Van volksmuziek tot Veni Creator zeeland 123 Eerste optreden Speel- en sportvoorziening in Ouwerkerk krijgt gemeentegeld vrijdag 22 juni 2012 Het eerste optreden van De Zeeuwse Rei op Schouwen-Duiveland vond destijds plaats tijdens de Vlasdag in Dreischor. Theo Kuypers had er zelfs 'vlasliederen' in het Meer- tensinstituut voor gevonden. MIDDELBURG Bachkoor zingt in bij cantatedienst Tijdens een cantatedienst in de Nieuwe Kerk in Middelburg aan staande zondag zal het Bachkoor BWV uit Middelburg optreden. Het koort zingt onder meer cantate BWV 147, 'Herz und Mund und Tat und Leben'. Dat is de cantate waar in iedereen de melodie 'Jesus, blei bet meine Freude' zal herkennen. Barokorkest Aspetti Musicali zal het koor muzikaal begeleiden De dienst begint om 16.30 uur. ZONNEMAIRE Lezing over Spaanse veldheer Mondragon NOORDGOUWE Reünie met jarige meester in hoofdrol Ter gelegenheid van de verjaardag van 'meester Gerretsen' houdt de openbare lagere school van Noord- gouwe zaterdag 23 juni een reünie. Vanaf 16.00 uur zijn oud-leerlingen en andere betrokkenen welkom in het dorpshuis aan de Pauwstraat. Er zullen tijdens het feest onder meer foto's te zien zijn uit het ver leden van de school, die enkele ja ren geleden ter ziele is gegaan. Wat is de relatie tussen Bomme- nede* en de Spaanse veldheer Mondragon? Die vraag staat cen traal bij een lezing van historicus Corstiaan Prince. Waarom is een restaurant in Zierikzee naar hem vernoemd en waarom staat zijn de gen op de Noordhavenpoort? De le zing is op 28 juni om 20.00 uur bij De Zonnehoeve in Zonnemaire. Theo Kuypers met zijn trommel en het 'doeklied Lutine' in de kerktuin waar hij zaterdag gaat optreden. foto Ronald den Dekker BURGH-HAAMSTEDE Concert door het gemengd koor Zilt Wordt de stem minder bij het klimmen der ja ren? Theo Kuijpers (80) barst in antwoord op die vraag meteen uit in gezang. Met het krachtig gezongen verhaal over 'de vrouw van het schipperke' levert hij het bewijs dat zijn mooie don kere bas nog niks aan kracht heeft ingeboet. Dit lied, maar ook wit Zierikzee, het 'doeklied' over het vergaan van CULTUUR DICHTBIJ Impressie van twee, zeer verschillen de, toneelvoorstellingen op één dag. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UW MENING Wie langs het water parkeert, moet zelf attent zijn. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto het schip Lutine en veel andere lie deren uit het repertoire van voor malig volksmuziekgezelschap De Zeeuwse Rei staan op het repertoi re tijdens zijn optreden zaterdag om 11.00 uur in de tuin van de Driekoningenkerk in Noorgouwe. Kuijpers wordt bij zijn afscheid- soptreden begeleid door het gele genheidsorkest Tutte Fruttie. Dat wordt gevormd door zijn muziek- vrienden: Jan Schot, Jan van de door Melita Lanting OUWERKERK - De gemeente Schou wen-Duiveland stelt 31.650 euro beschikbaar voor het inrichten van speel- en vrijetijdsvoorzienin- gen bij het Watersnoodmuseum. „Dit is de laatste fase van de inrich ting van het terrein", zegt Ria ge luk, coördinator namens alle be trokken instellingen waaronder het Watersnood museum, camping De Vier Bannen, restaurant de Vierbannen en Staatsbosbeheer. „De eerste drie fases hebben we al afgerond." Bijzonder aan dit pro ject is dat de voorzieningen ook ge schikt zijn voor kinderen met een Bos, John Hobé, Jo Bleijswijk en Rob Vaillant. De Zeeuwse Rei leeft voort in de herinnering bij veel muziekliefheb bers. Het ensemble trad vaak op tijdens de Vlasdag in Dreischor, de Brouwse Dag, de Burghse Dag en de open Monumentendagen. Daar naast waren er veelvuldig optre dens in restaurant De Schouwse Pot en in De Zeeuwse Stromen. Ook was Kuypers enige tijd betrok- beperking. Geluk legt uit dat er be hoefte is aan spelmogelijkheden voor jongeren. „Niet alleen bij het Watersnoodmuseum waar veel schoolklassen komen, maar ook bij het restaurant en de camping." Aan de kant van de kreken komt een speelveld, met daarbij een riet doolhof en de bestaande vissteiger wordt uitgebreid met een onder- zoëkstafel Kinderen kunnen dan niet alleen over het water uitkij ken, maar ook zien wat er onder de waterspiegel gebeurt. Aan de overkant van de weg, in het strookje tussen het restaurant en de camping, komt een sport en spelbos met onder meer een ken bij Shantykoor Neptunus. Van ander kaliber is de muzikale bijdra ge van Kuypers aan de kerkdienst zondagochtend. Hij zingt daarin zelf een Latijns lied over de Heili ge Geest: Veni Creator. Verder schreef hij een feestlied dat aan het einde van de dienst door de he le kerkgemeente wordt gezongen. Het wordt begeleid door orgelspel en precies aan het einde van het lied moet de kerkklok luiden. 'challenge-parcours'. Gelukt hoopt dat de financiering op korte ter mijn helemaal rond komt en dat nog dit jaar kan worden begonnen met de aanleg. Dat zal in ieder ge val plaatsvinden nadat het water schap de Weg van de Buitenland se Pers ter hoogte van het mu seum heeft aangepast. De weg krijgt een nieuwe asfaltlaag en er komen twee in- en uitstapplaatsen voor bussen bij het museum. De bijdrage van de gemeente komt uit de pot compensatiegelden Tweede Maasvlakte. Deze investering moet nog wel goedgekeurd worden door Havenbedrijf Rotterdam en de ge meenteraad. Gemengd koor Zilt uit Haamstede geeft op 28 juni een concert in de kerk van Burgh. Op het programma staan diverse bekende nummers als The Phan tom of the Opera, Written in the stars en Les Miserables. Dirigent is Jos Dingemanse uit Goes. Het concert begint om 20.00 uur. Meer informatie over het koor op www.koorzilt.nl OUDDORP Expositie van Arno Overdevest Kunstschilder Arno Overdevest ex poseert vanaf 29 juni in galerie 'De Overkant', aan de Dijkstelweg in Ouddorp. Overdevest komt uit Berkel en Ro denrijs. Hij schildert over de the ma's van zijn jeugd. Hij is opge groeid op een boerderij en op veel van zijn schilderijen staan dan ook boerderijdieren. www.deoverkantouddorp.nl MIDDELBURG Mosselfeesten op Vlasmarkt Dit jaar zijn er weer mosselfeesten in Middelburg. Acht ondernemers die gevestigd zijn aan de Vlasmarkt doen er aan mee. De straat zal worden ingericht met terrassen en er worden mosselen en andere visgerechtjes aangebo den. De Middelburgse mosselfeesten vinden deze zomer plaats op 27 en 28 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59