Bezoekers Deltapark 261 zeeland Tom-Tom-Tony weet het niet meer S brieven vrijdag 22 juni 2012 rnmmmtmmmmmmÊmiimsammtmamÊmammmmiÊmiUÊÊimÊKmaHmiBmmm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dode hond Dode hond en zeven cavia's, moge lijk opgegeten door andere hond in Westdorpe (20 juni). Ik word er helemaal eng van: die ren die voor oud vuil zijn achterge laten sinds november en nog opge sloten zijn ook! Van alles vraag ik me af: wat voor mensen zijn het, hebben ze buren en wat voor men sen zijn dat dan wel? Ongetwijfeld moeten de honden geblaft hebben toen ze de puf nog hadden... Maar, niet te snel oorde len. Misschien zijn er afspraken ge maakt met verzorgers. Misschien hebben zij om wat re den dan ook de taak niet kunnen volbrengen. Het wordt niet ver meld in het bericht. Hoe dan ook, de voormalige bewoners (zijn zij de schuldigen?moeten de schoonmaakkosten vergoeden. Wat een wereld. H. C. van der Vlies Welleweg 8, Dreischor Ritueel slachten Onverdoofd ritueel slachten (20 juni): als dat de normen en waar den zijn van 'beschaafd Neder land', dan is er nog een lange weg te gaan. Als dieren eens konden praten. Over dierenwelzijn gespro ken! Ria Mes Pr. Mauritsstraat 21, Oostburg Zorg Reactie op het advies van de Raad voor de Volksgezondheid, waarin deze adviezen uitbrengt om de zorg voor 'niet redzame' en 'kwets bare' ouderen uitvoerbaar en be taalbaar te houden. Het bewuste advies is via internet te 'googelen'. Wanneer men hier nader kennis van neemt, komt duidelijk naar vo ren, dat door de almaar toenemen de leeftijd - de vergrijzing - de kos ten voor deze zorg op den duur niet meer op te brengen zijn. Maar ook, dat door het dalende ge boortecijfer van de laatste decen nia er een klemmend tekort aan werkenden in de zorg in het alge meen en dus ook in de oude renzorg ontstaat. Bovendien, geld besteed aan zorg kan niet besteed worden aan on derwijs en onderzoek. Werkenden in de zorg verdienen geen geld voor het land in industrie en ex port. Vandaar: bereidt u voor op uw oude dag! Het commentaar vond ik een te ge makkelijke reflex: in een beschaaf de samenleving zorgt het collec tief, dus de overheid daarvoor. Langs die weg wordt dit land al leen maar armer en kan de noodza kelijke zorg helemaal niet meer worden opgebracht. P. H. Postma Veldzigt 74, Oostkapelle Ontpoldering Waarom haast maken met ontpol- deren als de polders toch vollopen met Belgisch rioolwater? Laten zij eerst hun rioolwaterzuive ring in orde hebben. Zij lozen nog steeds op de Westerschelde. Rein Volk Nieuwe Vlissingseweg 210, Middelburg Classic Races Wil Hartog is niet de enige Neder landse 500CC coureur die de TT van Assen heeft gewonnen. 3 jaar na hem heeft de legendarische 'fumping' Jack Middelburg dat in 1980 ook gepresteerd. Wil en Jack waren samen met Boet van Dui men in de jaren '70 en '80 de meest succesvolle Nederlandse 500CC coureurs in de geschiedenis. In 1984 verongelukte Jack tijdens een race, vandaar dat ik vind dat hij in het stuk over de classic races niet had mogen ontbreken. Arie de Leeuw Langeweegje 6, Kwadendamme Classic Races II Wil Hartog de enige Nederlander die de 500CC klasse in de TT van Assen wist te winnen? Echt niet!! In 1980 won Jack Middelburg als privécoureur deze klasse op een door Adrie van de Broeke geprepa reerde Yamaha (Hartog werd 19e....). Deze Yamaha werd vorig jaar bereden door Adrie in Wemel- dinge. Jammer genoeg hebben wei nig toeschouwers hiervan genoten door het slechte weer. Adri Womdergem Schotsehoek 16, Gapinge 'Ze worden tijdig gevoerd en mensen staan niet op hun menu'. Dierenverzorger Britta de Wolff De knijper met lekkers trekt de aandacht van roggen. MIDDELBURG - „Dat hij Tom-Tom-Tony wordt genoemd zal waarschijnlijk niemand verba zen", zei officier van justitie M. Paapen gisteren op de zitting van de rechtbank in Middelburg. De man, over wie zij het had, een 44-jarige Wemeldinger, stond te recht omdat hij ervan werd ver dacht vorig jaar in twee maanden tijd zo'n veertig Tom-Toms uit au to's te hebben gestolen. Daarvoor eiste de officier een gevangenis straf van drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk. Ook zou hij een schadevergoeding van zo'n 3500 euro moeten betalen. De manier waarop de Wemeldin ger tewerk ging was eenvoudig: kij ken, ruit inslaan, Tom-Tom meene men en wegwezen. Voor andere zaken in een auto had'hij geen be langstelling, want die brachten te weinig op. De auto-inbraken werden voorna melijk in december gepleegd en het werkterrein van de man be perkte zich tot parkeerterreinen en -garages in Goes, Wemeldinge, Vlissingen en Middelburg. Er kwam wat meer politietoezicht, de politie ging posten en mede dankzij camerabeelden kon de We meldinger in de kraag worden ge vat. Tijdens de behandeling van de zaak zei de man schoon schip te willen maken. Maar dat hij alle au tokraken, die hem ten laste waren gelegd ook had begaan ontkende hij. Tenminste: hij wist het niet meer zeker. Uitspraak 5 juli. Het publiek heeft riant zicht op de haaientank waarin het voeren zich afspeelt. foto's Ronald den Dekker IK BEN ER! MiTO TURBO TWINAIR U RIJDT AL MITO VANAF 17.050, Q0E> I €0 wEG£NBEtAStlNG> te (jjj)automondo Pearyweg 19, Goes. Telefoon: 0113-275757. Beider 36a. Roosendaal. Telefoon: 0165-566744. ('5 www.automondo.nl V 14% BUTELLING A Gecombineerd gemiddeld brandstofverbruik: 3.5 - 6.0 L/100 km (28.6 -16,7 km/L). CO;-emissie: 90 139 g, kn. Pnjsuel IIW IPMecescl. lesten ri|Ui» «lea. Prijwi-npije» ei retfoclei tocrbebcide*. Ifjetseü oodel Lu afiijkM vu studurdiilin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62