN almanak Zuinig MAANDAG 25 juni 2012 13 Southparkfestival Boerderijfestival blijft een feestje 14 Zonnemaire floreert 16 Gemeente krijgt gelijk in dispuut over criteria uitbreiding minicamping door Maurits Sep GRIJPSKERKE - De gemeente Veere heeft een belangrijke overwinning geboekt voor de rechter over de uitbreiding van een minicamping. De uitspraak is niet alleen van be lang voor deze ene camping, maar ook voor eventuele rechtszaken over uitbreiding van andere mini- campings, zegt wethouder van toe risme René Molenaar. Cruciaal in de uitspraak is dat de rechter uitgebreid ingaat op het be grip 'reëel agrarisch bedrijf. Die term heeft in eerdere rechtszaken juist geleid tot problemen voor de gemeente Veere, en tot verloren rechtszaken. Bezwaarmakers tegen uitbreiding van minicampings gre pen dit begrip bijvoorbeeld aan om aan te tonen dat een minicam ping te weinig inkomen haalde uit het boerenbedrijf, of er te weinig werk aan hadden, en dat er dus geen sprake was van een 'reëel agrarisch bedrijf. Dat gebeurde nu ook in een zaak die was aangespannen door H. Va der uit Grijpskerke tegen uitbrei ding van minicamping De Kreek- rug, waar hij tegenover woont. Va der vindt dat de gemeente Veere ten onrechte tien extra kampeer plaatsen toekent aan De Kreekrug, omdat volgens hem geen sprake is van een reëel agrarisch bedrijf De rechter wijst dat bezwaar ech^ ter af Hij vindt dat het inkomen al leen te weinig houvast biedt. Vol gens de rechter tellen ook mee de hoeveelheid grond, het aantal stuks vee, de 'intentie' waarmee de activiteiten worden onderno men, de tijd die daaraan wordt be steed en de al of niet agrarische herkomst van de betrokkene. Het directe inkomen uit de akkerbouw is bij De Kreekrug wel beperkt, er kent de rechter. Maar gezien de omvang van de andere activiteiten en de nauwe relatie tussen de paar- denhouderij en de akkerbouw is De Kreekrug toch een 'reëel agra risch bedrijf, meent de rechter. door Maurits Sep MIDDELBURG - Klachten waren er regelmatig, en irritaties. Over de twee coffeeshops in de buurt. En vooral over de overlast van jonge ren die met hun wiet een jointje gingen roken in het hofje van Sint Jan in Middelburg en voor tram melant zorgden. Extra 'toezicht en afsluitingen van de toegangspoort jes waren nodig. Maar na de sluiting van de shops hebben de bewoners het gevoel hun hofje weer terug te hebben voor zichzelf. Zeker nu ze op eigen initiatief en met eigen inspannin gen een nieuwe ontmoetingsplek hebben gemaakt: speeltoestellen, een tafeltennistafel, bankjes, mooie plantsoentjes. De gemeente hoefde eigenlijk niet meer te doen dan helpen als het nodig was, en wat materialen ter beschikking stel len. „Geen overheid maar tussenheid", omschreef Mar Aalders het na mens de bewoners. Om daarmee aan te geven dat het project echt van de bewoners zelf is, dat de ge meente er niet boven stond maar tussenin zat. „Dat is ook het mooie", vindt bewoonster Astrid Rutten. „We hebben alles samen gedaan. Bij mensen thuis verga derd, zelf plannen gemaakt, zelf uitgevoerd. De saamhorigheid groeit er door. Laatst zaten we op een zondagmiddag spontaan en ge zellig met een hoop mensen wat te drinken en te eten." Voor de kinderen in de buurt - die ligt tussen de Sint Janstraat, kaai, Gravestraat en Zusterstraat - is er nu tenminste ook een goede plek om te spelen. Blowende jongeren zitten daar af en toe nog steeds, erkent Rutten. „Ik heb geen moeite met dat blo wen, maar ik heb ze wel gevraagd of ze dat niet willen doen als er kinderen spelen. En dat begrepen ze ook wel. Met een mooie ont moetingsplek is het gemakkelijker om het hier mooi en gezellig te houden." „Ik ben blij dat de rechter nu be krachtigt dat we dit goed doen. Dit geeft houvast voor toekomsti ge rechtszaken", reageert wethou der Molenaar voorzichtig optimis tisch. „Niet alleen het inkomen telt mee, ook het grondgebruik, de machines, de uren werktijd. Dat zorgt voor jurisprudentie en is een steun in onze rug." Overigens is het te vroeg om echt tevreden te zijn, zegt Molenaar. „Er is beroep mogelijk tegen deze uitspraak." VLISSINGEN - De spinningmara- thon 24 uur van de boulevard in Vlissingen heeft dit weekeinde 30.000 euro opgeleverd voor on derzoek naar MS. Van vrijdag 19 uur tot zaterdag 19 uur fietsten zo'n duizend deelnemers mee op de 42 spinningfietsen. Netty Tiggelman zei namens de or ganisatie erg tevreden te zijn met de opbrengst. „Zeker in deze moei lijke tijd is dat een mooi bedrag." Zaterdag vond ook een fietstocht plaats om geld in te zamelen voor onderzoek naar een andere ziekte: ALS. Die actie leverde volgens de Werkgroep ALS Zeeland een be drag op van 6000 euro voor onder zoek en bestrijding van deze dege- neratieve ziekte. Er waren 140 deel nemers uit Zeeland, met grote de legaties van patiënten en suppor ters uit Tholen en Zeeuws-Vlaan- deren. Zij haalden het leeuwen deel van het sponsorgeld op. Tip? redactie@pzc.nl Kinderen in de Middelburgse Hof van Sint Jan hebben een mooie nieuwe speelplek, waar ook hun ouders elkaar kunnen ontmoeten. Wethouder Ed de Graaf mocht de ontmoetingsplek zaterdag openen, ook al is die er volledig dankzij inzet van de buurtbewoners zelf gekomen. foto Lex de Meester De oldtimerrit op Walcheren was een groot succes. Een lang lint van fraaie antieke voertuigen trok door het landschap en het toegestroomde publiek genoot van de glimmende Morgans, T-Fords en Mes- serschmidts. Na de ritstonden de voertuigen uitgestald voor het pu bliek en waren enkele bezitters onder tussen druk bezig hun kostbare speel tjes op te poetsen en schoon te ma ken. Van een toeziend echtpaar sprak de vrouw tegen haar man: „Ze zijn er zuiniger mee dan met hun vrouw." Diens antwoord viel, diplomatiek ge zegd, niet echt in goede aarde bij vrouwlief toen hij zei: „Maar ze heb ben dan ook waarde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13