92.000 keer bedankt! Tweede leven voor nepspul Het middenstik H 261 zeeland Heroriëntatie op bezuiniging Eerste geld kazerne binnen U heeft ons weer verkozen tot de beste provider van Nederland voor internet, telefonie én televisie!* ZeclandNet zaterdag 23 juni 2012 door Marcel Modde MIDDELBURG - De provincie Zee land gaat de subsidie aan alle in stellingen nog eens kritisch tegen het licht houden. Daarbij zal na drukkelijk worden bekeken of on dersteuning van die organisatie tot de kerntaken hoort. Vooralsnog wilde het dagelijks pro vinciebestuur het mes zetten in de budgetten voor elf sociaal-culture le instellingen. Organisaties als de Zeeuwse bibliotheek, Scoop, Sport Zeeland en patiëntenplatform Kla verblad was vanaf 2013 een forse korting toegezegd. De maatregel moet bijna zeven miljoen euro op leveren. De aankondiging leidde tot een hoop onrust en veront waardiging. En Provinciale Staten toonden zich daar niet ongevoelig voor. Zowel de oppositie als de coalititie- partijen maakten vrijdag duidelijk dat het college van Gedeputeerde Staten iets te hard van stapel was gelopen. Niet verrassend was daar om dat het voorstel de bezuini gingsoperatie een jaar uit te stel len, op brede steun kon rekenen. GS kregen de opdracht mee de ko mende maanden te benutten voor overleg met de elf instellingen én gemeenten, om te zien hoe een korting op de provinciale subsidie kan worden opgevangen. Want op dat front is het college tot dusver ernstig tekort geschoten, vinden meerdere fracties. „Heroriëntatie is goed, maar het moet wel zorg vuldig gebeuren", aldus PvdA-frac- tievoorzitter Annebeth Evertz. „Zeeland moet leefbaar blijven." Ook voor het CDA is het belang rijk dat het bezuinigingsvoorstel op draagvlak kan rekenen. En hoe wel de instellingen zelf erkennen dat het misschien ietsjes minder of anders kan, zei Frans Babijn, dat draagvlak is uiterst zwak. De coalitiegenoten WD en SGP lieten zich in soortgelijke bewoor dingen uit en daarmee was de weg vrij voor gedeputeerde Kees van Beveren (Financiën) om de druk van de ketel te halen. Uitgedaagd door onder meer de PvZ en zijn ei gen CDA benadrukte Van Beveren dat in het huidige stadium 'nog niet op instellingsniveau wordt be sloten hoe de ombuigingen er uit komen te zien'. Oftwel, er kan zo maar nog eens een lagere korting uitrollen. Maar dan onstaat er wél een gat, indien de Zeeuwse staten vasthou den aan de minimaal 6,8 miljoen euro aan ombuigingen. Van Beve ren deed daarom de toezegging dat na de zomervakantie alle instel lingen, die jaarlijks meer dan 5000 euro subsidie krijgen, nog eens langs te zullen lopen. Het gaat om 166 instellingen, variërend van het Zeeuws Centrum Amateurtheater tot aan grensoverschrijdende sa menwerkingsverbanden en een bij drage in de instandhouding van historische centra. Samen goed voor bijna 21 miljoen euro. Ver schillende fracties willen ook kor ten op het budget voor topsporte- vementen en 'elitaire festivals'. Dankzij trouwe klanten zoals u, staan we ruim een jaar op nummer 1 in de Providermonitor van de Consumentenbond. Hiervoor willen we u enorm bedanken! Providermonitor Consumentenbond, juni 2012 Emergis Goes haalt merkartikelen uit elkaar Miljoenen nagemaakte merkarti kelen krijgen een tweede leven. Na een succesvolle proef in Goes worden steeds meer nepar- tikelen niet langer verbrand, maar hergebruikt. door Gerard den Elt GOES - De almaar groeiende stroom gekopieerde Louis Vuit- ton-tassen en nagemaakte Lacos- te-polo's eindigt zijn leven niet meer in de verbrandingsoven. De trofeeën van op koopjes jagen de toeristen worden bij Ermergis in Goes na inbeslagname door de douane voortaan zorgvuldig uit el kaar gehaald en hergebruikt. Tas sen en schoenen bijvoorbeeld wor den verwerkt tot tapijtsnippers, voor een zachte ondergrond in de binnenbak van maneges. Kunst stof wordt verwerkt tot dash boards en bumpers van auto's. En van de duplicaten van Hillfi- ger-broeken en T-shirts van Diesel worden poetsdoeken gefabriceerd. De Coöperatieve Vereniging REACT in Amsterdam, voorheen de Stichting Namaak Bestrijding, hoopt de goede resultaten van het hergebruik van in beslag genomen goederen in Goes binnenkort ook in Duitsland te introduceren. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden wereldwijd meer dan 11.000 partijen in beslag genomen. Daarin zaten meer dan 6,5 miljoen artikelen, geraffineerd gemaakte kopieën van de originele merkpro ducten. „De inbeslagname van nepartikelen groeit jaarlijks met twintig procent. We hebben dus niet de illusie dat we het kopiëren volledig kunnen uitbannen", zegt Brohm. In het zomerseizoen schaf fen vakantiegangers in het buiten land traditioneel nepartikelen aan. „De groei komt door onze inspan ningen, maar de productie blijft ook toenemen." De hoeveelheid nep is door de ja ren heen zo groot geworden dat verantwoorde verwerking urgen ter werd. Brohm: „Je kunt niet on eindig kleding en materialen in de verbrandingsoven blijven stoppen, al willen de fabrikanten van de ori ginele merken en de douane dat natuurlijk het liefst. Dan weten ze zeker dat de goederen nooit meer op de markt komen. En de doua ne wil er snel van afj want opslag door Marcel Modde MIDDELBURG - Provinciale Staten van Zeeland hebben vrijdag una niem ingestemd met het inpas singsplan voor de bouw van een marinierskazerne in Vlissmgen. Het besluit geeft het dagelijks pro vinciebestuur een werkbudget van 700.000 euro in handen om een dergelijk complex ruimtelijk in te passen op het terrein aan de Bui tenhaven. Zodra de Tweede Ka mer een beslissing neemt over die door minister Hans Hillen (Defen sie) gewenste verhuizing uit Doorn, kan Zeeland gelijk aan de slag, aldus commissaris van de ko ningin Karla Peijs. Ze gaat er van uit dat Den Haag die knopen vol gende week doorhakt. Wanneer zeker is dat de keuze óp Zeeland valt, begint ook het traject van de grondverwerving. In het voorstel schrijven Gedepu teerde Staten nog niet te kunnen aangeven hoeveel het inpassings plan uiteindelijk gaat kosten. Maar volgens Peijs is het werkbudget ruim voldoende om het bedje voor de Van Braam I-Iouckgeestka- zerne in Vlissmgen te spreiden. door Frans van der Heijde et is hin nieuws a'k jul- der vertelle, da Neder land in 't algemeên en Zeêland in 't bijzonder, een fietsgebied is. Zeêland pro beert er mensen mee nè ier te lok ken. M'ebbe eêl vee spciale routes en ondanks vee wind en soms lan ge, rechte wegen, is 't een ange- naem tiedverdrief om op de fiets in onze provincie op ontdekkings tocht te haen. Je beseft pas goed oe geweldig het ier vö fietsers is, as je butenlanders bie je eit. Mensen uut Madeira jae, die van feesboek..!) bleve d'r ei- hen verbaeze over die wegen, die 'alleên vö fietser' waere. Iedere keer wi vroehe ze d'r eihen af of dit toch wé echt een 'road only for bikes' was, wiriae ze vol onbegrip d'r oöd schudde. Ze waere zelf middelbaer, mè aode nauwelijks er- vaering mee't vervoermiddel. Ach- erop een tandem zaete ze te genie- ten mè stoenge ook doodsangsten uut, wat het vö de voorsten op zö'n fiets dat was ik...) nie mak kelijker maekte om de goeie koers t'ouwen! En 't was bijzonder om t'oren, in 't zuden van Portugal, da ze fiet sen veruurde, want di lag een fiets pad mee steun van Europa..!) van zeker tien kilometer!! En da ze ook een bewiezerde fietsroute ao de. Die bewiezering ieuw overi gens op de meêst vreemde plek ken op en vroeg je over een brug getje te haen, dat a meer dan een jaer uut 'twi stikken bruggetje' be- stoeng! Het middenstik was kwiet! Neê, dan-bie ons. Neem noe het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 96