'Mager sociaal plan bij Neckermann' Disco op Veerplein ZEEUWS-VLAANDEREN Brede school moet samenhang in Othene impuls geven ZATERDAG 23 juni 2012 21 PZC Een dag uit het leven van een uitvaartverzorger 24 Vakbondsbestuurder ontevreden, directeur wijst op economische positie postorderbedrijf door Harmen van der Werf SINT JANSTEEN - Postorderbedrijf Neckermann biedt de 150 van de 492 werknemers die dit jaar nog moeten afvloeien in Sint Jansteen, Terneuzen en het Belgische Tem- se, een mager sociaal plan, vindt Niels Suijker van vakbond FNV Bondgenoten. Directëur Kurt Staelens van Neckermann Benelux wil niet op de details ingaan, maar geeft wel aan dat de economische positie - van het bedrijf weinig armslag biedt. Tot maart gold bij Necker mann Benelux nog een sociaal plan op basis waarvan ontslagen werknemers een maandsalaris per dienstjaar meekregen. Necker mann heeft nu, aldus vakbondsbe stuurder Suijker, voorgesteld de werkloosheidsuitkering van 70 pro cent van het laatst verdiende loon gedurende één, twee of drie maan den aan te vullen tot 100 procent. De duur hangt af van het aantal dienstjaren. Suijker: „In de prak tijk komt dit neer op hooguit één maandsalaris." De vakbondsbe stuurder heeft het idee dat Necker mann Benelux momenteel 'hard wordt aangestuurd door het moe derbedrijf in Duitsland'. In Duits land staan 1380 van de circa 2500 banen op de tocht Personeel heeft daar inmiddels gestaakt voor een beter sociaal plan. Het helpt vol gens Suijker niet dat Neckermann sinds 2010 helemaal in handen is van de Amerikaanse investeerder Sun Capital. „Zo'n bedrijf heeft een korte termijnperspectief, al leen gericht op winst maken." De vakbonden FNV Bondgenoten en De Unie houden woensdag in Sint Jansteen een informatiebijeen komst voor hun leden. Volgens Suijker zagen werknemers een nieuwe reorganisatie aankomen, maar zijn ze 'overdonderd' door de omvang ervan. Hij onderkent dat klassieke postor derbedrijven als Neckermann in een lastige positie zitten door de snelle opkomst van tal van inter- netbedrijfjes. Neckermann wil zich nu volledig op de verkoop via het internet richten en schaft de dure, arbeidsintensieve catalogi af. Concurrent Wehkamp heeft dit al eerder gedaan. Directeur Staelens laat in een reac tie weten dat de ondernemings raad van Neckermann Benelux al wel 'principieel' heeft ingestemd met het ontwerp-sociaal plan. Het bedrijf heeft volgens hem ook al een flinke slag richting internetver kopen gemaakt. Staelens: „En die verkopen zitten in een heel sterk stijgende lijn." pagina 22 en 23: achtergrond TERNEUZEN - Bij de officiële opening van de Brede School Othene in Terneuzen waren gis termiddag weinig kinderen te zien. Maar wet houder Cees Liefting refereerde al voor de onthulling van het naambord van de school fijntjes aan de belangrijkste mensen in het nieuwe gebouw: de kinderen. „Op de aller eerste heipaal hebben zij hun namen geschre ven. Een betere fundering kun je je niet wen sen", zei Liefting. Even later ging hij in op de vele woorden en tijd die nodig waren om de basisschool uit Reuzenhoek (nu De Parel), openbare Irisschool uit Zaamslag, peuterspeel zaal, buitenschoolse opvang en het kinderdag verblijf van Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen in de nieuwbouwwijk onder een dak te krij gen. „Maar al dat investeren in en incasseren heeft tot dit mooie gebouw geleid. Het is nu aan de gebruikers en bewoners om te laten zien dat dit een multifunctioneel gebouw is dat de sa menhang in de wijk bevordert. foto Peter Nicolai Video op www.pzc.nl/video KAPELLEBRUG/BIERVLIET Dieven breken in bij twee tankstations In Zeeuws-Vlaanderen is in de nacht van donderdag op vrijdag in gebroken in twee benzinestations, in Kapellebrug en Biervliet. Uit het tankstation aan de Gentsevaart in Kapellebrug is een kleine hoeveel heid rookwaar gestolen. In Bier vliet was het pompstation aan de Middenweg het doelwit Hier von den de dieven kennelijk niets van hun gading, want er was niks weg. TERNEUZEN D66 wil dat raad deel vergoeding inlevert D66 wil dat de Terneuzense ge meenteraadsleden drie procent van hun maandelijkse raadsvergoe- ding inleveren. Daarmee geeft frac tievoorzitter Charles ten Hengel een signaal af naar de inwoners die door bezuinigingsvoorstellen wor den getroffen. Ten Hengel dient donderdag een motie in, waarmee ook de raadsleden 'hun goede wil' kunnen tonen. AXEL Bewoners Weistede krijgen fitnesstuin Bewoners van woonzorgcentrum Weistede in Axel kunnen vanaf maandag aan hun conditie werken in een heuse 'fitnesstuin'. De tuin, een idee van het NutsOhra-fonds, heeft tot doel vereenzaming te voorkomen en sociale samenhang te versterken. De tuin bestaat uit tien fitnesstoestellen en biedt ge bruikers de kans een lekkere frisse neus te halen in de buitenlucht. BRESKENS - Als discotheek Joy in Cadzand de deuren sluit, heeft de gemeente Sluis behoefte aan een nieuwe uitgaansgelegenheid voor jongeren. Een discotheek op het Veerplein in Breskens zou ideaal zijn, vinden alle gemeenteraadsle den in Sluis. De gemeente heeft geen gebouw in eigendom op het Veerplein. Het oude PSD-gebouw, in beheer bij de provincie, zou echter prima ge schikt zijn als discotheek. Door het gebouw en de locatie onder de aandacht van potentiële geïnteres seerden te brengen, hoopt de raad snel een discotheek binnen te kun nen halen. Een discotheek mag van de mees te raadsleden ook op een andere locatie verrijzen. Alleen Frangois Babijn, die in de buurt woont, vindt het gebouw in de Euregiotui- nen niet geschikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103