Ik zet mezelf graag voor schut' 381 entertainment Exclusief Helaas val ik op womanizers, players en daar schiet je niets mee op" Hg KRAS zaterdag 23 juni 2012 Actrice Halina Reijn over haar voorkeur voor 'foute mannen' (bron: nu.nl) Ze pakt alles aan, van Gooische vrouwen tot theaterwerk. Al voelt Lies Visschedijk zich soms wel schuldig ten opzichte van haar kinderen. Maar: „Actrice worden is geen kunst, actrice blijven wel." door Jan Vriend Praten met Lies Visschedijk gaat in etappes. Dat heb je als werkende moeders even thuis zijn. Tussen de bedrijven door helpt ze haar zoontje van 2 met zijn blokken, zet thee en haalt een doekje over het aanrecht. En hadden we al chocolaatjes op tafel? Aan tekst in elk geval geen gebrek. Bevlogen praat ze over ac teerwerk, jeugd en passie voor de natuur. Door haar hoofdrol in Gooische vrouwen, als Roelien Grootheze, werd ze een BN'er. Met de bioscoopfilm kwam voor het publiek een einde aan de serie, maar de band tussen de actrices en hun regisseur bleef „We zijn vriendinnen geworden. Samen gaan we weekendjes weg. We delen lief en leed. Daar komt nog bij dat we ontzettend kun nen lachen met elkaar." Het verschil tussen toneel en tv kan groot zijn: „Als ik aan een film of tv-serie werk, word ik thuis opgehaald, leggen ze het script voor je klaar en mag je aanschuiven voor het eten. Tussendoor brengen ze koffie en vragen ze keurig hoe veel zoetjes je wilt. Je bent in feite alleen verantwoordelijk voor 'Ik weet nu dat je elke avond moet werken voor succes, dat het allemaal niet vanzelf gaat' die paar minuten voor de camera. Speel ik met mijn eigen gezelschap in kleine zalen, dan draag je zorg voor het geheel. Dan haal ik mijn collega's met de auto op, controleer ik onderweg de olie, ruimen we na afloop samen de boel weer op, enzovoort. „Het is beter bekend te worden als je wat voor de lezers van deze krant! I Lies Visschedijk: „Als je je verdiept in eigenschappen van dieren, kun je ontzettend lachen, om dat ze vaak dezelfde karaktertrekken hebben als mensen." foto Rick Nederstigt/ANP ouder bent. Dan heb je een steviger basis en weet je ook wat meer van het leven. Het re lativeert ook. Ik weet nu dat je avond aan avond moet werken voor succes. En dat het allemaal niet vanzelf gaat." Een aanklacht tegen jonge soapacteurs? „Als je op je 18e zonder opleiding of ervaring in een tv-serie wordt gegooid, moet je maar af wachten of er na je 30ste nog werk is. Actri ce worden is geen kunst, het blijven wel." Waarom wordt ze zo veel gevraagd? „Om dat ik breed inzetbaar ben, denk ik. En ook wel een beetje leuk om mee te werken. Ik ben niet bang mezelf voor schut te zetten. Graag zelfs. Ik hou er wel van om mezelf een beetje belachelijk te maken." Dat ze deze week de voorstelling Het diner- speelt in haar woonplaats Amsterdam, is mooi meegenomen. Hoeft ze niet zo vroeg weg en heeft haar tante - die normaal op haar twee zoontjes past - ook eens vrij. Zo kan de actrice zelf met de jongens naar de kinderboerderij en het park. Of even naar de specht in de tuin gluren. „Soms voel ik me schuldig dat ik daar niet meer tijd voor heb. Nu-ze jong zijn, staan ze helemaal open voor verhalen over dieren." Als meisje dat opgroeide op het Limburgse platteland heeft ze een passie voor de na tuur. „Achter het huis waar ik opgroeide, had je een prachtig gebied met vennen, bos sen en velden. Bij het ontgrinden van het ge bied is het allemaal verloren gegaan. Mijn jeugd is overstemd door het gebrul van graafmachines. Hoe mijn vader en de buren ook tegen vernieling van de natuur ten strij de trokken, het hielp niet. De strijd tegen geld en machten is niet te winnen. Het leer de me wel dat we zuinig moeten zijn op het schaarse groen dat nog over is in ons land." Ze wandelt graag met haar vader. Naast zijn werk als huisarts volgde hij IVN-cursussen over alles wat groeit en bloeit. „Onderweg kan hij je precies vertellen welke vogel je hoort, van welk dier dat ene spoor is en wel ke bloem je ruikt. Maar het is ook heerlijk met mijn vriend rond te lopen. Heel dank baar. Want hij vertelt elke vijf minuten hoe fantastisch hij het vindt. En dan maakt het niet uit of we in Limburg, Appelscha of op de Wadden lopen." Haar vader houdt bijen. „Ideale dieren voor mijn columns in Vroege vogels, er is zo veel over ze te schrijven. En anders zijn er altijd wel andere dieren met gekke eigenschap pen. Wat wormen of insecten bijvoorbeeld doen om aan eten of nageslacht te komen, is ongelooflijk. Als je je daar wat in verdiept, kun je ontzettend lachen, omdat ze vaak de zelfde karaktertrekken hebben als mensen." Terwijl ze haar verhaal doet, helpt ze haar zoontje maar weer met zijn blokkentoren, maakt zijn fruithapje en neemt met hem de veestapel van de kinderboerderij door. Ja, een actrice kan meerdere rollen tegelijk aan. reageren? media@wegener.nl 3- t/m 8-daagse autovakantie Duitsland inclusief verblijf en ontbijtbuffet nü vanaf 59 p.p.! Aankomstdata en prijzen Ontdek de Moezelstreek, één van de mooiste streken van Duitsland met als middelpunt het historische Trier. Deze stad staat bol van beziens waardigheden, zoals de Porta Nigra, de keizerthermen, het amfitheater en de Dom die herinneringen zijn aan de Romeinse tijd. Tevens kunt u hier gezellig winkelen, wandelen door de schilderachtige straatjes en ontspannen op één van de sfeervolle terrasjes. Kom dus even helemaal bij tijdens deze trip. Maak ook een tochtje langs de rivier de Moezel met de auto of fiets. Luxemburg-Stad is ook zeker een aanrader! Bij boekingen gemaakt t/m 10 juli ontvangt u 10 korting per persoon. NH Trier*** Dit 3-sterren hotel ligt direct aan de Moezel, op ca. 10 autominuten rijden van het historische centrum van Trier. Op ca. 200 m vindt u een bushalte en op 3.5 km ligt het station. Het hotel beschikt over een grote entree met een receptie, een lounge, gratis Wi-Fi in de lobby, 3 liften, restaurant en bar. Uw kamer is voorzien van telefoon, televisie, radio, zitgedeelte, draadloos internet (tegen betaling), een bad/douche en toilet. U kunt uw auto gratis parkeren bij het hotel. Ook is er een gratis fietsenstalling aanwezig. Aankomst op rr 3 dagen* 4 dagen 5 dagen 8 dagen ;n vr van 18 juni t/m 29 november. Normale prijs LezersprIJs vanaf gJ-69 nü vanaf 59 vanaf nü vanaf 59 vanaf nü vanaf 69 vanaf &429 nü vanaf 119 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen 3-daagse reis alleen met vertrek in november. Inclusief: 3 t/m 8 dagen (2 t/m 7 nachten) verblijf In NH Trier, ontbijtbuffet en toeristenbelasting. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekering, reserverlngskosten 19,50 per boeking en bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking (beide verplicht). Optioneel: 3-gangenmenu of buffet 17 p.p.p.n. Ga voor alle informatie naar www.kras.nl/LR17629 Voor informati e en Typ in de adresbalk www.kras.nl/LR17629 Kies uw datum, prijs en klik op BOEK NU. Voer bij stap 1 de actiecode WEG40002 in en u ontvangt uw korting van 1C pp 'elelorisch boeken? 3el 0900-9697 (IS cpm) o.v.v. -eisnummer LR17629 en actlorogé WEG40002 n. u ontvang: i.w korti-g van 0 10 per persoon. Boeken me', de/e actiecooe is moge ijk :/n 10 juli 2C12 CSfl waarom zou je meer betalen 'ézL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38