Kink in de kabel voor kunstproject 0 24|zeelai Tholen in september verlost van trekkers Grote variatie aan optredens op podia De oorlog van dichtbij vrijdag 22 juni 2012 Negatief advies domper voor brugwerkplaats Gers Pardoel is hoofdact J-, j op Southpark. Hij staat geprogrammeerd van 19.55 tot 20.40 uur. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De stichting Dutch Art Match (DAM) en de Koninklij ke Nederlandse Heidemaatschap pij doen een dringend beroep op de gemeenteraad van Tholen om 10.000 euro beschikbaar te stellen voor de komst van een kunstwerk in Scherpenisse. De gemeentelijke subsidie lijkt in gevaar nu de kunstcommissie, een adviesorgaan van college en raad, een negatief oordeel heeft geveld over het kunstwerk. Als het daar door niet gemaakt kan worden, is dat een fikse streep door de reke ning van de brugwerkplaats in Sint-Maartensdijk. Het gaat allemaal over het tweede kunstwerk van een drieluik over de verdwenen Thoolse havens. Het eerste is onlangs geplaatst in Sint-Maartensdijk. Het is door Thoolse werkzoekenden gemaakt in de brugwerkplaats in Sint-Maar tensdijk. Het is de bedoeling dat het kunstwerk voor Scherpenisse - op dezelfde manier tot stand komt. De werkzoekenden doen op die manier weer wat werkervaring op en verkleinen wellicht hun af stand tot de arbeidsmarkt. Volgens Louis Geleijnse van DAM kan de werkplaats nu al een groot succes worden genoemd. Hij hoopt dat het een blijvende voor- Maquette van het toekomstige kunstwerk in Scherpenisse. ziening wordt. Die kans is aanzien lijk, want ondertussen zijn er ook al opdrachten van bedrijven bin nengekomen. DAM heeft zoveel vertrouwen in het succes van de werkplaats dat één van de werk zoekenden een contract'voor een half jaar heeft gekregen. „Daarmee nemen we wel een financieel risi co", stelt Geleijnse. Bij het verlenen van het contract ging DAM er overigens nog vanuit dat het kunstwerk voor Scherpe nisse ook in de werkplaats ge maakt zou worden. Dat is onzeker nu de gemeentelijke kunstcommis sie een negatief oordeel heeft ge veld over het ontwerp. De platte creatie van staal, die een boot voor stelt (zie foto), zou geen kunst zijn. „Als we daardoor het kunst werk niet kunnen maken, is dat een flinke aderlating voor de brug werkplaats", stelt Geleijnse. DAM en de Heidemaatschappij (dat is de oorspronkelijke initiatief nemer van het kunstproject over de verdwenen havens) doen een dringend beroep op de gemeente raad om toch ïo.ooo euro subsidie beschikbaar te stellen voor het kunstwerk in Scherpenisse. „Er is een kunstpotje, dus het geld is in principe beschikbaar", stelt Rinus Geuze namens de Heidemaat schappij. Volgens hem is in totaal 38.500 euro nodig om het werk te kunnen maken. De Heidemaatschappij heeft al 20.000 euro beschikbaar gesteld en ook sponsors doen een duit in het zakje. „We komen nog 14.000 eu ro tekort en vragen 10.000 euro van de gemeente", aldus Geuze. „Die andere 4000 proberen we dan zelf nog wel bij elkaar te krij gen op een creatieve manier." Of de fracties in de gemeenteraad gevoelig zijn voor de oproep van DAM en de Heidemaatschappij zal na de zomer blijken. Dan komt het onderwerp op de agenda van de commissie samenleving. www.dutchartmatch.nl Hoofdpodium: 12.45-13.20 uur: de Rotterdamse rapper Ibra 14.10-14.45: zangeres Marisela met muziek waarin Zuid-Amerikaanse roots te horen zijn. 15.40-16.25: Chagall met soul/popmuziek. 17.20-18.55 uur: Move the furnitu re, een project van de Hobbyisten en Rosemotion. 19.55-20.40 uur: de Nederlandstali- SZ&taSSXZS&SGSS. Op de dubbel-DVD De oorlog van dichtbij - Onbekende verhalen uit de Tweede Wereldoorlog ziet u bijzondere afleveringen van de veel geprezen televsie- serie Andere Tijden. De verhalen stellen gangbare ideeën over de Tweede Wereldoorlog bij. Ze prikken mythes door en maken het beeld grilliger, tegenstrijdiger, maar daardoor echter, leder verhaal brengt u dichter bij de werkelijkheid van toen. Adviesprijs 14,95 LezersprijsC 12,50* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games ge zanger Gers Pardoel (bekend van onder meer de singles 'Ik neem je mee' en 'Bagagedrager'. 21.30-23.30 uur: de coverband Un dercover speelt nummers van de Rolling Stones. Podium B: 12.20-12.40 uur: Mae Uku Jospan geeft een optreden met Molukse dans. 13.30-14.05 uur: Steady New Sounds uit Middelburg. 14.50-15.35 uur: de Amsterdamse band Milkbar, bekend van 3FM, De wereld draait door en andere tv-programma's. 16.30-17.15 uur: Rina Mushonga, zangeres zingt zelfgeschreven lied jes. 19.00-19.45 uur: de Zeeuwse hip hopformatie Nul Elf Acht. 20.45-21.25 uur: Pioneers of love, viermansformatie brengt dansbare muziek en energieke liveshow. door Rob Paardekam THOLEN - Als alles goed gaat, is Tholen-stad medio september ver lost van het landbouwverkeer. Tot ongenoegen van veel inwoners moeten trekkers nu nog door de bebouwde kom van het stadje, om dat ze niet over de Nieuwe Post weg mogen. Een nieuwe land- bouwroute tussen het Stenen Kruis en de Thoolse brug moet een einde maken aan deze prak tijk. De route ligt ten noorden van de Nieuwe Postweg en gaat deels over bestaande wegen en deels over nieuwe wegen. Tussen het Stenen Kruis en de Nieuwlandse- dijk wordt asfalt aangelegd. Daar na gaat de route verder over be staande wegen, onder meer op be drijventerrein Welgelegen. De provincie heeft het werk on langs aanbesteed en wil dat nog vóór de bouwvak een begin wordt gemaakt met de aanleg van de nieuwe landbouwweg. Medio sep tember moet hij klaar zijn. Het is de bedoeling dat het land bouwverkeer in de toekomst ook wordt geweerd van de provinciale weg tussen Tholen en Poortvliet. Ook daarvoor moet deels een nieu we weg worden aangelegd. Het is nog niet bekend wanneer de pro vincie dit plan kan uitvoeren. Rens van Goudswaard bij aanvang van de werkzaamheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66