LUS 'Oplossing voor sportpark mogelijk' BEVELANDEN/THOLEN Bloemvelden geven Tholen kleur omroep zeeland tv vrijdag 18u30 almanak Bagagedrager VRIJDAG 22 juni 2012 21 PZC Basisschool D'n Bogerd is gewoon te klein 22 Goese wethouder wil komende week proberen ook neuzen voetbalverenigingen dezelfde kant op te krijgen door Luc Oggel GOES - De Goese wethouder Jo-An- nes de Bat wil komende week pro beren tot een voor iedereen aan vaardbare oplossing voor de herin richting van sportpark Het Schen- ge proberen te komen. Na een lang en niet zonder wan klank verlopen voortraject leek er een plan te liggen waar iedereen zich in kon vinden. Niet in de laat ste plaats de omwonenden, die vreesden voor overlast van het aan vankelijke plan waarbij de hockey velden zo'n beetje tegen de woon wijk kwamen te liggen. Zij zijn in middels tevreden, maar nu zetten voetbalverenigingen SSV'65 en Ro- bur hun hakken in het zand. Ver plaatsing van het vijfde veld, dat in de voorkeursvariant van het colle ge op afstand van de overige vier komt te liggen, is wat hen betreft onbespreekbaar. Volgens de clubs is dat niet alleen in strijd met de af standscriteria in het KNVB-reglem- nent, ook wijzen zij op de sociale onveiligheid voor de jongste leden. „Wij strijden door tot onze laatste adem als de raad voor deze variant kiest", liet voorzitter Patrick Sim pelaar donderdagavond weten tij dens de commissievergadering. De Bat had al al verwacht dat de voetbal niet gelukkig zou zijn met de zogeheten variant 4-c, maar on der meer een betere functionali teit, een rustiger beeld en het feit dat in de ogen van het college alle clubs daarin recht wordt gedaan, zijn voor B en W argumenten om daar voor te kiezen. Wat hem be treft zijn er zeker nog mogelijkhe den om tot een oplossing te ko men. Die lijkt vooral te liggen in de kleedaccomodaties, daar zou mee geschoven kunnen worden. „Maar blijven praten levert geen nieuw sportpark op." Overigens wordt wat betreft het af standscriterium van de KNVB de soep volgens De Bat niet zo heet gegeten als die wordt opgediend. Bovendien, stelde hij, is er sec op basis van de norm (lees: het le denaantal) geen vijfde voetbalveld- veld nodig. Die opmerking ontlok te SP'er Floor van Lamoen de vraag waarom er dan dus niet van vier velden wordt uitgegaan, als daarmee het probleem ook uit de wereld zou kunnen zijn. De Bat wees op het gebruik door CIOS en scholen van de velden. „We heb ben die velden niet zomaar." De gemeenteraad neemt volgende week donderdag een definitief be sluit over de herinrichtingsvariant. X-lï;K«?53Sg2®iS358SKSS3SïSSK3ÏSS?S®5S2®5S?S5K5SSÏ05fiSSSSSS® THOLEN - Rust, ruimte, water... Het zijn zo- bloemvelden passen ook wel in dat rijtje. De tig, toen het slecht ging in de landbouw, stap- komstenbrom voor de boeren, ook een aardig maar een paar zaken waarmee Tholen zich vele bloemen voorzien het eiland elk voorjaar ten veel agrariërs deels over op de bloemen- schouwspel voor inwoners en toeristen, graag profileert als het om toerisme gaat. De weer van prachtige kleuren. In de jaren negen- teelt. Nu vormen de bloemen, behalve een in- foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl zijn gedragingen dan ook nauwgezet in'de gaten en vraagt met enige regel maat naar zijn belangstelling voor de meisjes in zijn klas. Dat bleek toch een brug te ver voor deze pre-puberende jongen. „Nou nee zeg! Gisteren vroeg eentje of ze achterop mijn bagagedrager mocht gaan zitten. Nou echt niet hoor. Daar ben ik nog te jong voor." WOLPHAARTSDIJK Zilte Zomerlunch op eilandje verplaatst Vanwege het te verwachten slechte weer gaat de Zilte Zomerlunch op de Schelphoek/Sabbingeplaat in het Veerse Meer vandaag niet door. De nieuwe datum is 29 juni. De boot vertrekt om 11.30 vanaf Wolp- haartsdijk en 12.00 uur vanaf Kort- gene. Aanmelden kan nog op info@lekkerregionaalproduct.nl Deelname kost twintig euro per persoon. KLOETINGE Ton voor ophoging begraafplaats De begraafplaats in Kloetinge wordt uitgebreid. Dat gebeurt door ruiming van 310 graven en op hoging van een gedeelte van het kerkhof, waardoor de begraafcapa- citeit met honderd wordt uitge breid. Dat is voldoende tot en met het jaar 2035. De Goese gemeente raad heeft donderdagavond ruim 100.000 euro voor de uitbreiding beschikbaar gesteld. De eerste puberale perikelen begin nen op te komen bij de jongen uit Zierikzee. Af en toe toont hij zich al een beetje dwars. In zijn kleding be gint hij een eigen mening te ontwik kelen en ook hij begint de taal der pubers al aardig machtig te worden. Dat wordt nog wat, dacht zijn moe der onlangs. Hij zit tenslotte nog maar op de basisschool. Ze houdt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63