Als je overal meehuilt, komt het niet goed H KAK k zeeland 125 Pakje kans! Bruinvistelling weer uitgesteld Taakstraf van 80 uur geëist wegens misbruik pinpas dochter ex-vriendin Nieuwe directeur benoemd bij Yara in Sluiskil Nu tot €250 korting op geselecteerde modellen pe decorative bouwmarkt zaterdag 23 juni 2012 Arjen Gernaert uit Biervliet werd uitvaartverzorger, om dat hij zijn werk als bakker moest staken vanwege een allergie. „Ik denk nog wei eens terug aan de bakkers- tijd, maar ik denk dat ik in deze branche meer op mijn plek ben." door Raymond de Frel et is nog maar half tien 's ochtends in de Goese vestiging van Monuta, de werkdag is amper be gonnen, maar Arjen Gernaert (31) schudt de clichés al moeiteloos uit zijn mouw. Hoe vaak hij ze al naar zijn hoofd heeft gekregen? Het is niet meer bij te houden. 'Ach, bij het crematorium hebben ze ook een oven, hè' en 'de een zijn dood, is de ander zijn brood', Ar jen wordt niet meer warm of koud van een flauw woordgrapje meer of minder. Die jolijt heeft alles met zijn verle den te maken. Arjen is namelijk ei genlijk bakker. Hij rondde in Ter- neuzen de brood- en banketoplei ding af en ging aan de slag bij bak kers in Biervliet, Sluiskil en Hulst, Niets aan de hand, totdat hij licha melijke klachten kreeg. „Uit een test bleek dat ik een allergie had ontwikkeld voor een beestje, dat in bloem zit. Een soort huisstof mijt. Ik moest daarom op zoek naar iets anders. Via een vriend van mijn schoonouders hoorde ik dat ze bij Monuta iemand zoch ten. Ik ben er blanco ingegaan, had eigenlijk ook nooit gedacht dat ze iemand van 21 zouden aan nemen. Mijn beeld was toch dat de uitvaartbranche een beetje een 'wereld voor grijze haren' was." Arjen had geen idee waaraan hij begon, maar hij voelde zich al snel op zijn gemak in de voor velen juist ongemakkelijke setting. „Ik snap dat de dood emoties bij men sen losmaakt, zeker als het om goe de bekenden gaat. Maar hoe cliché ook, de dood is een onderdeel van het leven. Het is een natuurlijke gang van zaken. Ik handel niet van uit de emotie van een ander, maar moet er wel op een goede manier mee omgaan. Dat vraagt elke keer weer om maatwerk. Maar persoon lijk moet je het kunnen loslaten, anders gaat het onherroepelijk een keer fout. Als je overal meehuilt, komt het niet goed." Zelfs toen de dood heel dichtbij kwam, kon Arjen zich losmaken van emo ties. „Ik heb mijn eigen opa ver zorgd na zijn overlijden. Klinkt misschien hard, maar daar had ik helemaal geen moeite mee. Uiter aard was ik verdrietig, maar toch vond ik het niet moeilijk om mijn werk te doen." Er zijn uitzonderingen, gebeurte nissen die Arjen hebben veran derd. „Ik rijd zestig waar ik zestig mag en tachtig waar ik tachtig mag. Ik heb nu vier keer een uit- vaart.van een klein kind meege maakt. Het hoort erbij, maar ik vind het ingrijpend. Die kindjes vergeet je ook niet, ik kan ze mij zo voor de geest halen. In die situa ties komt het leed opeens dichtbij, omdat ik zelf twee kinderen heb. Echt, als ik na een uitvaart van een kind thuiskom, kunnen mijn eigen kinderen even helemaal niets meer fout doen. Puur omdat ik zo blij ben dat ik ze nog heb." Het is een rustige vrijdagochtend bij Monuta aan de Fluitekruid- straat. De twee kamers voor overle denen (die 24 uur per dag kunnen worden bezocht door nabestaan den) zijn niet verhuurd, de koelcel MIDDELBURG - Tegen een 49-jarige man uit Geersdijk is vrijdag een taakstraf van tachtig uur geëist. De zaak tegen de man diende voor de rechtbank in Middelburg. De Geersdijker wordt ervan ver dacht dat hij vorig jaar bijna acht maanden lang met de bankreke ning en pinpas van de dochter van zijn ex-vriendin in de weer is ge weest. Het meisje, kwetsbaar en met beperkte verstandelijke vermo gens, verbleef regelmatig tijdens weekenden bij de man. Volgens de verdachte gebruikte hij haar rekening, omdat zijn eigen bankpas was geblokkeerd. Later zou hij het meisje alles terug beta len. Van dat laatste is nog steeds niets gekomen. De officier van jus titie achtte niet voldoende bewe zen dat de 49-jarige man het meis je ook seksueel zou hebben mis bruikt. Uitspraak op 5 juli. is leeg, de verzorgingsruimte onge bruikt. Straks staat er in Vlissin- gen nog een uitvaartdienst op het programma. En verder? Wachten tot de telefoon gaat. Vanavond kan alles anders zijn. „Vanaf het eerste telefoontje tot en met de uitvaart heb ik contact met de nabestaanden. Wordt de overledene thuis of bij ons opge baard? Is er een dokter geweest? Je zou denken dat mensen ons niet graag aan de deur zien komen, maar meestal voel ik dat toch an ders. Als iemand is overleden, rij zen er veel vragen. En wij kunnen die beantwoorden. Dat geeft de na bestaanden weer een beetje rust. Zij komen voortdurend op de eer ste plaats. Natuurlijk, Monuta is een bedrijf Er moet geld worden verdiend. Maar het gaat vooral om tevreden families, om hun vertrou wen. Als je vooral daarop inzet, be taalt zich dat later weer uit." Het zou zomaar kunnen zijn dat Arjen inmiddels over zijn allergie heen is. Zijn kinderen wilden graag een hondje. Een maandje ge leden gaven hij en zijn vrouw er aan toe, met het risico op gesnot ter en tranende ogen. Tot nu toe gaat het goed. „Of ik nu ook een terugkeer naar de bakkerij overweeg? Nee, ik ben hier meer op mijn plek. Uit een in- ternettest bleek ook dat 'de zorg' mij het beste ligt. Dit is ook ge woon een heel interessant vak. Dat vinden veel buitenstaanders ook. Op verjaardagen krijg ik vaak de vraag of we het druk hebben. Ik zeg er niet te veel op, ik heb een beroepsgheim. Ik houd het altijd maar bij 'stervensdruk' of'dood stil'." 'Als ik na de uitvaart van een kind thuiskom, kun nen mijn kinderen even niets fout doen.' SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara Sluiskil krijgt vanaf 1 augustus een nieuwe algemeen directeur van Noorse komaf Jon Sletten. Sletten volgt de Belg Geert De Raedemae- cker op die bij Yara in Brussel eind verantwoordelijke wordt voor de fabrieken van het Noorse concern in midden Europa. Yara Sluiskil be hoort daar ook toe. De Raedemaecker was nog maar sinds 1 oktober teruggekeerd bij Ya ra Sluiskil als directeur. De wisse ling van de wacht is het gevolg van een wereldwijde reorganisatie. Ya ra heeft het werkterrein verdeeld in vier regio's - waaronder midden Europa - om de slagkracht te ver groten en de productiegroei van jaarlijks 20 naar 28 miljoen ton kunstmest in 2016 waar te kunnen maken. Sletten werkte al van 2004 tot 2009 in Sluiskil, als manager af deling nitraat/ureum. BURGHSLUIS - De bruinvisscan van stichting Rugvin gaat niet door. De weersverwachting voor van daag waren vrijdag zodanig dat de organisatie heeft besloten om de jaarlijkse telling uit te stellen. Bottleneck is de harde wind. Be halve dat het gevaar kan opleve ren, heeft het ook niet veel zin om met harde wind bruinvissen te tel len. Door de hoge golven zijn de dieren nauwelijks te zien. Omdat ook voor morgen -de eerste uit- wijkdatum- veel wind wordt afge geven, wordt de telling waarschijn lijk over de zomervakantie heen getild. Aanvankelijk zou de bruinvisscan twee weken geleden plaats vin den, toen heeft de organisatie ech ter ook al besloten vanwege het weer de telling uit te stellen. Al een Wiac8ook Air vanaf €799,- li/lacbook Pro vanaf €999,- e.inwl30 Juftl 2012, ar Kom langs bij JL Stores in Bergen op Zoom - Breda - Roosendaal - Middelburg Karwei past zich voortdurend aan om bij te blijven bij de nieuwste woontrends. Dit geld ook voor onze winkels Na alweer 7 jaar aan de mortiereboulevard Karwei Middelburg toe aan een makeover. Met als resultaat, een winkel die rust en ruimte uitstraalt. U kunt nu nog meer inspiratie opdoen in de extra uitgebreide shows van verlichting, sanitair en wonen. Daarnaast is ook ons assortiment verf en behang fors uitgebreid. Afgelopen woensdag 06 Juni is Karwei Middelburg officieel heropent met een week van bijzondere acties en feestelijke aanbiedingen.Dat de klanten de vernieuwde winkel waardeerden was te merken aan de enorme drukte de hele week en de vele positieve reacties. In onze compleet vernieuwde winkel zal, onder leiding van Peter Vuijk, ons enthousiaste en op vele assortimentsgroepen gecertificeerde team van Karwei Middelburg u graag een handje helpen en inspireren. Openingstijden: ma t/m vr 9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 Paul Krugerstraat 226 Vlissingen Karakteristiek halfvrijstaand woonhuis met garage. Dit jaren-30 huis biedt veel ruimte en is daarom uitstekend geschikt voor een gezin. De woning is gedateerd en dient op diverse punten te worden gemoderniseerd. Vraagprijs 139.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25