Nieywe parel in de Zak9 Dorpsraad wil grote Dorpsprofielen omarmd bussen weren uit kern Rijbewijs kwijt Voorzitter Ron Konings Voorstel gratis hondenpoepzakjes Stoompluimen in de Pluimweide zaterdag 23 juni 2012 KOUDEKERKE - Een 27-jarige man uit Middelburg moest donderdaga vond in Koudekerke zijn auto af staan aan de politie. Hij werd be trapt op het rijden zonder rijbe wijs. Omdat dit al voor de derde keer gebeurde, besloot de politie tot deze zware maatregel. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 19-06-2012 blijkt, datt.v.v. Geertrui Erik Monique Verstuyf, wonende te AALTER, BELGIË aan MARTIN ANDRE MARIE VANDERSYPPE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis van 06-06-2012. Bij dit exploot, waarvan M.A.M. Vandersyppe een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is ondermeer bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 door Rob Paardekam SCHORE - De dorpsraad van Schore wil dat de grote bussen van Con- nexxion in het vervolg niet meer door de dorpskern rijden. Enkel mini-bussen zouden nog de be bouwde kom in mogen. Volgens de dorpsraad zorgen de grote bussen voor gevaarlijke situa ties, met name voor schoolgaande kinderen. Ze zouden bovendien te hard rijden en door trillingen scha de veroorzaken. Tijdens een dorpsraadsvergade ring werd door inwoners opge merkt dat de grote bussen vaak leeg of bijna leeg door de dorps kern rijden. Het zou volgens hen veel beter zijn als Connexxion klei ne busjes zou inzetten. In de spits zouden nog wel grote bussen kunnen rijden, maar die moeten uit de kern worden ge weerd. De dorpsraad stelt voor om aan de Haaimeet/Kanaaldijk een nieuwe overkapte bushalte te reali seren waar deze grote bussen kun nen stoppen. Bij deze halte zou ook een fietsenstalling moeten ko men. De dorpsraad wil binnen kort met de gemeente in gesprek en daarna wellicht met Con nexxion. Dan zal ook worden ge vraagd of de chauffeurs voortaan niet harder dan 30 kilometer per uur willen rijden. Om de veiligheid van kinderen te vergroten, heeft de dorpsraad ook het bedacht bij het Calbopad, uit komend op de Langstraat, een ze brapad met waarschuwingsborden aan te leggen. Op die borden moet de tekst 'overstekende kinderen' komen te staan. Volgens de dorps raad is het zicht van de kinderen en het verkeer vanuit de Langst raat erg slecht. HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele omarmt het idee van het maken van profielen van de vijftien dorpen. Begonnen wordt in Hoedekenskerke, Driewegen en Nieuwdorp. De gemeente wil we ten wat er speelt, wat de verwach tingen zijn voor de toekomst en hoe de gemeente hier het beste op in Acan spelen. „Laten we hier na het zomerreces mee beginnen", al dus Arno Witkam (PvdA). Marga van der Plasse (CDA) noemt het een uitdagend proces. „Wij roepen op juist de jongere generaties te be trekken bij het maken van de pro fielen." Levien de Putter (D66) droomt over het Borsele van 2030. LPB wil af van hoofdpijndossiers Borsele „Flight simulator heeft nadelen ten opzichte van het echte werk. Je ziet bijna niks en je voelt niks. Als je echt vliegt ervaar je de geur van het gras en de brand stof. Bij spannende situaties staat het zweet op je voor hoofd. Zoiets kan je niet simuleren." door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Lokale Partij Borsele (LPB) wil de gebouwen op het terrein van kwekerij Het Groe ne Weegje aan de Aalweg in Kwa- dendamme laten legaliseren. Dat kan volgens raadslid Nico Wer- ri door er het label 'Nieuwe Econo mische Drager' (NED) aan te han gen. ;,Dan zijn we eindelijk verlost van dit hoofdpijndossier." De titel 'Nieuwe Economische Drager' is bedoeld voor initiatieven die een economische of recreatieve impuls geven aan het platteland. De eigenaars van de kwekerij en de gemeente Borsele zijn al jaren verwikkeld in een juridische strijd omtrent het legaliseren van een aantal gebouwen op hef terrein. Volgens de gemeente is zonder bouwvergunning gebouwd. De ei genaars zeggen echter dat er van 'rechtswege' een bouwvergunning is verstrekt omdat de gemeente nooit binnen de gestelde termij nen heeft gereageerd op de bouw- aanvragen. De gemeente is al een paar keer door zowel rechtbanken als de Raad van State in het gelijk gesteld maar de eigenaars tekenen iedere keer beroep aan. „Deze procedures kosten veel geld en zorgen voor veel frustratie en ergernis bij zowel de gemeente als de eigenaars van Het Groene Weegje. Soms is het beter een an dere invalshoek te kiezen om de gebouwen toch te legaliseren", zegt Werri. „Dat is altijd nog beter dan het blijven voeren van allerlei procedures waarvan het einde nog lang niet in zicht is." Werri wijst op de voormalige agra rische veldschuur aan de Zuidweg 37 in Nisse. Deze schuur was jaren lang het middelpunt van een juri dische strijd tussen de vorige eige naar en de gemeente. Ook in dit geval was het niet hebben van een bouwvergunning het twistpunt. De nieuwe eigenaar mag van deze schuur een recreatieappartement maken. Dit wordt als een Nieuwe Economische Drager gezien. „We zijn van dit hoofdpijndossier ver lost en krijgen er weer een pareltje bij." De gemeenteraad ging donderdaga vond akkoord met het voorstel de veldschuur te verbouwen tot re creatieappartement voor maxi maal zes personen. Dit past bin nen de regels van kleinschalige ver- blijfsrecreatie in het Nationaal Landschap. De eigenaar wil het perceel gaan gebruiken voor na- tuureducatieve doeleinden. KRUININGEN - De fracties van de Christenunie en Leefbaar Reimers- waal willen dat de gemeente Rei- merswaal gratis hondenpoepzak jes verstrekt voor het opruimen van hondenpoep. Zo zien hondenbezitters ook iets concreets terug voor het betalen van hondenbelasting, is hun rede nering. Tegelijkertijd wordt over last van hondenpoep tegengegaan. Het hondenbeleid in de gemeente Reimerswaal is onlangs aange scherpt. CU en LR zijn van me ning dat het verstrekken van gratis hondenpoepzakjes er toe zal bij dragen dat inwoners eerder ge neigd zullen zijn de ontlasting van hun hond op te ruimen. Het be wustzijn dat uitwerpselen van honden dienen te worden opge ruimd, is onvoldoende. In diverse gemeenten in Nederland worden gratis hondenpoepzakjes verstrekt. Evenement met minitreinen, modelspoor en modelboten, kleder drachten, snuffelmarkt, springkussen, ballonnenclown, muziek. Bereikbaar per museumtrein vanuit Goes! Zie www.destoomtrein.nl. 23 en 24 juni 2012, 10.30-17 00 uur. Park De Pluimweide, Waardweg 4, Hoedekenskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98