'We waren verrast door de weerstand' 'Zwaar verkeer uit Arnemuiden' Eerste bijbestellingen voor Arnemuidse vlag 22 zet Henk Strijdonk: Middelburgse winkeldief krijgt gevangenisstraf - - Stoompluimen in de Pluimweide Thuiszorg nodig zaterdag 23 juni 2012 „Zeker voor een ambtelijke organisatie hebben ze bij de provincie nu iets goeds bedacht. Het re sultaat is beter dan ik verwacht had. De pijn wordt nu wel veel eerlijker verdeeld." De oplossingen die de provincie heeft bedacht voor het groot on derhoud aan drie bruggen over het'Kanaal door Walcheren lij ken acceptabel voor de gebrui1 kers. „De pijn wordt eerlijker ver deeld", aldus de directeur van SBV in Vlissingen. door Theo Giele MIDDELBURG - Het doorgaande vracht- en landbouwverkeer moet uit de kern Arnemuiden geweerd worden. Dat stellen de fracties van Christenunie, SGP, LPM, D66 en DuurzaamRood in een voorstel dat volgende week in de gemeente raad aan de orde komt. De fractie van GroenLinks zal de ze motie waarschijnlijk steunen, verwacht fractievoorzitter Luc Van- dezande, en daarmee heeft het een meerderheid. Wat de drie andere fracties doen zal blijken tijdens de raadsvergade- ARNEMUIDEN - Zeventig vlaggen hadden de Dames van de Denk tank laten maken. Maar het nieuw ontworpen Arnemuidse dundoek was voor de officiële presentatie vrijdagmiddag al uitverkocht. Wet houder Johan Aalberts mocht een exemplaar in ontvangst nemen bij de opening van het etalage- en vlaggenproject. Hoe de vlag eruit moest zien - er waren immers in de loop der jaren verschillende varianten in omloop geweest - is vastgesteld door histo rica Gertrude van de Ketterij. Ze heeft daarbij ook gebruik gemaakt van gegevens van Rob en Rien de Klerk. Hun vader was in dienst bij de gemeente Arnemuiden en had de beschrijving van de vlag op pa pier gezet. Mojca Kuijpers maakte ring die voor komende maandag en dinsdagavond op de agenda staat. Volgens de opstellers van de motie rijdt er nu te veel doorgaand vracht- en landbouwverkeer door de kern van Arnemuiden. Dat gaat ten koste van de leefbaarheid en leidt tot onveilige situaties voor met name fietsers en andere zwak ke verkeersdeelnemers. In de motie wordt aan het college van burgemeester en wethouders daarom gevraagd het zware ver keer te weren, met uitzondering van zwaar verkeer dat een bestem ming in de kern Arnemuiden heeft. van het ontwerp een digitale ver sie, zodat Toos van Belzen ermee naar een vlaggenfabrikant kon gaan. Inmiddels is al een tweede bestelling geplaatst. Er worden nu ook kleinere, driehoekige exempla ren gemaakt voor op zeilboten en kotters. Vrijdag ging ook het etalageproject van de Arnemuidse ondernemers van start. In de etalages staan uit vergrote historische foto's, oude voorwerpen en maritieme materia len. Ron van Overveld van de on dernemersvereniging OVA onthul de met de wethouder de eerste eta lage. Het etalage- en vlaggenpro ject maakt deel uit van een verbe terprogramma voor Arnemuiden, waarvoor Europese steun is verkre gen. door Emile Calon Henk Strijdonk van Sorteerbedrijf Vlis singen (SBV) deelt complimenten uit aan de provincieamb tenaren die met een nieuw voor stel zijn gekomen voor het onder houd aan de kanaalbruggen. „Ze ker voor een ambtelijke organisa tie hebben ze iets goeds bedacht. Het resultaat is beter dan ik ver wacht had." Het voorstel is voor de SBV-direc- teur zeker niet optimaal. „Maar de pijn wordt nu wel veel eerlijker verdeeld." En de gevolgen voor zijn bedrijf vallen waarschijnlijk mee, geeft hij ook aan. In eerste instantie, toen de provin cie uitging van een stremming van het kanaal van twee maanden, was Strijdonk bang dat SBV die niet zou overleven. Hij vreesde veel extra kosten in verband met omvaren om zijn klanten te kun nen bedienen. Extra kosten die in een tijd dat de het slecht gaat met de bouw niet zijn te verhalen op de klanten. Bovendien was hij bang dat klanten zouden uitwij ken naar andere leveranciers. Voorzitter Piet Castenmiller van de Watersport Vereniging Arne zegt in een reactie eveneens dat dit nieuwe voorstel acceptabel is. „Een goede oplossing." Ook hij vreesde een fors verlies aan inkomsten omdat in de maan- MIDDELBURG - Een 26-jarige man uit Middelburg is donderdag door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een celstraf van drie maanden. Eén maand daarvan hoeft hij alleen uit te zitten als hij weer de fout in gaat. Ook komt hij onder toezicht van de reclassering te staan. Tegen de Middelburger was drie maanden celstraf geëist door de of ficier van justitie. De Middelburg se man, die bekend staat bij justi tie als een veelpleger, was zo vrij geweest om op 10 april in Middel burg bij een supermarkt een fles drank mee te nemen zonder daar voor te (willen) betalen. den april en mei van het volgende jaar geen pleziervaart over het zui delijk deel van het kanaal mogelijk zou zijn. Dat is juist de periode dat de pleziervaart weer op gang komt en recreanten erop uit willen. Projectleider Sybren Stelpstra er kent dat de provincie in de oor spronkelijk opzet te weinig reke ning hield met alle belanghebben den. Zo geeft hij toe dat hij verrast was hoeveel het kanaal gebruikt wordt. Opmerkelijk omdat de pro vincie toch de beheerder is van het kanaal en beschikt over alle re levante cijfers. Daarnaast geeft de projectleider toe dat in de voorbereidingen de provincie uitgegaan is van veron derstellingen die niet blijken te kloppen. Ze dacht bijvoorbeeld dat de hulpdiensten het niet goed zouden vinden dat er op een be paald moment geen gebruik kon worden gemaakt van de Keersluis brug en de Sloebrug. Nadat con tact was opgenomen met hen blijkt dat ze daar wel mee kunnen leven, mits ze weten wanneer pre cies. Om die reden wil de provin cie bloktijden instellen voor de Sloebrug. Dan kan scheepvaartver keer rond 03.00 uur en 15.00 uur die brug passeren. Stelpstra bena drukt dat in noodsituaties die brug altijd dicht kan en het scheep vaartverkeer moet wachten tot het weer veilig is om te passeren. De projectleider erkent ook dat een zo omvangrijke klus nieuw is voor zijn dienst. „Groot onderhoud aan drie bruggen, dat hebben we nog nooit voorhanden gehad." Projectleider van de pro vincie erkent dat voorbe reiding van het bruggen- project niet goed was. Op het gebied van communicatie ging ook het nodige mis. Zo kondigde de provincie dit voor jaar de stremming aan en nodigde belanghebbenden vervolgens uit voor overleg. Tegelijkertijd liet een woordvoerder weten dat er niet te tornen viel aan de genomen beslis singen. 'Dat is niet de juiste volgorde', klaagden ondernemers en water sportorganisaties. Ze wilden eerst overleg en vervolgens moest op ba sis van alle argumenten een be sluit worden genomen. De storm van kritiek zwei- de zo aan dat gedeputeer de Kees van Beveren aan de noodrem trok en ambtenaren verbood nog iets inhoudelijks mee te delen, terwijl de provincie toch probeert vol te houden dat er transparant wordt gewerkt. Die term staat zelfs in het college-ak koord. Tegenover deze krant wilde j Van Beveren alleen maar kwijt dat Gedeputeerde Staten nog geen offi cieel standpunt hadden ingeno- men en dat daar maar op gewacht moest worden. Nu blijkt dat de provincie, zonder dat er een officieel standpunt is in genomen, toch met een reeks voor stellen komt die ervoor moeten zorgen dat groot onderhoud moge lijk is zónder dat een aantal gebrui kers van kanaal en kanaalbruggen eenzijdig en hard wordt getroffen. Tenminste, daar ziet het wel naar uit. Wat tot nu toe nog niet duide lijk is, is hoe de provincie de Sta- tionsbrug in Middelburg onder handen wil nemen. Het groot on derhoud aan die brug is uitgesteld tot op z'n vroegst in 2015. Stelpstra verwacht dat tegen die tijd manieren zijn bedacht om én het onderhoud uit te voeren, én er voor te zorgen dat er toch gevaren kan worden. Hij wil niet vooruitlo pen op eventuele scenario's. 2S9SSS33533B0S538BK!Saeag0£02 Bereikbaar per museumtrein vanuit Goes! Zie www.destoomtrein.nl. 23 en 24 juni 2012,10.30-17.00 uur Park De Pluimweide, Waardweg 4. Hoedekenskerke Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 19-06-2012 blijkt, dat t.v.v. Geertrui Erik Monique Verstuyf, wonende te AALTER, BELGIÉ aan MARTIN ANDRE MARIE VANDERSYPPE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis van 06-06-2012. Bij dit exploot, waarvan M.A.M. Vandersyppe een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is ondermeer bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 De 'nieuwe' vlag van Arnemuiden werd vrijdag aan wethouder Johan Aal berts (rechts) gepresenteerd. foto Lex de Meester Evenement met minitreinen, modelspoor en modelboten, kleder drachten, snuffeimarkt, springkussen, ballonnenclown, muziek. Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl Dichtbij mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22