'Het ergste is nog de grote onzekerheid' Huwelijk 22 lie© IHMtiiM 'Hele familie teruggekomen' almanak Hollandse Nieuwe 11 I 9M •i i; ;,-4 M Een medewerkster Nieuwe directeur benoemd bij Yara in Sluiskil Braakman-Noord zaterdag 23 juni 2012 door Raymond de Frel Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Dineke Dees-Bottinga uit de klas van Raymond. Dineke Dees-Bottinga greep tijdens haar opleiding in Tilburg elke mogelijk heid aan om terug te keren naar Terneuzen. Op verjaardagen van de familie Dees-Bottinga is het doorgaans een drukte van jewelste. Geen telefoontjes van broers of zussen die de provincie zijn uitge trokken. Nee, de vier broers en zussen van Dineke Dees-Bottinga (33) komen allemaal op visite. Dat kost niet eens zo heel veel moeite, want na een studie buiten Zee land keerden ze allemaal terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Zo kan het dus ook, zegt Dineke met een knipoog. Met een beetje fantasie kun je de familie als een ideaal uithangbord voor een pro motiecampagne zien, in de lijn van 'Zeeuws-Vlaanderen? Dat zou den meer mensen moeten doen!' „Volgens mij kun je betwisten of je zoveel geld en energie moet ste ken in hbo- en universitair onder wijs in Zeeland. Er zijn best veel jongeren die na hun studie terug keren. Het is belangrijker om in kaart te brengen waarom een aan tal jongeren dat niet doet. Banen? We zitten nu een beetje in een grijze periode, maar mensen die tegen de pensioengerechtigde leef tijd aanlopen moeten straks toch worden vervangen?" Dineke wist al voordat ze het vwo afrondde dat haar toekomst in de Kanaalzone zou liggen. Haar ver kering met Klaas-Jan had al een vaste vorm en mede daarom had ze geen behoefte aan een studen tenleven buiten de provincie. „Een snuffelstage leerde mij ook nog eens dat het onderwijs toch niets voor mij was. Een korte sta ge als secretaresse bij t ter Toine Kessen van Hulst beviel wel. Daarom ging ik voor een jaar naar opleidingsinstituut Schoe- vers in Tilburg. Maar elke moge lijkheid die er was om terug naar Terneuzen te gaan, greep ik met beide handen aan." Geef Dineke maar rust, ruimte en een betaal baar woningaanbod. „Als ik geen verkering had gehad, was het mis schien anders gelopen. Het is ook niet zo dat ik heel autistisch het Zeeuws-Vlaamse pad ben blijven volgen, maar ik vind het prima zo. Ik wilde snel zelfstandig zijn. Dat is gelukt. Op mijn twintigste getrouwd, moeder van drie kinde ren, een mooi huis in Zaamslag en actief in het bedrijf van mijn man (Dees Interieur in Zaamslag en Rademakers in Terneuzen). Nee, ik heb geen behoefte om de De Hollandse Nieuwe is elk jaar weer beter dan het vorige. Zo langza merhand is er niemand meer die zich nog maar iets van dit soort verkoop praatjes aantrekt. Gewoon eentje ko pen, in het keelgat laten glijden en zelf oordelen, da's nog altijd de beste graadmeter. De Terneuzense zestiger laat zich door niemand nog iets wijsmaken als het om haring gaat, maar ande- ren geeft hij graag gevraagd en onge vraagd advies. Vorige week deed hij dat zonder bovengebit. Nauwelijks verstaanbaar en met de nodige con sumptie verhaalde hij over haring. En zo moest hij dat nog een paar da gen volhouden. „Want de haring is dit jaar zó mals dat ik mijn gebit er op stuk heb gebeten." W „We horen al jaren dat het bedrijf zich in de toekomst wil richten op internetverkoop. Maar ik vraag me af of het bedrijf daarmee niet te laat is. Concurrenten als Wehkamp hebben de afgelopen jaren een grote voor sprong opgebouwd." Voor 150 werknemers is er straks geen plaats meer bij Neckermann in Sint Jansteen. Begin augustus horen ze wie er moet vertrekken. De toekomst is onzeker, de ongerustheid groot. „Er is geen geld meer. Het ziet er slecht uit." „Meneer, ik werk hier 37 jaar en als ik pech heb, kan ik hier weg zonder ontslagpremie. Want er is geen geld meer. Bij de vorige ont slagronde moest er 35 man uit. Die hebben nog wat meegekregen. Voor ons ligt er straks misschien een paar maanden salaris klaar." Op het nog niet zo lang geleden aangelegde parkeerterrein is het aantal lege vakken nu al behoorlijk groot. Dat worden er straks nog veel meer. „Geen idee of ik hier dan nog naar toe rijd", zegt een vrouw die er achttien jaar werkt. „Eerlijk, ik zie het wel. Ja toch? Ik kan me nu wel heel ongerust maken en van alles roepen, maar dat verandert toch niets aan de situatie." Neckermann wil zich volgens di recteur Kurt Staelens van Necker mann Benelux vooral richten op de verkoop via internet. „Dat zeggen ze al zo lang", ver zucht een medewerkster. „Maar volgens mij hebben ze de verkeer de voorraad. Kijk maar naar Weh- kamp die het tijdig heel anders aangepakt heeft. Volgens mij is Neckermann te laat met het om schakelen." Ze beent weg met stevige tred. Mis schien wel bezig aan haar laatste weken bij het bedrijf dat begin au gustus uitsluitsel geeft wie er mag blijven en wie vertrekken moet. „Ik hoop dat er snel duidelijkheid is", zegt een vrouw die er al veer tig jaar werkt. „Die onzekerheid is het ergste." door Romain van Damme De symboliek hangt vrij dag letterlijk in de lucht. Boven het enor me complex van Neckermann in Sint Jansteen laten donkere wolken regelmatig dikke druppels vallen, maar dat is lang niet genoeg om de zorgen van de werknemers weg te spoelen. „Natuurlijk is het niet echt een ver rassing", zegt een medewerker die al veertien jaar bij het bedrijf werkt. „Dit zag je wel aankomen. Alleen wisten we nog niet hoeveel mensen eruit moesten. Sinds don derdagavond weten we dat dus wel. En dat valt niet mee. Tsja, we zijn afhankelijk van Duitsland. Daar moeten trouwens 1400 van de 2600 mensen weg. Over een maand is er meer duidelijk." Nee, nee, liever geen naam in de krant. Dat zeggen drie Belgische dames die de lunchtijd benutten om even een luchtje te scheppen ook. Ze werken al meer dan dertig jaar bij het bedrijf dat aan de rand van Sint Jansteen zo prominent aanwezig is. mxssseessssssms^s.^'Ssassssgg^ssssBmim Tip? redactie@pzc.nl Uit het exploot d.d. 19-06-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van mr. Frank Krijn Wie- land, kantoorhoudend te 4571 BG Axel, is gedagvaard Lesley Oliver Otsen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daar buiten, om op woensdag 26-09-2012 om 10.30 uur in persoon of bij ge machtigde te verschijnen ter terecht zitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuis plein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader om schreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende af schrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaacders@vandamme-holland.nl sluiskil - Kunstmestfabriek Yara Sluiskil krijgt vanaf 1 augustus een nieuwe algemeen directeur van Noorse komaf, Jon Sletten. Sletten volgt de Belg Geert De Raedemae- cker op die bij Yara in Brussel eind verantwoordelijke wordt voor de fabrieken van het Noorse concern in midden Europa. Yara Sluiskil be hoort daar ook toe. De Raedemaecker was nog maar sinds 1 oktober teruggekeerd bij Ya ra Sluiskil als directeur. De wisse ling van de wacht is het gevolg van een wereldwijde reorganisatie. Ya ra heeft het werkterrein verdeeld in vier regio's - waaronder midden Europa - om de slagkracht te ver groten en de productiegroei van jaarlijks 20 naar 28 miljoen ton kunstmest in 2016 waar te kunnen maken. Sletten werkte al van 2004 tot 2009 in Sluiskil, als manager af deling nitraat/ureum. door Romain van Damme SINT JANSTEEN - De eerste catalo gus die het Duits postorderbedrijf Neckermann in Nederland uitgaf, had een oplage van 175.000 en tel de 164 pagina's. Dat was in 1968, een jaar na de eerste flirt met de Textielcentrale uit Hulst. Die Tex- tielcentale was in 1938 opgericht en was na een begin in de Hulster binnenstad gehuisvest aan de biervliet - Staatsbosbeheer houdt vandaag, zaterdag, een struin-wan- deling door het nieuwe natuurge bied Braakman-Noord vlakbij Bier vliet. De start is om 14.00 uur bij de boerderij van Staatsbosbeheer aan de Braakmanweg 5. Volwasse nen 5 euro, kinderen 2,50 euro. .-...■TvfT^y|^n^nTnrra^^PB^Hmmnn^n|^ Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder BJ. Meijering d.d. 19-06-2012 blijkt, datt.v.v. Geertrui Erik Monique Verstuyf, wonende te AALTER, BELGIË aan MARTIN ANDRE MARIE VANDERSYPPE, zonder bekende woon-of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis van 06-06-2012. Bij dit exploot, waarvan M.A.M. Vandersyppe een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is ondermeer bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. (SGIM Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 Dineke Dees-Bottinga (33), 4VWO, Zeldenrustcollege (1994).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104