zeeland 123 Jan van Liere Computerclub vliegt thuis cbw-mitex Vaarzon Morels werk ingekaderd VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 zaterdag 23 juni 2012 Nieuw Middelburg Middelburg ~j Op'vrijdag 29 juni a;s. van-15:30 J uur tot1730 uur kunt u diverse "j woningen in Nieuw Middelburg i-,' vrijblijvêrid beichogen. U kónt ;V zidr roefóen aan de Zaeharias p jansènscraat 29 te Middelburg er vin dadruk de anderewoningen bekijken-Voor n-.eer informatie KIJKDAG 29 JUNI A S ot jeStek.nl, Prijzen vanaf 103.500,- k.k GOES KWF wil Samenloop voor Hoop in Zeeland KWF kankerbestrijding houdt dins dag een informatieavond over wan delevenement Samenloop voor Hoop. Het 24-uur durende evene ment is al ruim dertig keer in Ne derland gehouden, maar nog niet in Zeeland. Tijdens de bijeenkomst kunnen bezoekers praten over het opzetten van zo'n sponsorloop. Geïnteresseerden kunnen vanaf 20.00 uur terecht in restaurant Ka- rel V aan de Turfkade in Goes. KORTGENE Proeverij en live muziek in Grand Café In het Grand Café van Kortgene speelt zondag de band Here We Are live jazz- en soulmuziek. Daar naast kunnen gasten genieten van een proeverij van Zeeuwse streek producten. De actie is onderdeel van de Zeeuwse Amuse Fietsdag, waaraan diverse horecagelegehe- den in Noord-Beveland meedoen. Vanaf 15.00 uur beginnen de festivi teiten in het café aan de Havenweg. SCHARENDIJKE Fiscus betrapt vijftien automobilisten Bij een controle van politie ei\ Be lastingdienst donderdag op de Brouwersdam zijn vijftien automo bilisten bekeurd voor het ontdui ken van wegenbelasting. Twee be stuurders hadden zo veel schuld dat de dienst beslag legde op hun auto's. De politie bekeurde verder een automobilist zonder gordel, een andere bestuurder reed zonder APK. Ook voor te hard rijden wer den diverse bonnen geschreven. GOES De Olympische spelen als VIP bezoeken Tom Abbink uit Goes mag als een van de 42 winnaars van het online spel 'Missie London' de Olympi sche Spelen als VTP bezoeken. De prijs bestaat uit onder meer een vliegticket, een bezoek aan een wedstrijd van het Nederlands Olympisch Team en aan Holland Heineken House. Uitzendbureau Randstad wil de betrokkenheid van flexwerkers bij sport met deze actie vergroten. HEINKENSZAND Fototechniek anno 1870 te bekijken De Hoofddorpse fotograaf Norman Post geeft vandaag, zaterdag, vanaf 12.00 uur demonstraties in oude fo tografietechnieken van rond 1870. In galerie 't Kunstuus in Heinkens- zand geeft hij workshops in de dro ge en natte plaattechnieken van rond 1870. Post maakt opnamen met een oude balgcamera en zal de daarbij gebruikte glasplaten ter plekke ontwikkelen, zodat gelijk de resultaten te zien zijn. Toegang gratis. De galerie ligt aan de Dorpsstraat 43. „In een verstandig huwelijk geef je elkaar de ruimte om dingen te doen die je leuk vindt. Mijn vrouw begrijpt dat goed. Als ik te laat kom voor het eten doordat ik mijn landing afwilde maken, is ze toch niet zo blij." Dat de mannen hun hobby se rieus nemen is te merken aan de manier waarop ze erover praten. Alsof ze echt naar Madrid zijn ge vlogen, praten ze over de weersom standigheden onderweg. Voorzitter Ron Konings vertelt dat de hobby niet alleen bestaat uit het virtueel vliegen. „Een groot ge deelte van de tijd ben je bezig met alles instellen. Er zijn zoveel op ties. Soms is het echt niet makke lijk. Gelukkig hebben we deskundi ge mensen in de groep die meestal de problemen kunnen oplossen." Niet iedereen van de vereniging steekt evenveel tijd in de hobby. Ko Dekker is misschien wel een uitschieter. „Ik gebruik Flight Si mulator bijna elke dag wel drie. uur. Op de computer vlieg ik met vrijwel alles. Van een ultra-light vliegtuigje tot grote Boeings. Het mooiste vind ik de helikopters. Die zijn het moeilijkst om te vlie gen. Sommigen zien Flight Simula tor als een spelletje, maar dat is het absoluut niet." Met het computerprogramma kun nen ze tot in de puntjes regelen wat er in het virtuele vliegtuig ge beurt. „Als je voor een Boeing kiest, kan je zelfs de airco voor de passagiers aan- en uitzetten", zegt Jaap van Liere. „Het enige dat mist is de ste wardess." Toch heeft hij daar niet helemaal gelijk in. Vrijwel elke bijeenkomst opent Arna van Eekelen het Arendshuis voor de mannen. Daar na is ze de hele avond aanwezig om voor koffie te zorgen. Ron Kö- nings spreekt liefkozend over Ar na. „Ze zorgt al heel lang voor ons tijdens de bijeenkomsten. Haar in zet heeft een enorme invloed op onze groep." HCC Flight Simulator werkgroep Zeeland is een onderdeel van de nationale hobby computerclub. Leden vliegen virtueel met alle denkbare vliegtuigen. Ze geven elkaar tips en delen ervaringen. Twee keer in de maand komt de groep bijeen. door Tom Kiel Ron Konings met zijn volledig uitge bouwde simulator. Mensen die hun vliegbrevet willen halen, oefenen met de installatie die 38.000 euro kost. foto Willem Mieras De bijeenkomst vindt één keer in de maand plaats in het Arends huis in 's heer Arends- kerke en één keer in Vlissingen. De meeste - gepensioneerde - mannen slepen hele dozen en krat ten vol apparatuur het lokaal bin nen. Laptops, speciale sturen, joy sticks, voetpedalen, en kasten vol met knoppen komen uit de dozen tevoorschijn, alles om het vliegen zo realistisch mogelijk na te boot sen. Wekelijks houdt de vereniging Multiplayer vluchten. De ene week zit iedereen thuis achter de computer en hebben ze contact via internet. De andere week ko men ze bij elkaar om gezamenlijk eenzelfde route of gebied te vlie gen. Tijdens-zo'n vlucht is één persoon de vluchtleider (ATC). Hij houdt de positie van de deelnemers bij, zorgt dat ze genoeg afstand hou den, wijst ze een locatie aan en geeft ze toestemming om op te stij gen of te landen. Teir overname aangeboden!! Wegens persoonlijke omstandigheden. Succesvolle damesmodezaak te Bergen op Zoom. Gevestigd in prachtig monumentaal pand met tuin. Betreft huur pand. Winkel heeft door eigentijdse inrichting een stijlvolle uitstraling. Midden - hoog segment. Vloeropp: 135 m2 Geïnteresseerd? Stuur een mail naar: pwolfsen@cbwmitex.nl Of bel 030-6973185 en vraag naar de heer Wolfsen. door UOiami Dominions YERSEKE - Drie generaties Vaarzon Morel waren gisteren in het Oos- terscheldemuseum in Yerseke. Wij len W.F.A.I. Vaarzon Morel, de schilder van het werk .Gezicht op de Haven van Yerseke, enkel in geest natuurlijk. Zijn kleinzoon Wim en achterkleinzoon Eric Vaarzon Morel in levende lijve. Op eigen wijze verhaalden ze over het werk van hun voorvader, dat na een maandenlange restauratie offi cieel werd gepresenteerd. „Mijn grootvader schilderde 'naar de waarneming', zoals ze dat noe men", zo vertelde Wim Vaarzon Morel, zelf een internationaal er kende schilder. „Zo ging hij naar de Veluwe met een schildersgroep en maakte daar boomschilderin- gen. Daarvan hangt er onder meer nog een van in het Mesdag-Mu seum in Den Haag." Wim herinnert zich zijn opa als een kleine man met een sikje. „Het atelier was zo groot als deze expositieruimte. Het keek uit op het Veerse Gat. Werkelijk prachtig was dat, en de schilderijen hingen tot aan de zolder." W.F.A.I. liet zich inspireren door het impressio nistische werk van Monet. „Ook zijn atelier zag eruit als het woon huis van Monet in het Franse Gi- verny. Hij had net als Monet ka mers in allerlei kleuren, tot en met een zelfde gele voordeur." Kleinzoon Eric Vaarzon Morel, een bekende flamenco-gitarist, liet zich inspireren door het doek met zijn werk Recuerdos. „Liever nog had ik gespeeld met mijn gezicht naar het schilderij. Dat kom ik hier misschien nog wel eens doen", kondigde hij aan. Met Sole- dad bracht hij nog een ode aan scheidend secretaris Rida Ver voorn. Eric Vaarzon Morel, achterkleinzoon van de schilder van het werk Gezicht op de Haven van Yerseke, speelde Recuerdos en Soledad. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99