Zoals het is en was M)\Hsr 22 leeland SCHOUW Duchenne Heroes Bruinvistelling Oosterschelde opnieuw uitgesteld Zoektocht in museum Culturele Dag en y p:ZL- Kunstmarkt in Kr Oude Tonge Stoompluimen in de Pluimweide zaterdag 23 juni 2012 KfflW5!S«®SS55!i55iï® Met de installatie As it was, as it is, as it will be visualiseert Harry Schuma cher 'de onvermijdelijk voorbestemming'. foto Ronald den Dekker De Kunstschouw is te veel omvat tend voor volledigheid, maar prik kelt wel om deze week naar eigen voorkeur diverse facetten te belich ten. Vandaag: Illusie van de dage lijks gedekte tafel- door Ali Pankow Harry Schumacher heeft geen al te hoge pet op van de mensheid zo blijkt uit zijn installaties in het koor van de kerk in Noordwelle. Centrale blikvanger in die fraaie monumentale ruimte is zijn instal latie As it was, as it is, as it will be. WESTERSCHOUWEN Hij wil ermee uiten, dat 'de dage lijks gedekte tafel een illusie blijkt te zijn'. De houten tafel met de twee door de tand des tijds aange vreten stoelen duiden op de onver mijdelijke voorbestemming door generaties heen. „Hoe een mens zich in het leven ontwikkelt, wordt meestal bepaald door het milieu waarin hij wordt geboren", zegt Schumacher. De be teugeling van avonturiersdrang vi sualiseert hij symbolisch met eie ren in kooien, gedragen door een stuk vermolmd hout, dat ooit heeft geleefd. Ook andere installaties hier trek ken de aandacht. Restanten van boomstammen met slangen ver bonden' aan een paspop op een metalen standaard met kruiscon- structie bijvoorbeeld. De kunste naar levert op deze wijze een visu eel protest tegen het feit dat de mensen de natuur onderwerpen aan hun behoeften. Bloedende bomen en injectiespui ten spelen een belangrijke rol in een derde installatie als aanklacht met dezelfde strekking. Een boeiend beeld biedt ook een con structie met vleeshaken die de kunstenaar met slangetjes met el kaar heeft verbonden en daarmee een repeterend teken van oneindig heid heeft gecreëerd. Schumacher exposeert voor de eer ste keer bij De Kunstschouw. Het koor van de kerk staat geheel tot zijn beschikking zodat hij aan de wanden ook zijn tweedimensio naal werk kan tonen. Dat bestaat uit minutieus uitgewerkte details uit zijn installaties. Wie de kerk in Noordwelle be zoekt, doet er goed aan ook de in stallatie Isis van Mieke Thijssen met tal van transparante para- sol-achtige vo_rmpjes te bekijken, evenals het lichtbaken van Karlijn Zinken in het voorportaal. De mountainbiketocht Duchenne Heroes wordt dit jaar voor de zevende keer gehouden. Veel deelnemers zijn persoonlijk zeer betrokken bij de mountainbiketocht omdat ze in de fa milie- of vriendenkring te maken hebben met deze spierziek te. door Joeri Wisse BURGHSLUIS - De bruinvissCan van stichting Rugvin gaat niet door. De weersverwachting voor van daag was vrijdag zodanig dat de or ganisatie heeft besloten om de jaar lijkse telling uit te stellen. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 19-06-2012 blijkt, datt.v.v. Geertrui Erik Monique Verstuyf, wonende te AALTER, BELGIË aan MARTIN ANDRE MARIE VANDERSYPPE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis van 06-06-2012. Bij dit exploot, waarvan M.A.M. Vandersyppe een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is ondermeer bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 Bottleneck is de harde wind. Be halve dat het gevaar kan opleve ren, heeft het ook niet veel zin om met harde wind bruinvissen te tel len. Door de hoge golven zijn de dieren nauwelijks te zien. Omdat ook voor morgen -de eer ste uitwijkdatum- veel wind S0H2Ci£ieKï3!ÏK!i85ÖSS®5S?05ïOB2SS>KSXB&BS^KS53 wordt afgegeven, wordt de telling waarschijnlijk over de zomervakan tie heen getild. Aanvankelijk zou de bruinvisscan twee weken geleden plaats vin den, toen heeft de organisatie ech ter ook al besloten vanwege het weer de telling uit te stellen. OUDE TONGE - De werkgroep Oude Tonge in Beweging houdt vandaag een cultuturele dag en kunstmarkt op het gerenoveerde Kaaiplein in het dorp. Kunstschilders, pottenbakkers, te kenaars, fotografen en sieradenma- kers presenteren hier hun werk stukken en vertellen belangstellen den over hun hobby. De dag be gint om ïo.oo uur. ZlERlKZEE - Het Stadhuismuseum Zierikzee houdt in de zomervakan tie voor kinderen van 6 tot 11 jaar een speurtocht langs de wapen schilden. Tijdens de tocht vertelt een museummedewerker het ver haal achter de ridders en paarden op deze schilden en mogen kinde ren hun eigen wapenschild ma ken. De tocht wordt extra leuk als kinderen verkleed komen als rid der, jonkvrouw, nar of heks. De tochten worden gehouden op de woensdagen 4,11,18 en 25 juli en 1 en 8 augustus vanaf 9.30 uur. Aan melden: telefoonnr. 0111 - 454 464, e-mail: pia.krijger@schouwen-dui- veland.nl. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow geeft impressie van twee zeer verschillende toneelvoorstellin gen. www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Evenement met minitreinen, modelspoor en modelboten, kleder drachten, snuffelmarkt, springkussen, ballonnenclown, muziek. Bereikbaar per museufntrein vanuit Goes! Zie www.destoomtrein.nl. 23 en 24 juni 2012, 10.30-17.00 uur, Park De Pluimweide, Waardweg 4, Hoedekenskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 92