Flexibel zeeland 123 Vlooswijkstraat niet achter nieuwe Kop van de Noordstraat verstoppen Nu bij ons in de showroom! De nieuwe Toyota Verso S JüïSLu. vrijdag 22 juni 2012 Jean-Pierre Winne is bij Cargill als productie support coördinator onder meer belast met opleidingen. „Er werken heel gemotiveerde mensen. En elke dag is anders. De fa briek is zo gebouwd dat geweldig flexibel op klantvragen kan worden ingespeeld." OSSENISSE Presentatie oplossing voor wateroverlast De Nijs-, Kievit- en Noordhofpol- der bij Ossenïsse kampen na flinke regenval vrij snel met waterover last. Het waterschap heeft tijdelijke maatregelen genomen, maar heeft nu permanente uitgedacht, waarbij rekening wordt gehouden met het ontpolderingsproject bij Perkpol- der. De maatregelen worden maan dag om 19.30 uur gepresenteerd in het dorpshuis van Ossenisse. BIERVLIET Verkoop kunst voor goed doel in Singelhof In het Singelhof aan de Singel 22-24 in Biervliet worden komend week einde stillevens van bloemen ver kocht voor stichting Steun Kinde ren Overzee. De schilderijen zijn gemaakt door Erleijne Verwilghen- Robesin die jaren privé les gaf in haar atelier in Biervliet. Het Singel hof, een siertuin, is beide dagen ge opend van 10 tot 17 uur. Entree 2,50 euro, inclusief consumptie. OOSTBURC Vierde Eenhoorntocht over zes afstanden Wandelliefhebbers kunnen zondag de omgeving van Oostburg verken nen met de vierde Eenhoorn-wan deltocht over zes afstanden, van 6 tot en met 36 kilometer. De start is in het Zwin College aan de Baljuw Veltersweg vanaf 8.00 uur. De orga nisatie is in handen van wandelver eniging Voor de Wind die dit jaar al de tochten Rondje Sluis en On dernemend Aardenburg hield. RETRANCHEMENT Klassiek concert door jonge Vlaamse musici Trio Telepatico, dat bestaat uit drie talentvolle Vlaamse musici, geeft zondagochtend een klassiek con cert in de Nederlands hervormde kerk van Retranchement. Het trio bestaat uit Jeroen De Beer (viool), Pieter-Jan Verhoyen (piano) en de nog maar 16-jarige Martijn Dendie- vel (viool). Ze hebben al heel wat prijzen gewonnen. Het optreden is vanaf elf uur. De entree is gratis. door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van pan den in de directe omgeving van de Kop van de Noordstraat in Terneu- zen vinden dat de Vlooswijkstraat bij de toekomstige invulling van het gebied niet schuil mag gaan achter de nieuwbouw. Bij de nieuwbouwplannen moet terdege rekening worden gehou den met de historische rooi- en ge vellijnen van de Vlooswijkstraat. Woordvoerder Hans Vlottes (lid van de wijkraad Binnenstad): „In de nieuwe plannen wordt de Vlooswijkstraat nagenoeg volledig verstopt achter de nieuwe gebou wen. Wethouder Van Hulle kan wel zeggen dat de straat daar 'span nender' door wordt, maar de ach terliggende neringdoenden moe ten net zo zichtbaar blijven vanaf de Noordstraat als nu het geval is." Wordt met de bewoners- en on dernemersbelangen geen rekening gehouden, dan volgen procedures. Vlottes zei dat tijdens een informa tieavond over de sloop van de Kop in de Grote Kerk. Sloper Sagro en en wethouder Frank van Hulle ga ven er een toelichting op de uit voering van het werk. Aan het dringende verzoek van de Vloos- wijkstraatbewoners om het puin niet af te voeren via hun straat wordt tegemoet gekomen. Dat ge beurt straks via de Schoolweg. Overigens begint het echte sloop werk pas na de bouwvakvak. Eerst wordt het asbest verwijderd. De sloopwerkzaamheden beginnen dinsdag. De gemeente bekijkt nog of bij wooncentrum Flodewijk en een aantal omringende woonpan- den een beschermende schutting moet worden geplaatst. GroenLinks-raadslid Peter Clijsen reageerde na de informatieavond woedend op een wijziging in de plannen voor de invulling van de Kop: de sloop van het voormalige café La Belle Vue. Eerder stemde de gemeenteraad in met inpassing van het pand en het aanleunende oude vissershuisje in de plannen. Nu blijkt de verkrotting plots zó ernstig dat sloop onvermijdelijk is. Clijsen spreekt van een beeldbepa lend 'ensemble'. Hij noemt sloop 'onderdeel van de steeds verder gaande cultuur-historische verloe dering van de binnenstad'. Het raadslid vindt het verwerpelijk dat B en W de raad niet over de plan wijziging hebben geïnformeerd. Eén van zijn vragen aan het colle ge: Als het zo makkelijk is om een visie te veranderen, is het college dan bereid ook snel tegemoet te komen aan de wensen van de be- foto's Jean-Pierre Winrie, Peter Nicolai fotomontage Donja Odijk CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 TOYOTA Toyota Vanaf 15.990,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71