meer horen' IN 2 MAANDEN 15 KILO AFSLANKEN!? buitenland 9 Succes verzekerd! Losing weight the easy way www.prodimed.nl 'Pakistani zitten achter bloedige gijzeling Kabul' Boosheid in Egypte, Tahrir-plein weer vol zaterdag 23 juni 2012 Na afloop van de zitting, krijgt de pers gelegenheid om Breivik te foto graferen. foto Heiko Junge/EPA Breivik toen hij zijn aanslagen pleegde psychotisch was, maar zijn er voldoende twijfels over zijn geestelijke gesteldheid om hem on toerekeningsvatbaar te verklaren. De rechtbank doet op 24 augustus uitspraak. Als de rechtbank met de aanklagers meegaat, zal de groot ste Noorse massamoord in vredes tijd niet als een politieke terreur daad, maar als het werk van een bloeddorstige gek de boeken in gaan. Breivik meent dat het een mensen recht is om verantwoordelijk ge houden te worden voor zijn da den. In zijn slotwoord kan hij nog een laatste keer proberen de rech ters ervan te overtuigen dat hij echt bij zijn volle verstand heeft ge handeld. „We kunnen het erover eens zijn dat 22 juli barbaars was", begint hij. „Maar soms is er een beetje wreedheid nodig om een nog grotere wreedheid te voorko men." Hij benut het uur dat hij van de rechtbank heeft gekregen door een tirade af te steken tegen de Noorse samenleving, de losgeslagen seksu ele moraal in series als Sex and the city, de liberale abortuswet en de deelnemers die Noorwegen de af gelopen jaren naar het Eurovisie Songfestival stuurde. „Die laten verachting zien voor de Noorse cultuur", doelt hij op de zangers van buitenlandse afkomst. De toe hoorders die nog over zijn in de zaal, grinniken en schudden hun hoofd. „Ik deed het voor mijn volk, mijn religie en mijn land en eis daarom dat ik word vrijgespro ken", besluit Breivik. zie onze website:buitenland Luister naar de samenvatting van het proces tegen Breivik srassataesHsraBssss KABUL - Pakistaanse terroristen zit ten achter de aan de Taliban toege schreven gijzeling in een chique hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Dat zei de opperbevelheb ber van de NAVO-strijdkrachten in Afghanistan, John Allen, giste ren. Volgens Allen draagt de gijze ling waarbij 26 mensen omkwa men, het stempel van het aan al-Qaeda gelieerde Haqqani-net- werk. Hij stelde dat het netwerk 'onschuldige Afghanen blijft aan vallen en de Afghaanse soevereini teit vanuit de veiligheid van Paki stan blijft schenden'. Allen sprak zijn bewondering uit voor de reactie van de Afghaanse politie en het leger. Hij zei hiervan 'zwaar onder de indruk' te zijn. Zwaarbewapende Talibanstrijders CAÏRO - Het Tahrir-plein in Caïro stroomde gistermiddag weer vol met boze Egyptenaren die protes teren tegen de machtsgreep van de regerende militaire raad. De menig te hield het vrijdaggebed op het plein en betuigde steun aan Mo hammed Mursi, de presidentskan didaat van de Moslimbroeder schap die volgens hen de recente verkiezingen heeft gewonnen. Het Tahrir-plein was het epicen trum van de protestbeweging te overvielen donderdag vlak voor middernacht het hotel Spozhmai aan het Qarghameer. Eén van de aanvallers blies zichzelf op. Na een belegering van circa twaalf uur slaagden leger en politie erin veer tig gijzelaars te bevrijden. De poli tiechef van Kabul, Ayoub Salangi, zei dat er vijftien burgers, drie be wakers, een politieagent en alle ze ven daders zijn gedood. Hotel Spozhmai ligt aan een meer tje tien kilometer ten westen van het stadscentrum. Het is een popu lair oord voor uitstapjes en pick nicks voor bemiddelde bewoners van Kabul. Donderdagavond, de avond voor de gebedsdag en het weekeinde, zijn er vaak feesten. Volgens de Taliban staan die in het teken van drank en prostitutie. gen toenmalig president Hosni Mubarak in februari vorig jaar. De militaire raad onder leiding van veldmaarschalk Tantawi, die sinds de val van Mubarak de touw tjes in handen heeft, liet gisteren weten voorlopig de macht te blij ven uitoefenen. En de junta zal 'met harde hand omgaan met pogingen het alge meen belang te schaden'. De junta waarschuwde vooral in bedekte termen de Moslim Broederschap. Met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet en persoonlijke begeleiding van onze diëtistes helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect, zonder medische risico's. Op een zo aangenaam mogelijke manier. Froidimed Kijk op www.prodimed.nl/verkooppunten of scan deze QR-code voor de verkooppunten:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9