dood in hal basisschool 59,75p„ weekendcompany Verblijfsvergunning minderjarige afgeschaft n Diagnose en behandeling niet op factuur bij psychische problemen Ook lang banknummer voor goede doelen - 5 1 NU VOOR MAAR www.weekendcompany.nl a Postbode uit Woerden houdt berg post achter zaterdag 23 juni 2012 Kinderen van basisschool Augustinus verlaten de school via een raam van de in hetzelfde gebouw gelegen peuter speelzaal Zonnesteen. In de hal van de school werd een vrouw in de hal doodgestoken. foto Frank de Roo/ANP door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - De speciale vergun ning op grond waarvan alleen staande minderjarige vreemdelin gen tot hun achttiende jaar in Ne derland mogen blijven, wordt afge schaft. Dat heeft de ministerraad gisteren besloten. Volgens minister Gerd Leers van Immigratie, Integratie en Asiel gaf de AMV-vergunning het verkeerde signaal af. „Jongeren blijven hopen op een vergunning, hoewel ze op hun achttiende het land toch moe ten verlaten." Alleen jongeren die buiten hun schuld echt niet terug kunnen, omdat hun eigen land bij voorbeeld niét mee wil werken aan terugkeer, komen alsnog in aanmerking voor een verblijfsver gunning. De jongere moet dan wel voor zijn vijftiende naar Neder land zijn gekomen en hier tenmin ste drie jaar zijn geweest. Wie niet terug kan keren naar ouders of fa milieleden, zal uitgezet worden naar een opvanghuis in het land van herkomst. Kinderrechtenorganisaties en Vluchtelingenwerk Nederland noe men het 'politiek voor de bühne'. „Voor de praktijk maakt dit zo goed als geen verschil. Die vergun ning werd nauwelijks gegeven aan jongeren. De laatste jaren ging het om circa dertig vergunningen op ruim vijfhonderd aanvragen", zegt een woordvoerder van Vluchtelin genwerk Nederland. „Of jongeren nu wel of niet die vergunning hadden, zodra ze uit te zetten waren, moesten ze altijd al het land, verlaten. Dit verandert niets", zegt Carla van Os van De fense for Children. Bovendien gold de regeling toch al niet voor het gros van de kinderen, zoals de inmiddels in Nederland gewortel de Angolese Mauro. Inmiddels hebben Christenunie en PvdA een initiatiefwet inge diend waarin zij oproepen tot een pardon voor asielkinderen die lan ger dan acht jaar in Nederland zijn. De minister houdt dit af Wel zegt hij toe nog te kijken naar cir ca 1300 bestaande gevallen, die al langdurig in Nederland zijn. Hij wil voorkomen dat minderjarige vreemdelingen die weg moeten, zich toch hier kunnen wortelen. *i.D.v €69,- tegen inlevering van deze advertentie 23/jiuaaoia Wil van €-97t50 «DEiH ill m Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur j za 10.00 uur - 16.00,uur zo 12.00, - .16.00 ui 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezetllng en exd. reserveringskosten 12.50 per böeklng. Kijk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 23 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. drijf zouden zien. Alle kinderen werden rond het einde van de middag opgehaald door hun ouders. Die zijn gebeld door de schoolleiding. Het schoolplein werd afgezet om toeschouwers op afstand te houden.De politie heeft met speurhonden geprobeerd de dader te vinden. Er zijn enkele aan knopingspunten voor het achterha len van zijn identiteit, liet ze we ten. Toch was gisteravond bij het ter perse gaan van deze krant de man nog steeds voortvluchtig. Aanvankelijk vermoedden omstan ders dat het slachtoffer een leer kracht van de school was. De poli tie sprak dat tegen. DEN HAAG - Patiënten met ernstige psychische problemen kunnen nu hun therapie declareren bij de ver zekeraar zonder dat die inzicht krijgt in de diagnose en precieze aard van de behandeling. De Ne derlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft de spelregels voor het declare ren van tweedelijns geestelijke ge zondheidszorg moeten verande- sssaasassa ren. Er is nu een uitzonderingsre gel toegevoegd voor patiënten met principiële bezwaren tegen het de len van deze medische gegevens. De NZa deed dit op last van de rechter. Al jaren is er.een harde strijd gaande tussen de Nederland se Zorgautoriteit en een actieve groep psychiaters en psychologen over het bekendmaken van de me dische problemen van hun patiën ten. Sinds 2008 zijn psychiaters en psychologen uit de tweedelijn - naar wie patiënten door de huis arts zijn doorverwezen - verplicht de diagnose op de rekening te ver melden. Volgens een groep behan delaars schenden zij met die mel ding aan de verzekeraar de vertrou wensrelatie met de patiënt. AMSTERDAM - Ook goede doelen krijgen in 2014 een banknummer van achttien tekens. Lange tijd dachten de goede doelen dat zij hun korte nummers konden be houden, daarvan is geen sprake. Vanaf 1 februari 2014 moeten alle consumenten, bedrijven en instel lingen in Europa gebruik maken van een internationaal bankreke ningnummer (IBAN). In Neder land bestaat dit nummer uit acht tien tekens: een landcode (NL), een controlegetal van twee cijfers, de code van de bank in vier let ters, één of meer nullen, gevolgd door het huidige bankrekening- „Tijdens een hulpcampagne van Giro 555 op televisie schrijf je 'NL08INGB000000555' niet snel over", zegt Bernard Juffermans, bij De Nederlandsche Bank verant woordelijk voor de invoering van de nieuwe bankrekeningnum mers. De goede doelen onderzoe ken nu samen met de banken hoe de goede doelen - binnen de gren zen van de Europese regels - het minste last hebben van deze lange bankrekeningnummers. Wellicht wordt er een oplossing in een cen traal nummer voor alle goede doe len. „Dat is nog steeds een lang nummer, maar wel voor elk goed doel hetzelfde." WOERDEN - PostNL heeft een 25-ja- rige postbode uit Woerden ontsla gen die de afgelopen maanden gro te hoeveelheden post heeft achter gehouden. De onbestelde poststukken wer den bij de man thuis aangetroffen. Alle post was ongeopend en onbe schadigd. Dat maakte een woord voerder van PostNL vrijdag be kend. De zaak kwam aan het rol len nadat PostNL steeds meer klachten had ontvangen over niet-bezorgde post. De klachten kwamen uit de postcodegebieden 3441 en 3443. De ontslagen postbo de was 1,5 jaar in dienst bij zijn werkgever. Hij zou het werk te zwaar hebben gevonden, maar had daar bij zijn leidinggevende niet over geklaagd. De achterge houden post is vrijdag voor een deel bezorgd, met een excuusbrief De rest volgt de komende dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5