Voor eeuwig in het hart Juri en Ozlem 25 Bella belia 11 Een goede knikkeraar kan vooral goed mikken Borden als extra waarschuwing drugstoeristen vrijdag 22 juni 2012 i SU 'We wilden eerste een gedenksteen in de vorm van een vlinder. Amber hield van vlinders. Maar dat zou te lang duren. Met het granieten hart en de mooie stekst daarop zijn we ook heel blij." geveer twintig leerlingen in de klas. We trokken veel met haar op. Amber was een leuke meid. We hebben haar vaak bezocht en za gen haar steeds maar achteruit gaan. Ze heeft veel zware chemo- kuren gehad." De chemo kon het tij "niet keren. Amber, zestien jaar oud, overleed. „We hebben er veel over gepraat en op school een kamertje inge richt met foto's van Amber." Ze gaan vaak naar het graf van Am ber, maar vonden altijd dat er iets ontbrak. „Bij Amber thuis hadden ze het niet zo breed. Het graf lag er altijd netjes bij, maar een echte gedenksteen was er niet." Toen mentor Heieen Houg opper de dat ze mischien geld konden in zamelen om een gedenksteen te kopen, waren ze meteen enthou siast. „We wilden acties houden, maar dat zou lang duren. Daarom hebben we een brief gestuurd naar het Monuta Charity Fund van die begrafenisonderneming. Of er geld was voor een gedenksteen." Ze dachten dat het niets zou wor den, maar tot hun grote blijdschap werd de aanvraag gehonoreerd. „We kregen geld, maar het was te weinig voor een mooie steen." Dat kon Hamelink Natuursteen uit Ter- neuzen niet over het hart verkrij gen en het bedrijf deed vervolgens ook een forse duit in het zakje. „We wilden eerst een steen in de vorm van een vlinder, want Am ber hield veel van vlinders. Maar met deze steen in de vorm van een hart zijn we ook heel blij. We zijn nu allemaal geslaagd en ieder een gaat straks een eigen weg. Dit is een mooie afsluiting, maar we zullen Amber nooit vergeten!" WATERLANDKERKJE Keramiek en vilt te zien in 't Kerkje De zussen Diny en Andrea Clarisse exposeren van morgen tot en met zaterdag 30 juni in 't Kerkje. Onder de naam Steen-goed zijn kunstwer ken in keramiek en viltverwerking te zien. Behalve op zondag en maandag is de tentoonstelling van 13.00 tot 16.30 uur te zien. De expo sitie past in de reeks 7 zomerse we ken kunst uit 't kerkje. Informatie: www.zeeuwsekerken.nl SCHOONDIJKE Rozenweekeind bij Juust Wa'k Wou Kees Jacobse zet zijn tuin aan Tra gel Oost 21 morgen en overmorgen tussen 10.00 en 17.00 uur open voor een rozenweekend. Als 'konin gin der bloemen' laat Kees de roos in zijn thematuinkamers terugko men. Rozen trekken in heel de tuin niet alleen in borders, maar ook op diverse pergola's de aandacht. Be halve de tuinen zijn ook schilde rijen van Jacobse te bezichtigen. HENGSTDIJK Kersenpitspugen tijdens Midzomerfeest Komend weekeind viert Hengst dijk het Midzomerfeest. Het feest, in het leven geroepen om de onder- houdskas van de Catharinakerk op peil te houden, begint zaterdag om 9 uur met de traditionele rommel en kraampjesmarkt. Mensen kun nen meedoen aan onder meer een wedstrijd kersenpitspugen en aan vertrouwde festiviteiten als bier kratten stapelen een schieting en een gaaibolwedstrijd. Voor honden is er weer een stoelendans en de befaamde boekenmarkt wordt bei de dagen in de kerk gehouden. TERNEUZEN Rode Kruis zoekt collectanten in regio CADZAND Poëziewandeling 'op het ritme van de taal' Cadzand Cultureel houdt dinsdag een poëziewandeling met als mot to 'op het ritme van de taal het pad verkennen'. Lopers maken elkaar gedurende de wandeling deelge noot van hun favoriete gedichten. De tocht duurt ruim twee uur en begint om 9.30 uur bij de dorps kerk. Aanmelden: 0117-396443. Kos ten 11 euro, inclusief lunch. Het Nederlandse Rode Kruis zoekt nog collectanten in Midden en West Zeeuws-Vlaanderen. De natio nale collecteweek van de Rode Kruis vindt plaats van 24 tot en met 30 juni. Om tijdens deze week zoveel mogelijk mensen te berei ken zijn veel helpende handen no dig. De opbrengst komt volledig ten goede aan het werk van de loka le Rode Kruis-afdeling. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden door een e-mail te sturen naar lienv@zeelandnet.nl of telefonisch vis 0115-472105 of 06-222241050. Bij de diploma-uitreiking is Am ber er ook bij. Met een mooie foto en een korte powerpoint- presentatie. Ruim anderhalfjaar geleden overleed ze. Klasgenoot jes zorgden ervoor dat er een ge denksteen kwam op haar graf. 'Daar zijn we zo blij mee.' door Romain van Damme TERNEUZEN - Natuurlijk was er ver driet en werd er gistermiddag een traantje weggepinkt bij het graf van Amber. Maar het goede gevoel overheerste. „We zijn heel blij dat er nu een mooie gedenksteen op het graf van Amber staat", zeggen Ozlem Koman en Juri Wu, de ini tiatiefnemers voor het plaatsen van de gedenksteen. Ze waren op het Zelden- rust-Steelantcollege (Zorg en Wel zijn Breed) in Terneuzen klasge nootjes van Amber toen die te ho ren kreeg dat ze non hotchkin had, lymfeklierkanker. „Ze is vier jaar ziek geweest, maar wist pas na twee jaar dat ze kanker had", zegt Ozlem. „Ze is daarna nog een half jaartje op school ge weest". De mentor, meneer Stok man, deelde de- klas vervolgens mee dat Amber ernstig ziek was. Dat was een klap. „Het is een be hoorlijk hechte groep", zegt Hei een Houg, nu mentor van de klas. Ozlem en Juri: „We zaten met on- Theeschenkerij Schure houdt een High Tea Theeschenkerij de Schure houdt morgen, zaterdag, High Tea. Tus sen 15.00 en 20.00 uur kunnen mensen terecht in de schenkerij aan de Slijkstraat Vele soorten thee en koffie en een keur aan zoe te en hartige lekkernijen staan klaar, bij mooi weer ook in bloe mentuin de Merelhof. De kosten bedragen 17,50 euro. De winst laten de uitbaters ten goede komen aan Stichting Zwerfkat. De twee initiatiefneemsters Ozlem Koman en Juri Wu bij het graf van Amber tijdens de één minuut stilte. „We kunnen het verlies nu beter een plekje geven." foto Peter Nicolai LX SO 4T Tewing Breng eens een bezoek aan onze showroom, ook voor alle gadgets en de shopping collectie van Vesp; BRESKENS - Grootschalige contro les op onder meer het Breskense Veerplein en in horecagelegenhe den hebben de overlast van drugs toeristen in Sluis al behoorlijk te ruggedrongen. Maar de gemeente wil - ook na invoering van de wiet- pas - laten zien dat ze serieus blijft optreden tegen overlast van drugs(ver)kopers. Daarom komen er vanmiddag op het Veerplein bij Breskens informa tieborden om Belgische drugstoe risten te waarschuwen. De Belgen maken vaak gebruik van bus en fast ferry om naar Vlissingen of Middelburg te gaan: plaatsen waar ze tot de invoering van de wietpas op 1 mei in coffeeshops terecht konden voor softdrugs. Ook nu dat niet meer kan, blijft het Sluise gemeentebestuur benadrukken dat ze bezit en verkoop van drugs op geen enkele manier gedoogd. door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - De ochtendpau- ze op de openbare Oranje Nassau- school in Retranchement duurde donderdagochtend wat langer dan normaal en dat vonden de kinde ren helemaal niet erg. Ze mochten immers kennis maken met het al oude knikkerspel. Britt (8) en Kai (7) uit groep vier - met de knikkerzak binnen handbe reik - beleefden zichtbaar veel ple zier aan het spel. Feilloos wisten ze uit te leggen wat bonken en kat- tenogen zijn. „Om een goed knikkeraar te zijn moet je goed kunnen mikken. Je moet ook veel oefenen, want dan word je vanzelf wel beter. Er zijn verschillende manieren. Je kunt met je wijsvinger schieten of ge woon rollen. We doen het hier al langer, want op onze school liggen al twee putjes.", wilde Kai tijdens het spel wel even vertellen. Jessica Henry en Mentor Zeqiri van de Stichting Welzijn West Zeeuwsch-Vlaanderen waren gis termorgen op school te gast om het knikkeren een flinke boost te geven. In Sluis meldden zich ne gen basisscholen aan om het knik keren weer tot bloei te laten ko men. Volgens Jessica en Mentor le ren kinderen door te knikkeren goed samen spelen. „Ze maken vaak hun eigen spelregels en dat le vert de nodige communicatie op. Met dit spel ben je intensief met el kaar in contact en dat willen we bevorderen. Kinderen gaan ook op zoek naar de mogelijkheden van het spel en ze leren hoe ze moeten omgaan met winnen en verliezen. Knikkeren doe je vaak met zijn tweetjes en dat loopt toch wat an ders dan bij teamsporten." Na afloop van de sessie riep direc teur Peter de Koning de kinderen op te blijven knikkeren. Als belo ning krijgen de deelnemende scho len van de Stichting Welzijn een knikkerzak. Kai (7) en Britt (8) bezig met het knikkerspel op het schoolplein. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73