Alleen Vrieling tevreden 'Koning' James heeft zijn kroon 34|spori zaterdag 23 juni 2012 Springruiters stellen teleur tijdens landenwedstrijd in Rotterdam Sport in het kort 9 Robin Haase moet het in de eer ste ronde van Wimbledon opne men tegen de Argentijn Juan Mar tin del Potro, de nummer 9 van de wereld. Haase staat 40e. Arantxa Rus (73ste op de wereldranglijst) werd gekoppeld aan de Japanse Misaki Doi (102). Kiki Bertens (86e) treft de Tsjechische Lucie Sa- farova (21). Titelverdediger Novak Djokovic begint in Londen tegen de Spanjaard Juan Carlos Ferrero. Yvonne Hak ziet af van deelname aan het EK atjetiek in Helsinki, ko mende week. De 25-jarige loopster op de 800 meter acht zichzelf niet fit genoeg om zich in de strijd om de medailles te mengen. Twee jaar geleden in Barcelona veroverde ze nog Europees zilver. 9 De Nederlandse beachvolleyballers zijn zowel bij de mannen (ten kos te van Zweden) als vrouwen (Groot-Brittannië) doorgedrongen tot de halve finales van de Conti nental Cup in respectievelijk Alan- ya en Mos kou. Als het landentoer- nooi, met twee duo's per land, morgen wordt ge wonnen, plaatsen Daan Spijkers/ Emie! Broers- ma en Sophie van Gestel/ Made- lein Meppelink zich voor de Spe len van Londen. Voor de nummers twee en drie resteert via een ach terdeurtje nog een ultieme kans op olympische kwalificatie. LeBron James foto EPA Het is nog volstrekt onduide lijk welke vier springruiters bondscoach Rob Ehrens meeneemt naar Londen. Diverse gegadigden lieten het gisteren afweten. door Giel Hendrix Rob Ehrens had, net als Sjef Janssen, zijn collega van de dressuurploeg, een stukje wijzer willen worden tijdens het CHIO van Rot terdam. Want ook de bondscoach van de springruiters moet op zijn laatst over veertien dagen de rui ters (vier en een reserve) aanwij zen voor de Olympische Spelen in Londen. MIAMI - LeBron James heeft zijn bijnaam als 'King' James eindelijk eer aangedaan. Met Miami Heat veroverde de 27-jarige superster van de Amerikaanse profcompeti tie NBA de eerste hoofdprijs in zijn loopbaan en zette met de titel als meest waardevolle speler van de finale de kroon op dit succes. „Het werd wel eens tijd", aldus James nadat Miami Heat tegen Oklahoma City Thunder de vierde en beslissende overwinning had binnengehaald. „Ik heb hier al heel lang van gedroomd. Dit is het beste gevoel dat ik ooit heb gehad, de mooiste dag van mijn leven." James behaalde diverse persoonlij ke prijzen als beste speler van het seizoen en grootste talent. Maar Maar hij is gisteren geen steek ver der gekomen. Eerder een teleurstel ling rijker. Want de springruiters lieten het tijdens de landenwed strijd behoorlijk afweten. Van een team dat zich moet bewijzen voor de Spelen, verwacht je immers meer dan een zevende (voor laatste) plaats. Dat moest Ehrens ook meteen toegeven na afloop. „Teleurstellend", zo merkte hij meteen op. „Zeker voor eigen pu bliek. Na de zege in Sankt Gallen had ik me hier toch meer van voor gesteld. Ik heb uiteraard een paar goede dingen gezien, maar ook minder goede." Meer wilde de bondcoach echter niet prijs geven. „Op dit moment staat voor mij nog niets vast rich ting Londen. Na Aken, over veer tien dagen, moet ik besluiten wie meegaat naar Londen. Dan is het nog een week of vier tot wij daar die felbegeerde kampioensring ont brak. In 2007 was hij er met Cleve land Cavaliers dichtbij. In de finale was San Antonio Spurs te sterk. Toen zijn contract in 2010 afliep, verhuisde hij tot groot verdriet van de fans in Cleveland naar Miami Heat om een supertrio te vormen samen met Chris Bosh en Dwyane Wade. De Heat begonnen 2011 als grote fa voriet voor de titel, maar de ster renformatie moest in de finale bui gen voor Dallas Mavericks. Deze te genvaller werkte nog lang door bij James en zijn ploeggenoten. „Na het verlies van de finale vorig jaar kwam ik met een harde klap terug op aarde", keek James donderdag terug. „Achteraf was dit het beste aan de bak moeten en dat is tijd ge noeg om de puntjes op de i te zet ten." In Aken moeten Maikel van der Vleuten (op Verdi) en Jeroen Dub beldam (Utascha) Ehrens alsnog proberen te overtuigen van hun Olympische aspiraties. Zij vormen daar een team met Mare Houtza ger (Tamino) en Leon Thijssen (Tyson). Gerco Schroder maakte gisteren met London twee keer een springfout. Slechts één van de vier Nederland se ruiters verliet gisteren tevreden het springterrein, dat was Neder lands kampioen Jur Vrieling. Hoe wel hij het niet met zoveel woor den durfde uit te zeggen, gaat hij er een beetje van uit dat zijn plek in de ploeg veilig gesteld is. En hij verdient dat stempel 'Londen- proof ook. Na een fout op de laat ste hindernis in het eerste rondje, 19SSSSSSKWI wat mij had kunnen overkomen. Ik ben volledig teruggegaan naar de basis. Vorig jaar speelde ik met heel veel haat. Dat is niet hoe ik het wil, maar ik wilde me ten op zichte van iedereen bewijzen. Dit jaar heb ik met liefde en passie ge speeld. Ik ben blij dat ik dit heb te ruggevonden." Donderdag had James met een zo genoemde triple-double ook een belangrijk aandeel in de beslissen de zege. Hij kwam tot 26 punten, pakte 11 rebounds en gaf 13 assists. „Heel veel mensen hebben gezegd dat ik egoïstisch ben. Maar ik wil juist een teamspeler zijn. Het was mijn motivatie met hard werken en toewijding dat te laten zien. Ho pelijk heb ik dat nu bewezen." was hij de enige Nederlander die in de tweede omloop een nul ach ter zijn naam kreeg. „Ik hoef niet naar Aken", merkte hij opgewekt op. „Ik moest me van Rob hier la ten zien en dat is gelukt denk ik." Vorig jaar was het Springpaarden Fonds ontevreden over de progres sie die Eric van der Vleuten met Utascha maakte. Het fonds was van mening dat Jeroen Dubbel dam het paard verder kon bren gen. „Maar dat vraagt tijd", aldus de Weerseloër. „Daar ben ik mee bezig. Olympische Spelen? Ik rij hier echt niet rond met in mijn achterhoofd de gedachte aan Lon den. Als combinatie zijn we niet stabiel genoeg." Dubbeldam kent Utascha nog niet goed genoeg. Dit soort 'kwaliteitspeerden' is erg sen sibel en je moet elkaar juist begrij pen op de momenten dat dat no dig is." UITSLAGEN TENNIS Rosmalen. Unicef Open. Vrouwen, kwartfina les: Flïpkens (Bel) - Vinei (lta/6) 6-4 7-6 (5). Halve finales: Urszula Radwanska (Pol) - Clus ters (Bel) w.o, Petrova (Rus/8) - Flipkens 6-4 6-2. Mannen, halve finales: Ferrer (Spa/1- Paire (Fra) 7-6 (6) 3-6 6-1, Petzschner (Dui) - Malis- se (Bel) 7-5 7-5, GOLF Keulen. European Tour. Stand na tweede ronde: 1. Sjöholm (Zwe) 133 slagen (-11), 2. Wood (Eng), McGinley (Ier), Zanotti (Par), Wil- lett (Eng) 135, 6. Kapur (Ina), Nörret (Den) 136, 8. o.a. Luiten 137, 21. o.a. Derksen 139, 30. o.a. Besseling 140. Uitgeschakeld: 71. o,a. Saxton 144, 81. o.a. Sluiter 145,146. o.a. Lafe- ber 153. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Springen. Landenwed strijd: 1. Duitsland (Ehning/Copin van de Broy 9-4, Ludger Beerbaum/Gotha 0-1, Weishaupt/Monte Bellini 1-0, Kutscher/Cornet Kobolensky 1-1) 4, 2. Zweden 5, 3. Frankrijk 10, 4. Ierland 15, 5. Zwitserland 17, 6. Groot-Brittannië 18, 7. Nederland (Vrieling/Bubalu 5-0, Maikel van der Vleuten/Verdi 1-8, Dubbeldam/Utascha 4-17, Gerco Schröder/Londen 4-4) 21, 8. België 35. Wielrenster Marianne Vos staat vandaag aan de start van het Ne derlands kampioenschap op de weg in Kerk- rade. Haar ploeg Rabo bank maak te dat giste ren bekend. Een laatste test wees uit dat Vos voldoende hersteld is van de sleu telbeen- breuk die ze een maand geleden opliep in de Valkenburg Hills Clas sic door een botsing met een mo torrijder. Vos verdedigt bij het NK haar titel. Jeroen Dubbeldam, hier op archieffoto, heeft nog niet het goede gevoel te pakken met zijn paard Utascha. archieffoto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34