De wethouder zeeland23 jonneke Schuurbiers Inwoners Borsele krijgen wellicht citymarketeer Goes geen stijging ozb voor de kiezen jfsr Sluiting heeft geen gevolgen voor plan MeerWaarde De op handen zijnde sluiting van openba re basisschool D'n Bogerd heeft geen ge volgen voor het dorpsverbeterjngsplan Meerwaar de, waar de gemeenteraad volgen de week een besluit over neemt. Dat zegt wethouder Hans de Kun- der (CDA, onderwijs, welzijn en zorg) van de gemeente Reimers- waal in een reactie. Zowel christe lijke basisschool D'n Akker als openbare basisschool D'n Bogerd zou bij het begin van de planvor ming een plek krijgen in het toe komstige multifunctionele ge bouw. „Die zijn er al een tijd gele den uit gehaald. De noodzaak is daarvoor niet meer aanwezig. Bei de scholen zijn gehuisvest in een geschakeld gebouw. Als de één een lokaal over heeft, kan de ander daar over beschikken. D'n Akker heeft nu voldoende ruimte om er te blijven. Het gebouw is ook nog niet zo lang geleden aangepast aan de eisen van deze tijd." Net als voorzitter van de stichting SOM, Leo SofFers, zegt De Kunder 'geraakt te zijn door wat er is ge beurd'. „Dit hing al in de lucht, toch komt het hard aan." Volgens de wethouder is het overigens aan de gemeenteraad om een besluit te nemen over het lot van de open bare school. „Het stichtingsbe stuur geeft aan dat er geen geld meer is, maar kan daar officieel geen besluit over nemen." Dat betekent theoretisch gezien dat de gemeenteraad de openbare school overeind kan houden. „Al leen hebben we te maken met het gelijkheidsbeginsel, zoals dat in de wet is vastgelegd. Als we de ene school bekostigen, moeten eenzelf de bedrag aan de andere scholen geven." De Kunder heeft de medezeggen schapsraad van de school aangebo den alle medewerking te verlenen bij het zoeken van oplossingen tij dens het overgangsjaar. „De MR stelt zich zeer actief op. Wij willen zeker met ze meedenken." WILHELMINADORP Akoestisch duo Sense bij Het Loze Vissertje In de serie zomeroptredens speelt akoestisch popduo Sense uit Goes zondag bij café-restaurant Het Loze Vissertje in Wilhelminadorp. Zan geres Annemïek van der Weele en gitarist Luc Oggel brengen een mix van eigen werk en bekende num mers uit de afgelopen drie decen nia popmuziek. Aanvang 15.00 uur. www.myspace.com/senseduo GOES - Jonneke Schuurbiers is de nieuwe citymarketeer voor Goes. De Stichting Goes Marketing heeft haar in die functie benoemd. Schuurbiers gaat aan de slag om de naamsbekendheid van 'het merk' Goes te vergroten en het imago van Goes als woon- en werkstad te verbeteren, met het doel dat meer bedrijven, organisa ties en burgers zich binden aan Goes. Jonneke Schuurbiers was eerder werkzaam als (Online)Marketeer bij Roompot Vakanties. Zij regelt tevens Businessclubactiviteiten en alle marketing en pr voor Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). Tom de Koning was al eer der aangesteld als evenementen coördinator van Stichting Goes Marketing. De Koning coördineert en organiseert de evenementen die bijdragen aan het imago van Goes als woon- en werkstad. De Koning bekleedde deze functie eer der al sinds juli 2010 vanuit het voormalige Stichting Goes Promo tie. Die is feitelijk opgegaan in De Stichting Goes Marketing, die naast Schuurbiers en De Koning verder bestaat uit Loes Meeuwisse, Carolien Eijkelenboom, Marco Ra ve, Ron Berks, Esther Suijkerbuijk, Steven Quast, Ad de Korte, Maar ten Sas en Bram de Jonge. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De inwoners van de gemeente Borsele krijgen vol gend jaar misschien toch geen extra verhoging van de onroerend- zaakbelasting (ozli) met anderhalf procent voor de kiezen. De gemeenteraad nam donderdag avond een motie aan van de PvdA-fractie waarin het college wordt opgeroepen van dit voorne men af te zien. De raad wil de las tenverzwaring binnen de perken houden. De raad maakte dat duide lijk tijdens de behandeling van de kadernota 2013-2016. Wethouder Ad Schenk vond de motie welis waar symphatiek, maar de raad moet bij de behandeling van de be groting in november volgens hem wél aangeven hoe het gebrek aan die extra inkomsten gecompen seerd moet worden. De raad wil de structurele meerop brengsten ozb uit de uitbreiding van het Sloegebied (226.500 euro) gebruiken maar volgens Schenk zijn deze extra inkomsten al ver werkt. De kadernota werd donderdaga vond door de gemeenteraad vast gesteld. Alleen Lokale Partij Borse le (LPB) stemde tegen de verho ging van de afvalstoffenheffing met één procent. De lastendruk van een gemiddeld Borsels gezin bedroeg vorig jaar 642 euro. Borse le staat hiermee op de zevende plek van de Zeeuwse gemeenten. Fractievoorzitter Berry Kooiker pleit voor een systeem waarmee het tarief van de afvalstoffenhef fing wordt bepaald aan de hand van het aangeboden afval. Hij vindt dat eerlijker. Wethouder Schenk deelde mee dat het college ria de zomer een aantal varianten presenteert voor andere berekening van de afvalstof fenheffing. „Het college zal welis waar met een voorkeur komen, maar de raad mag uiteraard kie zen." 'We zijn geraakt door wat er is gebeurd. Dit hing al in de lucht, toch komt het hard vrijdag 22 juni 2012 J RECLAME vrijdag en zaterdag: 4 stuks Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44, GOES Tel. (0113)21 56 14 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl KORTGENE Kortgeenseweg krijgt nieuwe asfaltlaag Aannemer BAM Wegen Zuid-West werkt in de week van maandag 25 juni aan de Kortgeenseweg. Het be treft het deel vanaf de Oostwest- weg tot aan de Emelissedijk. Het as falt vertoont veel scheuren. Daar om komt er een nieuwe asfaltlaag. De werkzaamheden zijn naar ver wachting op zaterdag 30 juni klaar. Leerlingen van OBS D'n Bogerd in Waarde bij het verlaten van de school. foto's Willem Mieras OOSTDIJK Hennepkwekerij in woning ontmanteld Bij een onderzoek in een woning aan de Nieuwlandse Binnendijk in Oostdijk is donderdagochtend rond 08.15 uur een hennepkweke rij aangetroffen. Er stonden 168 planten. De kwekerij is geruimd. De twee bewoners van het pand zijn aangehouden. Zij zijn in verze kering gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65