zeeland23 150 met Textielcentrale Hulst VERHUIZEN MET ZORG! Havendagen beginnen onder gunstig gesternte 011569 50 10 Jokweg gesloten zaterdag 23 juni 2012 van de 492 werknemers verliezen er 150 hun baan bij Neckermann. De pijn wordt verdeeld over de vestigingen in Sint Jansteen - waar het hoofdkan toor voor de Benelux staat - het Belgische Temse en Terneuzen. Absdaalseweg 44. De samenwer king met Neckermann verliep pri ma, tot het financieel wat minder ging en Neckermann de Textielcen trale in augustus 1968 overnam. Vanaf toen ging het snel. Necker mann, dat haar hoofdkantoor in Frankfurt heeft, groeide ook in Ne derland snel en liet in 1973 een groot magazijn in Sint Jansteen bouwen. Drie jaar later werd aan de Verrekijker in Sint Jansteen een nieuw kantoorgebouw geopend door Joseph Neckermann. Dat is nu het hoofdgebouw van Necker- mann.com dat zich op internetver koop richt. Neckermann bleef uit breiden en sloeg haar vleugels uit naar België en Frankrijk. In diverse plaatsten (Sas van Gent en Vogelwaarde) werden magazij nen in gebruik genomen en in Ter- neuzen werd een kantoorpand ge opend. In 1997 werd in Sint Jan steen een expeditiecentrum van 27.000 vierkante meter in gebruik genomen. Inmiddels omvat de ca talogus van neckermann.com 1100 pagina's en is de oplage 1,3 mil joen. Neckermann heeft een assor timent van 80.000 artikelen. Van kleding en schoenen tot wasmachi nes en computers. Necker- mann.com is sinds 2007 in handen van het Amerikaans investerings bedrijf Sun Capital Partners. SAS VAN GENT Aanleg waterberging ter hoogte Suikerplein Ter hoogte van het Suikerplein en de vlakbij gelegen volkstuinen in Sas van Gent komt een waterber ging om regenwater op te vangen. De berging is nodig omdat de ge meente Terneuzen in het oude cen trum van Sas van Gent de afvoer van afval- en regenwater gaat schei den. Het water uit de waterberging zal worden afgevoerd naar de Wes telijke Rijkswaterleiding ten noor den van Sas van Gent. Waterschap Scheldestromen trekt voor het pro ject 450.000 euro uit. SINT-ANNA TER MUIDEN jong muzikaal talent neemt kerk in beslag Jonge talenten van de Zeeuwse Mu ziekschool kunnen zich morgen, zondag, vanaf 15.00 uur uitleven in de kerk van Sint-Anna ter Muiden. Onder anderen gitarist Edgar Buy- ten, accordeonist Elisabeth Beuken horst en trompettist Jordy Pauwels geven een optreden. De entreeprijs is vijf euro. TERNEUZEN Piraten-muziekfeest in poppodium De Pit Podium De Pit in Terneuzen viert vanavond, zaterdag, een piratenmu- ziek-festijn met vier dj's: Filthy Ken, Franky Nuts, Fun-Q_-Batar en Sub Skit, in de stijlen drum 'n bass, dubstep en electro rave. De dressco- de is pirates, entree 7,50 euro en aan vang 22.00 uur. De Pit biedt zater dag van 15.00 tot 19.00 uur al onder dak aan dj Besion Beaucoup met muziek van de jaren zestig tot nu. OSSENISSE Inbraak op camping aan Knuitershoek Inbrekers hebben tussen woensdag avond kwart over tien en donder dagmiddag half vier hun slag gesla gen in de kantine van een camping aan de Knuitershoek bij Ossenisse. Hun buit bestond uit drank en geld. De politie heeft geen hoeveel heden bekendgemaakt. De dieven forceerden een raam om binnen te kunnen komen. TERNEUZEN Voortuintjeswedstrijd T riniteit/Lievenspolder In de Terneuzense wijken Triniteit en Lievenspolder vindt een voor tuintjeswedstrijd plaats. In Trini teit trekken vrijwilligers van de werkgroep Groen Uiterlijk Trini teit deze maand en in juli door de wijk om tuinen te beoordelen. In Lievenspolder gebeurt dit in juli en augustus door de werkgroep Groe ne Vingers. Donderdag 25 oktober is er een presentatie in buurthuis De Kameleon waar bewoners aan de hand van foto's een stem mo gen uitbrengen op de in hun ogen mooiste tuin. TERNEUZEN Vrijwilligers van Aan Z ook in zomer actief Welzijnsorganisatie Aan Z in de ge meente Terneuzen bemiddelt deze zomer actief bij de inzet van vrij willigers voor mensen die de hulp van hun 'gewone' mantelzorgers een tijdje moeten missen, omdat die op vakantie zijn. Wie behoefte heeft aan bezoek, aan iemand die de boodschappen doet of een keer tje mee gaat wandelen, kan contact opnemen met Aan Z: 0115-563015. CLINGE Nederlands-Belgisch accordeonfestival In zaal Malpertuus in Clinge is zon dag 1 juli voor de derde keer een ac cordeonfestival met Belgische en Nederlandse spelers, onder wie het duo Broer en Fanny Haak uit Hoek en Gerry Creve uit Lokeren. Aan vang 14.00 uur. Kaarten zes euro in de voorverkoop, bij A. de Burger (0114-314114) en R. van Driel (0115- 696413) en acht euro aan de zaal. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De Terneuzense Ha vendagen moeten dit weekend wel een succes worden, als de voorteke nen niet bedriegen. Bij de officiële start vrijdagmiddag verliep alles op rolletjes, te begin nen met de doop van de nieuwste aanwinst van sleep- en bergingsbe drijf Multraship, de Multratug 19. Doopmoeder An Sofie Muller, echtgenote van directeur Leendert Muller, slaagde erin de champagne fles al de eerste keer kapot te gooien op de boeg van de sleper. De fles was ingekerfd om dat voor elkaar te krijgen, maar een kniesoor die daarop lette. Dat de Havendagen plaatsvinden onder een gunstig gesternte, bleek uit nog meer dingen. Het zonnetje scheen uitbundig. Muziekvereni ging Sint Cecilia uit Kloosterzande speelde het Wilhelmus en het - meegezongen - Zeeuws-Vlaamse volkslied dat het een lieve lust was. En de Terneuzense havenper soonlijkheid 2012, Tin Buis, deed een toezegging waaraan iedereen hem kan houden. De man die de leiding had over de bouw van de Westerscheldetunnel en momen teel over de bouw van de Sluiskil tunnel, beloofde zonder blikken of blozen dat die laatste tunnel (ook) op tijd klaar zijn; medio 2015. Buis werd uitgeroepen tot havenper soonlijkheid vanwege zijn inspan ningen voor het dichterbij bren gen van de havens van Terneuzen en Vlissingen door de aanleg van de Westerscheldetunnel. Buis mocht tot slot met Jos Post, de dit jaar teruggetreden voorzit ter van de Havendagen, het week end openen door aan de Veerha ven ieder een vlag te hijsen. Ze de den dat op uitnodiging van kers verse voorzitter Arno Dirkzwager, woordvoerder van Zeeland Sea ports. Zie voor het hele program ma: www.havendagenterneuzen.nl. AARDENBURG - De Jokweg bij Aar denburg is vanaf maandag afgeslo ten voor werkzaamheden. Water schap Scheldestromen laat door Dura Vermeer de fundering ver sterken en de weg weer asfalteren. Voor de bouwvakantie begint, 16 juli, moet alles af zijn. «ogagsssgsssazsasagg Tunnelbouwer Tin Buis opende als havenpersoonlijkheid van Terneuzen 2012 de Havendagen aan de Veerhaven in Terneuzen. foto Peter Nicolai VIDEO Kijk naar video's van de plaatsing van een 'drugsbord' in Breskens en de brede school Othene op www.pzc.nl TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De meeste werknemers doen er het zwijgen toe. „De onzekerheid is erg genoeg. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105