En weer trapt het lijf op de rem sport 35 Parkoers NK wielrennen is nu al splijtzwam zaterdag 23 juni 2012 9SKSSKeiS!K«iffl!li9K9lgS^3S(»RI»£^^ Kim Clijsters trekt zich uit voorzorg terug uit het grastoernooi in Rosmalen Plotsklaps was Rosmalen van haar grote publiekstrekker be roofd: Kim Clijsters trok zich te rug met buikspierklachten. Ze spaart zich, met het oog op het vervolg van haar afscheidstour- nee. De vraag is of haar lichaam die drie toernooien nog aankan. door Chris van Mersbergen ROSMALEN - Haar zachte opslag, donderdag in de tweede set tegen Francesca Schiavone, verraadde al dat er iets aan de hand was met Kim Clijsters. Maar niemand in Rosmalen had er acht op geslagen. Ook de Vlaamse zelf hield na af loop haar mond over haar pijnlij ke buikspier. Ze verklaarde veel zin te hebben om de dag erop in de halve finale tegen Urszula Rad- wanska te spelen. „Weer een kans om voluit gaan." Daarom kwam de mededeling op de inderhaast ingelaste persconfe rentie gistermiddag iets voor enen als donderslag bij heldere hemel. Die ochtend was Clijsters naar het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch gereden, om naar haar buikspier te laten kijken. De art sen stuitten op vochtophoping en een 'onregelmatige vezelstructuur'. Het advies: rust houden, terugtrek ken uit het toernooi. En zo ge schiedde, de Poolse Radwanska, een qualifier nota bene, was plots de eerste Analiste voor vandaag. Toernooidirecteur Marcel Hunze ziet zijn kansen op een bomvol centercourt op de finaledag door het slechte nieuws aanzienlijk slin ken. „Maar ik vind dit de juiste keuze van Clijsters. Voor ons is het natuurlijk heel jammer. Maar we hebben deze week al veel plezier aan Kim beleefd." Clijsters neemt het zekere voor het onzekere met het oog op de ko mende maanden, verklaarde haar coach Carl Maes op de persconfe rentie. De net 29-jarige Vlaamse wil nog drie toernooien spelen: Wimbledon, de Spelen en de US Open. Maes. „Kim wil afscheid ne men in schoonheid. Dat moeten we respecteren. Ze had hier heel graag doorgespeeld. Maar het is niet verstandig." Op Wimbledon speelt Clijsters maandag al, tegen Jelena Jankovic, een andere oud-nummer 1. Maes belde al naar Londen om te vragen of voor Clijsters alsjeblieft een uit zondering gemaakt kon worden. Een dagje later voor de huidige nummer vijftig van de wereld, dat zou al fijn zijn. Maar helaas. De vertwijfeling was goed zicht baar op het gelaat van Maes en de fysio van Clijsters, Sam Verslegers. Goed, met wat rust en behandelin gen zou de viervoudig Grand Slam-winnares maandag wel weer kunnen spelen. Maar dat het lichaam nu, net drie wedstrijden gespeeld na maandenlang blessure leed, alweer op de rem trapte, kwam flink hard aan. Ook bij Clijs ters, die niet bij de persconferentie aanwezig was. „Kim is ontgoo cheld", zei Maes. „Maar ze zal dit mentaal van zich afzetten. Ze heeft deze week getoond een zeer hoog niveau te kunnen halen. Dat biedt veel vertrouwen." Sportief mag er vertrouwen zijn, de zorgen in het kamp-Clijsters zullen groot zijn. Als de buikspier, waar ze al vaker last van had, met een weer opspeelt, hoe moet dat dan op een toernooi waar de fina le pas de zevende partij is? Clijsters' carrière is vergeven van blessures, met name de laatste an derhalf jaar. Zou het haar simpel weg niet gegund zijn haar loop baan in stijl af te sluiten? Tennis- fans over de hele wereld zullen dui men en bidden voor hun zo gelief de Kim. Maar helaas, ook dat biedt geen enkele garantie. Ferrer maakt de verwachtingen waar ROSMALEN - David Ferrer en Phi- lipp Petzschner spelen de mannen- finale van de Unicef Open. Ferrer, de Spaanse nummer een van de plaatsingslijst in Rosmalen, had het lange tijd lastig met zijn Franse tegenstander Benoit Paire, maar nam in de derde set definitief af stand: 7-6 3-6, 6-1. De Duitser Pet zschner, de nummer 145 van de we reld, rekende af met de Belg Xavier Malisse: 7-5 7-5. Bij de vrouwen gaat de finale tus sen Urszula Radwanska en de als achtste geplaatste Nadia Petrova. Het Duivels Bosch foto CPD door Patrick Delait KERKRADE - Zelden zal een NK-par- koers de meningen meer hebben verdeeld dan het rondje waarop dit weekeinde in Kerkrade om de nationale wielrentitels wordt ge streden. Nog voordat het eerste startschot heeft geklonken, staan voor- en tegenstanders lijnrecht te genover elkaar. „KNWU schaam jullie. Wat een gevaarlijk, smal parkoers. Hoop dat iedereen heel zal blijven", schaarde Vacansoleil-sprinter Ken ny van Hummel zich gisteren via Twitter in het kamp van de criti casters. Ook Niki Terpstra reageer de ontstemd. „Vraag me af waar om er gekeurd is. Wat moet er ge beuren om het wel af te keuren? Het is gewoon een rot rondje." De kritiek van beide renners be treft de vele bochten en een aantal smalle passages. Met name op de beklimmingen van de Mont Chèvre en het Duivels Bosch is de weg zo smal dat er amper twee renners naast elkaar kunnen rij den. Voor de KNWU was het geen reden om het parkoers af te keuren. „Er is geen enkel pro bleem", reageert Sven Jacobs na mens de stichting NK wielrennen op de aanzwellende kritiek. „Op de plaatsen waar het smal is, zal er anders worden gekoerst. Renners passen zich vanzelf aan." Hoe veilig het parkoers in Kerk rade werkelijk is, zal moeten blij ken tijdens de races. Door de uitla tingen van Van Hummel en Terp stra is de toon hoe dan ook gezet. Niet alleen de veiligheid is onder werp van discussie. Door vier hel lingen te proppen in een rondje van 10,3 kilometer neemt de orga nisatie eveneens een risico. „Ik vind dit een geweldig parkoers, maar het kan ook een nadeel zijn. Als de favorieten al vroeg de beslis sing forceren, krijgen we een saaie wedstrijd", zegt Rabobank-ploeg- leider Frans Maassen. De oranje brigade, met zeventien renners het sterkst vertegenwoor digd, torst ook dit keer het ge wicht van de koers. Het is geen ga rantie op succes. Van de laatste tien NK's liet Rabo er vijf uit han den glippen. Maassen: „Wij kun nen op het NK eigenlijk alleen maar verliezen. Als we winnen, vindt iedereen dat heel normaal." Robert Gesink, Lars Boom en Ste ven Kruijswijk lijken de voornaam ste gegadigden om een nieuwe de ceptie te voorkomen. Vooral Boom kwam de voorbije weken sterk voor dag. Kandidaten om het Raboblok te ontregelen, zijn er ge noeg. Op de eerste plaats Vacanso- leil, dat met kersvers Nederlands kampioen tijdrijden Lieuwe Westra, Johnny Hoogerland, Wout Poels en Rob Ruijgh meerde re troeven heeft. Ook Niki Terps tra (Quick-Step), Pieter Weening en Sebastian Langeveld (GreenEd- r ge) azen op een hoofdrol. Het grastoernooi in Rosmalen is van haar topattractie beroofd. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35