werken7 Oude slijter, nieuwe eigenaar starter zaterdag 23 juni 2012 Tips den trouwens ook voor mannen en minder kwetsbare vrouwen. We houden deze avond niet voor niets." Feniks vindt het belangrijk dat vrouwen zich meer in hun eigen administratie en fi nanciën verdiepen. De Vries: „Zorg voor je zelf, verdiep je in je eigen administratie en in je rechten. Juist wanneer het allemaal goed gaat. Daarmee voorkom je grote pro blemen als je bijvoorbeeld gaat scheiden of er plotseling in inkomen op achteruitgaat." Na het spelen van het geldspel is er tijd om aan de experts persoonlijke vragen te stellen en advies te krijgen. Aanwezig zijn een belas tingadviseur, een kandidaat-notaris en een medewerker van de gemeente Tilburg, om te adviseren hoe je van een financieel afhan kelijke situatie naar een onafhankelijke situa tie kunt gaan. Ook de ontwikkelaar/trainer van de training Regel 't is er. Dat is een trai ning financiële zelfredzaamheid voor vrou wen die scheiden of dat overwegen. De ex perts zitten apart om iedereen de gelegen heid te geven in alle rust persoonlijke vra gen te stellen. Daarna ronden de vrouwen de succesvolle avond af en is er gelegenheid om nog even na te praten. www.e-quality.nl/vrouwengeldcafe www.fenikstilburg.nl www.arcoaching.nl/regel-t/ reageren? geld@wegener.nl GELD EN WERK, ONLINE zie onze website :geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u op één overzichtelijke plek al het nieuws aan dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft. Bekijk je financiën als je situatie ver andert. Heb je bij meer inkomen nog wel recht op toeslagen? Wat be tekent minder werken voor je pen sioen? Wat heeft samenwonen voor gevolgen voor je belasting? Bekijk kritisch je pensioenopbouw via www.mijnpensioenoverzicht.nl Zorg eerst voor jezelf. Dan kun je pas voor een ander zorgen. Doe de administratie samen met je partner of om beurten. Zo weet je wat er zich afspeelt en kom je niet voor verrassingen te staan als je si tuatie verandert. Verdiep je in je administratie, juist als alles goed gaat. Vrouwen kwetsbaar Meer dan de helft van de vrouwen in Nederland bevindt zich in een fi nancieel kwetsbare positie. Na een scheiding gaan vrouwen er gemiddeld 23 procent in inkomen op achteruit. Mannen gaan er gemid deld 7 procent op vóóruit. In geen ander Europees land werken zo veel vrouwen in deeltijd (bijna 70 procent) als in Nederland, meld de het SCP in 2007. Vooral de grote deeltijdbaan (20-34 uur) is favoriet. Risico daarvan is dat het pensioen daarmee kleiner wordt dan bij een voltijdbaan. Meer dan een miljoen vrouwen zijn voor hun inkomen afhankelijk van een uitkering. De meesten ontvan gen een arbeidsongeschiktheiduitke ring, een bijstandsuitkering of een weduwepensioen. Bijna 800.000 vrouwen in Nederland hebben géén werk of uitkering. Zij zijn afhankelijk van hun partner, ouders of andere familieleden. Het merendeel van hen is gehuwd. Deze groep bestaat vooral uit 55-plussers, maar ook uit twintigers zonder oplei ding, werk of uitkering. Drie miljoen vrouwen zijn niet in staat in hun eigen onderhoud te voorzien. Zij lopen daardoor grote fi nanciële risico's, vaak zonder het zelf te weten. E-Quality deed in op dracht van Delta Lloyd Groep Foun dation onderzoek naar deze groep fi nancieel kwetsbare vrouwen. Bijna een derde van deze groep (een miljoen vrouwen) heeft een betaal de baan, maar is economisch niet zelfstandig. Bron: onderzoek Vrouwen en financiële zelfredzaamheid van E-Quality (2010) PASPOORT Bedrijf: Slijterij De Fijnproe ver Wie: Marco Wagenaar, voor malig Rob en Els van Velzen. Waar: Dorpsstraat 84, Krab- bendijke Wat: bier, wijn, gedistilleerd, relatiegeschenken, proeve- rijen, biertaps en statafels. Officiële startdatum: 1 juli 2012 Aantal werknemers: alleen Nelleke Iwaarden Winkeloppervlakte: 180 m2 Ervaring: werkte bij diverse slijteren in een periode van ongeveer twintig jaar. Type organisatie: franchise van The World of Drinks Site: www.worldofdrinks.nl Telefoon: 0113 - 50 15 77 Marco Wagenaar uit Goes neemt per juli slijterij De Fijnproever in Krabbendijke over. De huidi ge eigenaren, Rob en Els van Velzen, stoppen ermee om zich volledig te kunnen concentre ren op de slagerij die ze al der tig jaar hebben. Marco Wagen aar heeft ongeveer twintig jaar in diverse slijterijen gewerkt en ziet met slijterij De Fijnproever zijn toekomst droom werkelijkheid worden. „Ik heb in het verleden bij andere branches gewerkt om te kij ken wat leuk vond. Niks vond ik zo leuk als een slijterij", zegt hij daarover. „Ik verkoop feest en gezelligheid in een fles. Ik vind het leuk om mensen daar blij mee te maken. Verder vind ik het productieproces van de verschillende dran ken interessant." In het begin gaat Wagenaar niks veranderen aan de zaak. Werkneemster Nelleke Iwaarden blijft in ieder geval bij de slijter werken. Hij wil eerst goed contact leggen met de bewoners en vaste klan ten. „Ik wil eerst een aantal proeverijen houden. Dan kan ik de klanten en mensen van het dorp beter leren kennen." Daarna wil hij rustig opbou wen naar een veranderd interi eur. „Ik denk dat ik meer pro ducten in de winkel kwijt kan dan nu het geval is." De inkooporganisatie van slijterij De Fijn proever gaat wel bij de overname veranderen. Nu is de slijter nog aangesloten bij het samen werkingsverband TopSlijter. Wagenaar sluit zich als eerste franchise aan bij The World of Drinks, de organisatie waar hij een aantal jaar heeft gewerkt. „Ze helpen mij met zaken die ik moeilijk in mijn eentje kan doen. Ze regelen bij voorbeeld de reclame en inkoop." De trotse Marco Wagenaar voor zijn nieuwe winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49