Provincie houdt kanaal toch open O Meiveld wacht op Southpark 241 zeeland PZC Goedereede viert 700 jaar stadsrechten Leerlingen verrassen docent J JÊ De oorlog van dichtbij vrijdag 22 juni 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - Het Kanaal door Walcheren, wordt volgend voor jaar niet twee maanden afgesloten. De provincie was dat van plan, maar komt daar na heftige protes ten van bedrijfsleven en water sportverenigingen op terug. Na overleg is er een nieuw plan be dacht voor het groot onderhoud aan de Keersluisbrug Vlissingen, Draaibrug Souburg, en Stations- brug Middelburg. De wijzingen hebben wel gevolgen voor het au toverkeer dat gebruik maakt van de Keersluisbrug bij Vlissingen. In de nieuwe opzet staat die brug in 2014 en 2015 in de maand maart vier weken in de stand 'brug op' zodat automobilisten moeten om rijden via de Sloebrug. Fietsers en voetgangers kunnen in die periode wel oversteken, omdat de provincie de nabijgelegen sluis deuren van de Keersluisbrug zo gaat aanpassen dat die gebruikt kunnen worden. De Draaibrug bij Souburg wordt in het najaar van 2013 op de kant gezet. In het oorspronkelijke plan zou er een 'vaste' pontonbrug ter vervanging komen. In de nieuwe opzet kiest de provincie voor het inzetten van een veerpontje om fietsers en voetgangers over te zet ten naar de andere kant van het ka naal. De provincie weet nog niet wat er precies gaat gebeuren met de Sta- tionsbrug bij Middelburg. De werk zaamheden aan die brug worden verplaatst naar tenminste 2015. Pro jectleider S. Stelpstra van de pro vincie vertelt dat in de tussentijd wordt bestudeerd wat er allemaal mogelijk is om dan die brug onder handen te nemen zonder dat ge bruikers van de brug en het kanaal daar al te veel overlast van zullen ondervinden. Hij wilde donderdag nog niet vooruitlopen op eventue le mogelijkheden. Als de Keersluisbrug bij Vlissingen omhoog staat, zullen openbaar ver voer en hulpdiensten als ambulan ce en brandweer gebruik maken van de Sloebrug. Die brug mag dan ook maar beperkt open wor den gezet, aldus Stelpstra. Hij benadrukt dat door de voorge nomen maatregelen iedereen eni ge hinder zal ondervinden. Maar het is volgens hem niet verant woord om in deze economisch moeilijke tijd het bedrijfsleven een zijdig zwaar te belasten, zoals in het oorspronkelijke plan de bedoe ling was. GOEDEREEDE - De stad Goedereede heeft 700 jaar stadsrechten. Dat wordt vandaag en morgen gevierd met een uitgebreid programma. De festiviteiten starten beide da gen in de ochtenduren en lopen door tot in de avond. De inwoners is gevraagd allemaal in historische kledij te lopen en ook de straten ademen een oude sfeer door lange lijnen met was goed en visnetten. Op beide dagen wordt op verschil lende momenten op de dag de to neelvoorstelling 'de klokkendie- ven' bij de toren van Goedereede opgevoerd. Vrijdagavond is een muziekpro- Gers Pardoel is hoofdact op Southpark. Hij staat geprogrammeerd van 19.55 tot 20.40 uur. gramma met vanaf 20.00 uur 'Pe kel'. Deze formatie gebruikt histori sche instrumenten en het optre den wordt ondersteund met oude beelden van Goedereede en de we reldzeeën. Zaterdag is van 11.00 tot 17.00 uur een oude ambachtenmarkt en zijn ook weer toneelvoorstellingen op diverse locaties. De festiviteiten worden afgesloten met een optreden van Koninklijke fanfare Apollo met het Goerees Stadskoor en om 22.15 de film 'Op hoop van zegen' die in 1987 groten deels in Goedereede is opgeno men. Deze vertoning is in de open lucht. Zaterdag is het zover. Dan wordt voor de negende keer het inmid dels alom geroemde Southpark festival gehouden. Het Meiveld in Middelburg is weer het decor voor het gratis evenement. Donderdag begonnen de voorbe reidingen in het park. door Carla van de Merbel De opbouw van het Southparkfestival be gint met een valse start Nadat donder dagochtend een vrachtwagen de eerste lading hek ken op het Meiveld in Middel burg-Zuid heeft afgeleverd, komt de truck ernstig vast te zitten in de grasmat. De grond is nat. En dan wordt er ook nog noodweer voor speld. Rens van Goudswaard van het be stuur van het Southparkfestival laat zich niet uit het veld slaan en regelt een oplossing. Dit wordt zijn derde Southpark, dus hij weet wel wat er moet gebeuren. Vanwe ge de bodemgesteldheid is het leg gen van rijplaten vervroegd naar donderdagavond. Zo kan vrijdag ochtend vroeg meteen begonnen worden met de aanvoer en op bouw van de drie podia en toilet voorzieningen. Met de hekken die donderdag zijn gebracht, wordt het hele festivalter rein afgebakend. Er is morgen maar één toegangsweg tot het ter rein en dat-is over het bruggetje naast het winkelcentrum. Donderdag aan het eind van de middag is Sander Pellikaan van het Southparkfestivalbestuur tevre den over de toestand van het veld en over de eerste voorbereidingen in het park. „De ondergrond is re delijk. De vrachtwagen heeft van ochtend een behoorlijk spoor ge trokken, maar dat kwam omdat-ie leeg was. Dat gaan we verder voor komen." Pellikaan maakt zich geen zorgen over het weer zaterdag. „De voor spelling is goed. Negentien graden en een beetje zonnig: perfect festi- valweer." Southparkfestival in Middelburg-zuid 9 Het Southparkfestival zaterdag op het Meiveld in Middelburg-Zuid be gint rond 12.00 uur met een optre den van Jonge Kracht uit Oostka- pelle. Vanaf het winkelcentrum loopt het showkorps naar het park. Rond 18.00 uur is er nog een offi ciële opening, door wethouder Jo- han Aalberts. 9 Naast muzikale optredens zijn er tal van activiteiten, voor jong en oud. 9 Zo is podium G van 13.00 tot 18.00 uur KOW Kinderpodium. Kinder Opvang Walcheren heeft een programma samengesteld voor kinderen van 4 t/m 13 jaar. Met een kapsalon, workshops mu ziek en graffiti, een kleurwedstrijd, dans, ontmoetingen met Max en Leena van Nickelodeon én gratis ijs jes. Stichting Wijk Dauwendaele zorgt de hele dag voor popcorn, suikerspin en activiteiten. 9 's Avonds kan bij podium C op schermen naar het EK Voetbal worden gekeken. 9 Verder zijn er sportieve activitei ten, twee straattheateracts, is er een seniorenhangplek met volks dans en linedance en een Wereld markt. 9 In diverse kramen worden multi culturele hapjes verkocht. 9 Het festival wordt rond 23.30 uur afgesloten. Op de dubbel-DVD De oorlog van dichtbij - Onbekende verhalen uit de Tweede Wereldoorlog ziet u bijzondere afleveringen van de veel geprezen televsie- serie Andere Tijden. De verhalen stellen gangbare ideeën over de Tweede Wereldoorlog bij. Ze prikken mythes door en maken het beeld grilliger, tegenstrijdiger, maar daardoor echter, leder verhaal brengt u dichter bij de werkelijkheid van toen. Adviesprijs 14,95 Lezersprijs 12,50* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games GOES - Leerlingen van het Calvijn College in Goes verraste donder dagochtend hun docent Kees Boon met een ereronde op een koets. De 63-jarige Kees Boon gaat met vervroegd pensioen na 41 jaar dienst bij de overheid. Met poli- tie-escorte, Kees Boon heeft bij de vrijwillige politie gewerkt, reden ze door Goes. „We kwamen langs drie bejaardentehuizen, ik dacht even dat ze me daar zouden achter laten", zegt hij daarover. „Een bete re afsluiting van een mooie car rière had ik niet kunnen wensen." KERKEN SCHARENDIJKE Willem Staat blogt over de kerkelijke geschiedenis van Scharendijke op www.pzc.nl/monnikenwerk MEEST CELEZEN 1. 2. 3. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60