meningen 115 brieven Cor de Jonge zaterdag 23 juni 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl ADRZ Spijtig te moeten lezen dat rason dernemer Van Koeveringe (20 juni) niet meer meespeelt in de financie ring en opzet van het geplande zie kenhuis in de Mortiere te Vlissingen/Middelburg. Zoiets heet een kans voor open doel missen en dat zien we veel de laatste dagen. Of de heer Van Koeveringe hier lang van wakker ligt, weet en hoop ik niet. Degenen die zorg vragen op Walcheren zijn echter wel de pi neut, want de Zeeuwse zorg had dringend wat nuchtere onderne mersgeest kunnen gebruiken. ADRZ gaat blijkbaar liever in zee met banken en institutionele beleg gers. De banken hebben er wereld wijd een bende van gemaakt en de institutionele beleggers pogen de pensioenen van veel van die zorg vragers om zeep te helpen. De kapi taalvernietiging zal met alleen de verplaatsing van het ZRTI niet stop pen. Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen Panlatten 'Uitgids 21 juni. Over kunst op het IK eiland met panlatten, plaatwerk en een lamp in het midden. Moder ne kunst was ooit het terrein van de Avant-garde waar het volk op ge paste afstand achteraan kwam. Dat had een functie. De naoorlogse mens kon via de kunsten wel wat vernieuwing van geest gebruiken. Maar wat moet je na 60 jaar ver nieuwen nu nog gaan doen? Panlat ten met plaatwerk dan maar. Ook de bijpassende teksten zijn zo lang zamerhand niet zo nieuw meer: 'Hij verkent de ruimte' of'Dit werkt als een metafoor voor de mens' enz. Ik bewonder niet zozeer de kunst die Nico Out ons toont. Wel zijn vermogen om er de prach tigste meditaties op los te laten. De ADRZ II Kosten ADRZ nieuw ziekenhuis nog onduidelijk. ADRZ maakt ge noeg winst om nieuw ziekenhuis zelf mogelijk te maken. Bijdrage zorgkosten omhoog. Zomaar een greep uit de krant van de laatste we ken. Zelf had ik de volgende erva ring: na verwijzing via huisarts kan fysiotherapeut niet behandelen om dat diagnose onzeker is. Toestemming huisarts is vereist. Huisarts kan toestemming niet ge ven zonder MRI scan. Voor MRI scan is toestemming van neuroloog nodig. Neuroloog heeft een wacht lijst van bijna 3 maanden! Gelukkig kon ik via mijn verzekering en met medewerking van de huisarts snel terecht in het MRI centrum in Bre da. Binnen acht dagen is scan ge maakt en de uitslag bekend. Fysiotherapeut kan beginnen. Nu weet ik waarom zorg onbetaal baar wordt! Na deze ervaring is mijn vraag: Kan het ADRZ niet beter investe ren in wegwerken van wachtlijsten, geld genoeg begrijp ik. Tineke Veijgen Scholeksterstraat 102, Middelburg geldrivieren voor de kunst zullen door de crisis tot op de bedding leeg raken. Daarna zullen de echte kunstenaars, met talent en kunde, weer komen bovendrijven. Kees Bruijnes Gistellisstraat 10, Kapelle Bouwput Huizen bouwput te koop of te huur. Dit is de kop waaronder men het debacle van 2005 verwoordt. Door toedoen van de gemeente -zonder enige voorkennis te nemen van de ervaringen van de bouwers van de kazerne aan de zuidsingel- werd deze gesloopt met de bekende gevolgen. Nu lees ik in de krant (21 juni) dat de mensen, die onder meer hun oudedagsvoorziening in het beleg van een woninkje in de Konings straat door de miskleun van de ge meente zijn kwijtgeraakt kunnen le zen dat de veroorzakers van alle el lende geld proberen te slaan uit hun actie. Eeen riante schadevergoeding ach teraf aan alle gedupeerden lijkt mij een bagatel vergeleken bij alle uitga ven aan zogenaamde onderzoeks- en ontwikkelingsbureaus sinds 2005. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Crisis Op 21 juni (krant) het bericht dat fi nanciële specialisten in de Tweede Kamer in deze crisistijd vertrekken. De kwetsbaarheid van de Kamer blijkt duidelijk uit haar beleid. Van domme reiskostenplannen, snijden len als men in nood zit, is niet waar. Waarom zouden mensen die niet in nood verkeren, kiezen voor tweedehands kleding en spullen? Zou een noodlijdende zich hier voor moeten schamen? Doe wat u kunt doen en kijk niet om. M. J. de Graaf A. Lauwereijszstraat 63, Middelburg EK Met een bij elkaar geraapt 'zootje' aan gerenommeerde Europese voet ballers moet een bondscoach zo maar even binnen enkele weken een Nederland elftal een balletje la ten trappen in een Europees Kam pioenschap? Hoe moet je dat doen als het elftal allemaal uit ego's bestaat? Daartoe gepromoveerd door ons, Oranje fans. Vorm eerst eens een team! E. Verboom Singel 231, Vlissingen Kauwen Wat een vreselijk stuk stond er in de krant van 20 juni. Wie verzint zoiets? Vogels moorden niet. De eni ge levende wezens op aarde die dat wel doen zijn mensen. Bij ons in de tuin komen heel veel soorten vo gels, waaronder kauwen. En die doen echt helemaal niets bij de klei ne vogels. Ik vind dat we blij moe ten zijn dat er nog steeds kraaiachti- gen zijn, want in Zeeland zie je ook de Roek en de Raaf niet meer en dat is erg jammer. Moeten we dan ook nog de kleinere soorten beja gen? Ik denk echt niet dat dat nodig is. Trudy en Ming Han Van Dishoeckstraat 45/47, Vlissingen Ooit was koning voetbal onaantastbaar. De leeuw staat nu in z'n hemd. Of liever: is versteend. Zoals op het Plein in Zaamslag. foto Camile Schelstraete MAAK W VG HELFT VANAlLZfóVALieH 2'JNW5 weL- OPTijp! in werkgelegenheid van kwetsbaren tot ondoordachte plannen die AOW-ers in geldnood jagen (krant 19 juni). Ook de Zeeuwse Staten gaan gebukt onder het gebrek aan fi nanciële deskundigen. In voorgaan de GS-periode besteedde men de post economie niet uit aan een fi nancieel specialist, maar iemand met een sociale opleiding. En re cent regelde GS een voor een crisis wereldvreemde, ultra-zachte ont slagprocedure, voorafgaand aan war rige bezuinigingen. Andersom had waarschijnlijk volkswoede veroor zaakt. Onvermogen blijkt ook dat in den Haag en Middelburg het begrip 'be zuinigen' niet langer staat voor ho gere efficiëntie tegen lagere kosten, maar voor veel gemakkelijker te plukken lastenverhogingen. De op- centenverhoging voor alle Zeeuwen om onder meer de Westerschelde- tunnel aan haar voorkeurklanten Bouwen Natuurlijk mag de heer Marinissen (22 juni) niet bouwen aan dehisto rische' Nieuwenhovenseweg! De gemeente Middelburg is hier al tijd zeer strict in. Kom maar kijken aan de Noordsingel/Noordweg.Dit wordt het pronkstuk van Middel- burg.En wij maar denken dat dit 'beschermd' stadsgezicht is. Fam. Poppe Noordsingel 82, Middelburg Kledingbank Zeker als kerk moet men zorgen dat wat men schrijft, waar is. Dat men bij andere organisaties móet beta korting te laten geven, was een triest voorbeeld. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15