HMH ArenA GelreDome II zaterdag 23 juni 2012 J 'Nederland heeft fantastische poppodia, maar eentje van dit formaat ontbrak nog' Danny Damman, commercieel directeur Ziggo Dome De Heineken Music Hall biedt sinds 2001 plaats aan maximaal 5.500 con certbezoekers. De HMH, de Arena en nu dus ook de Ziggo Dome vor men samen feitelijk één groot eve nementencomplex: de ArenA Bou levard. De Heineken Music Hall gaat prat op zijn goede akoestiek, maar daar is vaak kritiek op te ho ren. In de volksmond heet de HMH ook wel de Bijlmer Bierhal. De Ziggo Dome biedt plaats aan 17.000 popliefhebbers. Er is geen vast po dium; dat zetten de artiesten er zelf in. Binnen kan het geluid een sterkte van 110 decibel bereiken. Buiten niet meer dan 60, het niveau van een ge sprek. Dat komt doordat de hal zelf helemaal losstaat van de gevel. artist's impression Ziggo Dome Het in januari 2011 na een grondige renovatie hero pende Ahoy biedt plaats aan maximaal 15.000 muzieklief hebbers. Sportpaleis Ahoy, heet het complex officieel. Het is in 1971 in gebruik genomen als wie- Ier- en ijsbaan maar is in de loop der jaren uitgegroeid tot een multi functionele indoor-arena. De Amsterdam ArenA is ge opend in 1996 en is vooral bekend als het stadion van voetbalclub Ajax. Het stadion telt 53.000 stoelen, maar bij pop concerten biedt het plaats aan maximaal 61.000 mensen. Ook het dak van de Arena is te sluiten. loopt. De hele zomer is voor mij een grote test." Met de Ziggo Dome naast de Are nA en de Heineken Music Hall staan er drie grote evenementen centra naast elkaar. Als er op alle drie de locaties tegelijkertijd een evenement plaatsvindt, levert dat een potentiële bezoekersstroom van 79.000 mensen op. Op 7 juli is het voor het eerst zo ver: dan vindt in de Ziggo Dome een concert van Madonna plaats, in de ArenA het dance-evenement Sensation en in de HMH een con cert van De Dijk. Erik Weber, woordvoerder van het Amsterdam se stadsdeel Zuidoost, de Bijlmer, ziet de massale toestroom van mensen met vertrouwen tege moet. „Iedereen staat op scherp: naast de politie onder andere de handhavers openbare ruimte, het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf en parkeerbeheer. We zullen moeten ervaren of het net zo is als wij in theorie bedacht hebben. Op 7 juli is de grote test. Maar volgens mij wordt het een feest." zie onze website:binnenland Marco Borsato probeerde de Ziggo Dome woensdag uit Maar als de nieuwigheid eraf is zal dat bijtrekken, verwacht hij. „En wij hebben voor dit najaar bijvoor beeld Jennifer Lopez." De Ziggo Dome kostte 60 miljoen euro. De ene helft is door de bank en de andere door particuliere in vesteerders gefinancierd. Geld was geen probleem, opmerkelijk in een tijd dat menig bouwproject door de crisis stilligt. Of Nederland wel behoefte heeft aan nóg een muziektempel? „Ja", antwoordt Damman resoluut. „Ne derland heeft fantastische poppo dia, maar eentje van dit formaat ontbrak nog. Zo hebben we bin nenkort hier Pearl Jam staan; die band past perfect in een gebouw van deze grootte. Wij zijn echt een aanvulling." Trots is hij nog niet, zegt Dam man. „Je let toch nog te veel op al les wat nog niet goed gaat. Stel me dezelfde vraag eind juli nog maar eens, dan hebben we hier negen concerten gehad en zijn hier 125.000 bezoekers geweest. Dan kan ik beoordelen of alles goed ver Het stadion van de Arnhem se voetbalclub Vitesse (ge opend in 1998) heeft een uitrijbare grasmat en een sluitbaar dak, waardoor het in een grote concerthal te veranderen is. Die biedt plaats aan'34.000 mensen; als het podium midden op de veld- vloer staat zelfs 41.000. De muren en de binnenkant van het dak van GelreDome zijn bekleed met kunststof met gaatjes erin, wat de akoestiek ten goede moet komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11