241 zeeland Zorg over onderhoud buitenkant scholen Taakstraf geëist voor misbruik van pinpas Paard in de sloot Rechter zet streep door flexpool Imtech Speelmiddag Bosstraat moet leed verzachten zaterdag 23 juni 2012 asHesïK-swsaesss J55J®555a®»®S door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele is bezorgd over de gevolgen van het overhevelen van het buitenon- derhoud van schoolgebouwen van gemeenten naar de schoolbestu ren. Minister Marja van Bijsterveldt wil dit per 1 januari 2014 doorvoeren. „Ik zeg niet dat de schoolbesturen niet deskundig genoeg zijn maar ik wil niet te maken krijgen met verwaarloosde schoolgebouwen", aldus Schenk. Ook de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) is bezorgd over de gevolgen. De VNG verwacht dat scholen die krap bij kas zitten, geneigd zijn hun budget vooral te gebruiken voor de kwaliteit van het onder wijs en niet voor het onderhoud van het gebouw. Ook zullen volgens de VNG vooral kleinere schoolbesturen onvol doende geld en kennis hebben om buitenonderhoud goed te doen, schrijft de VNG aan de Tweede Ka mer. MIDDELBURG - Tegen een 49-jarige man uit Geersdijk is vrijdag een taakstraf van tachtig uur geëist. De zaak tegen de man diende voor de rechtbank in Middelburg. De Geersdijker wordt ervan ver dacht dat hij vorig jaar bijna acht maanden lang met de bankreke ning en pinpas van de dochter van zijn ex-vriendin in de weer is ge weest. Het meisje, kwetsbaar en met beperkte verstandelijke vermo gens, verbleef regelmatig tijdens weekenden bij de man. Volgens de verdachte gebruikte hij haar rekening, omdat zijn eigen bankpas was geblokkeerd. Later zou hij het meisje alles terug beta len. Van dat laatste is nog steeds niets gekomen. Maar dat kwam, zo probeerde hij de rechtbank te doen geloven, omdat het meisje was vertrokken, hij niet wist waar zij verbleef, hij haar rekeningnum mer niet wist, haar rekening op enig moment ook was geblok keerd en hij haar pinpas had ver nietigd. De officier van justitie achtte niet voldoende bewezen dat de 49-jari- ge man het meisje ook seksueel zou hebben misbruikt. Uitspraak op 5 juli. ARNEMUIDEN - De brandweer heeft vrijdagmorgen in Arnemuiden een paard uit de sloot gered. Er moest een telescoopkraan aan te pas komen om het dier op het dro ge te krijgen. Het paard heeft geen ernstig letsel opgelopen. Arjen Gernaert: „Als iemand is overleden, rijzen er veel vragen. En wij kunnen die beantwoorden." foto Willem Mieras GOES - Imtech Building Services BV, dat ook een vestiging heeft in Goes, mag van de rechter in Breda geen 150 werknemers overplaatsen naar een flexpool. Werknemers van het bedrijf kre gen eerder dit jaar een brief waar in stond dat ze per 1 april bij Im tech Flexpool in dienst waren. Een anonieme medewerker van de ves tiging in Goes deed daarover zijn verhaal in de PZC. Hij vermoedde dat de flexpool bedoeld was om met name de oudere werknemers te lozen. Een woordvoerder van het bedrijf ontkende dat en noem de het juist een manier om men sen, in deze moeilijke tijden, bin nenboord te houden. De rechter oordeelt dat Imtech in strijd met de cao en het ontslagbe sluit handelt. Bovendien kunnen werknemers niet verplicht worden overgeplaatst naar de flexpool. S3®ssss De allerbeste Fiat Professional monteur werkt bij u in de regio Kapelle, juni 2012 DEBA heeft beste FIAT Professional monteur van Nederland De techniek in de automotive industrie ontwikkelt zich in een razend tempo. Nieuwe technieken dienen zich aan de lopende band aan en het stellen van een diagnose vergt de nodige kennis, inzicht en ervaring. De FIAT Group hecht grootte waarde aan het opleidings-plan voor technici en de technische experts van de dealers. In dit kader organiseert Unetversity (FIAT) jaarlijks de Top Technician Competitie'. Van alle FIAT-monteurs uit Nederland heeft Merte Kampstra, werkzaam bij DEBA Bedrijfswagens in Kapelle, de eerste plaats behaald en is daarmee uitgeroepen tot Top Technician 2012 voor FIAT Professional. ar Merte en DEBA DESP1 BEDRIJFSWAGENS THOLEN - De Thoolse SP-afdeling houdt woensdag een speelmiddag op het grasveld aan de Bosstraat in Tholen. Dat doet ze uit protest tegen het uitblijven van een speeltuintje op de bewuste' locatie. Bewoners van de straat zouden op het grasveld graag een paar speeltoestellen zien verschijnen en klopten daarom aan bij de gemeente. Ze kregen steun van de SP. Volgens die partij zegde de wet houder enkele speeltoestellen toe, maar het college zegt dat er slechts is meegedacht met de ouders. De wethouder heeft naar eigen zeg gen bekeken of er enkele speeltoe stellen geplaatst konden worden die in de opslag stonden. Dat bleek onmogelijk omdat deze no dig zijn op andere plekken. De speelmiddag woensdag begint om 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100