Sportvisserloop is nieuw in circuit sport 137 Fout jaagt Van Mook schrik aan Tessa Baaij'ens reserve voor Paralympics 'Ik kom hier vandaan en ik zal me altijd inspannen om Zeeland te promoten' Cees Priem, organisator van het EK Bondscoach Carlo Bomans (links) geeft tekst en uitleg aan presentator Frits Bakker. foto Robert de Jonge door Koen de Vries YERSEKE - Het PZC Stratenloopcir cuit heeft een nieuwe loot aan de stam. Het is de Sportvisserloop, die dinsdag het spits van het cir cuit afbijt. Start en finish zijn bij café restaurant De Sportvisser in Yerseke. De Sportvisserloop is een van de jongste lopen in Zeeland. In 2010 was de eerste editie. De afstand be droeg toen tien Engelse mijlen, die op een van de heetste dagen van de afgelopen vijfjaar moesten wor den afgelegd. Vorig jaar kwam de loop niet van de grond vanwege drukte en lichamelijke ongemak ken bij organisator Johan Stokman uit Goes, dus de editie van dit jaar is de tweede. Het toeval speelde een grote rol bij het ontstaan van de loop. Het viel Johan Stokman (58) enkele jaren geleden op dat er in Yerseke veel werd hardgelopen. De Goesenaar die in het verleden zelf een ver stokt hardloper was maar na een blessure overstapte naar de func ties van wedstrijdleider en jurylid, vond het een uitdaging om in het mosseldorp een loop te organise ren. Hij kwam bij het ontplooien van zijn ambities in contact met Monique Verschuure (32), eigena resse van De Sportvisser en een fa natiek (en getalenteerd) hardloop ster. Zij wilde Stokman wel steu nen. Stokman, Verschuure en De Sport visserloop willen dinsdag meteen hun visitekaartje afgeven. Om 19.15 uur is er een Kidsrun (7-14 jaar) over 1500 meter, de Sportvis serloop start om 19.45 uur en gaat over tien kilometer. Naast de ge bruikelijke prijzen zijn er premies voor de man en vrouw die de eer ste van de drie af te leggen ronden als eerste doorkomen. Verder wor den na afloop in De Sportvisser onder de atleten prijzen verloot. Bij de jeugdloop krijgt elke deelne mer een aandenken. Het overgrote deel van het par koers gaat langs het water, onder meer langs de haven met z'n mos selschepen. Het keerpunt is het bronzen standbeeld van de mossel man op de pier van de vissersha ven. Het is niet de bedoeling dat De Sportvisserloop maar één keer onderdeel uitmaakt van het PZC Stratenloopcircuit. Hij moet een blijvertje worden. Dat wil Stok man en ook de gemeente Reimers- waal is enthousiast. „We hadden de vergunningen zo binnen, we hebben subsidie gekregen en aan het begin van het dorp heeft de ge meente voor een aankondiging van de loop gezorgd", vertelt Moni que Verschuure. Johan Stokman wil graag een organisatiecomité op richten. „Ik organiseer het nu voor 95 procent zelf Het zou fijn zijn als er taken verdeeld kunnen wor den." Inschrijven kan via e-mail- adres aeromad@zeelandnet.nl (on der vermelding van 'Sportvisser loop, met vermelding van naam, adres, woonplaats, leeftijd en ge slacht). Op de avond van de loop kan er vanaf 18.00 uur nog wor den ingeschreven in De Sportvis ser. Stratenloopcircuit Door de toevoeging van de Sport visserloop bestaat het PZC Stra tenloopcircuit dit jaar uit zes lo- pen. <D 26 juni: Sportvisserloop, Yerseke. 4 juli: Stratenloop Zoutelande. O 11 juli: Stratenloop Domburg. O 18 juli: Stratenloop Westkapelle. 6 25 juli: Hotel Bom Bokaalloop, Burgh-Haamstede. 1 augustus: Boulevardloop, Vlissin- gen. zaterdag 23 juni 2012 door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Het is nog maar een paar weken geleden dat de schrik Bert van Mook uit Sint-Jan- steen om het hart sloeg. De organi sator van de Ronde van Sint-Jan steen constateerde bij het bekijken i. van de voorlopige deelnemerslijst voor de wedstrijd van komende dinsdag dat nog slechts één renner zich had in geschreven. „Dat was even schrikken. Ik heb meteen contact opgenomen met de KNWU en toen bleek dat er iets mis was met het programma waar de renners mee konden in schrijven. Dat is nu verholpen", al dus Van Mook. Inmiddels hebben meer dan dertig renners hun komst naar Sint-Jansteen aange kondigd om voor de afsluiting van - de jaarlijkse kermis te zorgen. De organiserende supportersclub De Sporters heeft ook ervaren dat het door de recessie financieel iets minder gemakkelijk is om de zaak rond te breien. „We moeten nu wat meer uitkijken wat we doen en waar mogelijk bezuinigen. Met name de kosten aan de gemeente zijn aanmerkelijk hoger geworden. Gelukkig hebben we nu als organi satie een eigen jurybus aange-1 schaft waardoor we dié kosten uit- sparen. Organisaties in de omge ving kunnen hiervan ook gebruik maken. Uiteraard wel tegen een vergoeding", meldt Van Mook. - Zijn organisatie kan wel nieuw bloed gebruiken. „We zijn met zijn drieën over. Het lukt nog steeds, maar aanvulling zou wel kom zijn." Dinsdag om 19.00 uur wordt er ge start in de Wilhelminastraat van Sint-Jansteen. Onder de deelne mers bevindt zich onder anderen Brian van Goethem die maandag nog winnaar was in Zuiddorpe. Verder starten ook prijsrijders als Ronald Roos, Marco Kuyvenho- ven, Gerwin de Regt, Peter Woes- tenberg, Pieter Israël en de plaatse lijke Jimmy de Bruin. De afstand bedraagt 95 kilometer. ERMELO - Dressuuramazone Tessa Baaijens-van de Vrie is aangewe zen als reserve voor de Paralympi sche Spelen in Londen. De Goese amazone had de keuze van bonds coach Jeannette Wolfs zien aanko men. Janine Boudens uit Kattendij- ke is volledig buiten het team ge bleven. s Baaijens-van de Vrie is reserve in de zogenaamde grades III en IV. Als Sanne Voets (geselecteerd in grade III) door een blessure of an derszins van haarzelf of haar paard alsnog wegvalt, vervangt de Goese amazone haar. Als Frank Hosmar (geselecteerd in grade IV) gebles seerd raakt, zal Baaijens-van de Vrie hem ook vervangen, maar als - zijn paard wegvalt, zal hij op zijn tweede paard starten. De Olympi sche Spelen voor sporters met een beperking worden van 29 augus tus tot 9 september gehouden. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37