Schrappen huishoudtoets kost geld ZEEUWS-VLAANDEREN Te veel giebelen, jaagt de giebeltjes weg Bonus voor ZorgSaam-personeel VRIJDAG 22 juni 2012 21 PZC Cargill Sas van Gent bestaat een eeuw 22 ffiM Drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn tienduizenden euro's extra kwijt door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn de ko mende tijd extra geld kwijt aan bij standsuitkeringen. Dat is een di rect gevolg van het besluit van het kabinet Rutte om de invoering van de huishoudtoets - een bezui nigingsmaatregel - alsnog onge daan te maken. Op basis van de nieuwe richtlijnen schoof Sluis sinds 1 januari drie bij standsaanvragen terzijde en Hulst vier. Terneuzen heeft geen duide lijk overzicht. Wethouder Co van Schaik: „Vanaf januari hebben we de aanvragen direct aan de balie al getoetst. Mensen, die niet in aan merking kwamen, hebben we dat meegedeeld, maar we hebben hen niet geregistreerd. Mogelijk komen ze nu alsnog in aanmerking. Dan kunnen ze zich opnieuw melden." Of het schrappen van de maatre gel ook gevolgen heeft; voor de hoogte van uitkeringen die de afge lopen periode wél zijn gehono reerd, moet verder worden onder zocht. Vanaf 1 januari gold voor nieuwe bijstandsaanvragen een toets, waar bij alle inkomens per huishouden werden opgeteld. Op basis van het totaalbedrag werd beslist of ie mand voor een uitkering in aan merking kwam. Als bijvoorbeeld een kind nog thuis woonde en geld verdiende, werd dat inkomen meegerekend bij de bepaling van de hoogte van de uitkering voor de ouders. Het kon leiden tot een flinke korting op die uitkering. Wethouder Frank van Driessche van Hulst verwacht dat de afschaf fing van de toets Hulst uiteindelijk zo'n 50.000 euro aan nabetalingen zal kosten. Zijn Sluise collega-wet houder Jan Schaalje spreekt over 'enkele tienduizenden euro's'. Van Schaik kan geen precieze bedragen noemen. Het is overigens moeilijk te achter halen hoeveel mensen vanwege de toets op voorhand al hebben afge zien van het aanvragen van een uitkering. Het ministerie van Socia le Zaken en Werkgelegenheid start binnenkort een kleine campagne om die groep te attenderen op de nieuwe mogelijkheden. Van Driessche: „Wij gaan onze klanten via verschillende kanalen op de hoogte brengen van de nieu we ontwikkelingen. Dat doen we rechtstreeks per brief maar ook via de website en de gemeenteru briek in het Advertentieblad." Ook de twee andere gemeenten overwegen dat. TERNEUZEN - Dat was weer eens wat anders dan een standaard biologieles; groep 7 van de Terneuzense basisschool Oude Vaart kreeg donderdag visies van een echte vismeester. Eerst een ochtendje theorie en daarna mocht het geleerde in de Zaankreek in Othene zuid in de praktijk worden gebracht. Tijdens de theorieles leerden de kinderen on der meer de verschillen tussen diverse vissoor ten, wat de beste visstek is en leerden ze met een rubberen vis hoe ze het haakje eruit moe ten halen. Scholen kunnen de vislessen zelf aanvragen bij Sportvisserij Nederland. Die stuurt dan een vismeester (in dit geval Gerrit van der Vliet uit Harmeien) en de plaatselijke visvereniging steekt een handje toe. De 24 kinderen werden geholpen door leden van ONI (Ontspanning Na Inspanning) die aan de visies hopelijk nog wat nieuwe jeugdleden overhoudt. De meeste kinderen genoten, maar hoewel ze een giebeltje van 20 centime ter ving, en ze haar naam meeheeft, is vissen niets voor Naomi Visser (foto). „Je moet stil zijn en geduld hebben. Allebei niks voor mij." De haak van haar vriendin kwam tijdens het werpen vast te zitten aan de schoen van een ONI-visser. „Heb je toch nog wat gevangen! Een van honderd kilo!" foto Peter Nicolai Automobilist verliest macht over het stuur Op de Ringdijk-Noord in Cadzand verloor een 33-jarige automobilist uit Rijssen donderdagmorgen rond half drie uur de macht over het stuur. Hij botste tegen een boom. De man is met onbekende verwon dingen overgebracht naar het zie kenhuis in Brugge. TERNEUZEN Deskundigen werken bezuinigingsplan uit Financiële deskundigen van de ge meente Terneuzen werken in de vakantieperiode een bezuinigings plan uit. Het wordt in augustus voorgelegd aan B en W. Suggesties van raadsfracties worden erin mee genomen. Er moet dit jaar een half miljoen extra worden bezuinigd. TERNEUZEN - Medewerkers van zorginstelling ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen krijgen een gratificatie van tweehonderd euro bruto bij een voltijds werkverband. De Raad van Bestuur van ZorgSaam wil hiermee het perso neel belonen voor de geleverde prestaties het afgelopen jaar. Het gebaar richting het personeel kost de zorginstelling plusminus 380.000 euro. ZorgSaam telde in 2011 bijna 1900 voltijds arbeids plaatsen, verdeeld over ongeveer 3150 medewerkers. Alle personeelsleden krijgen ook een waardecheque voor de trai ning 'nog belevingsgerichter wer ken' bij Stimul in Terneuzen, een trainingsinstituut van ZorgSaam. omroep zeeland tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69