Helft nieuwbouw is voor ouderen SCHOUWEN-DUIVELAND Jeugd geeft aftrap dorpsfeest Nieuwerkerk almanak Bagagedrager VRIJDAG 22 juni 2012 21 Volkszanger laat nog één keer van zich horen 22 Schouwen-Duiveland heeft komende tien jaar vierhonderd woningen nodig door Ton van den Nouweland zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland schat de woning behoefte voor de komende tien jaar op vierhonderd. De helft daar van willen B en W bestemmen voor ouderen. Deeltijdgebruik van tweede woningen in de dorpskern staan B en W toe. Dat staat in de eerste, grove schets van de woonvisie Schouwen-Dui veland. Ook in enkele andere as pecten van de visie ligt de nadruk op vergrijzing en ontgroening. Zo streeft de gemeente naar een goe de spreiding van het aanbod 'wo nen met zorg' over het hele eiland. Dat houdt in dat er op dat gebied nog gebouwd moet worden in Renesse, Brouwershaven, Scharen- dijke en Nieuwerkerk. Het meren deel van de woningen met zorg voorzieningen blijft in Zierikzee, Bruinisse en Burgh-Haamstede. Verder willen B en W zich de ko mende tien jaar bijzonder inzetten op het levensloopbestendig maken van nieuwe én bestaande wonin gen. Er moeten maatregelen ko men om huizenbezitters te stimu leren hun woning zo in te richten dat ze er oud in kunnen worden. De andere helft van de ongeveer vierhonderd woningen in de ko mende tien jaar zou, wat B en W betreft, gereserveerd moeten wor den voor doorstromers (120 hui zen) en starters (80 woningen). Los van de lokale woningbehoefte vinden B en W dat er ook ge bouwd moet worden voor nieuwe inwoners. Op basis van de verken ning 'Tij van de Toekomst' schat ten B en W die behoefte in op 270 huizen in de komende dertig jaar. Naar verwachting van het gemeen tebestuur worden die huizen voor al gebouwd in Zierikzee (stadswo- nen) en in de Westhoek (wonen aan de kust). In een aantal dorpskernen staan tweede woningen van mensen uit de Randstad, Brabant, Duitsland en België. B en W willen toestaan dat deze in deeltijd worden be woond. Zij vrezen niet dat dit de leefbaarheid van het dorp aantast. De praktijk in de Westhoek toont dit aan, menen B en W. De conceptwoonvisie is opgesteld in overleg met maatschappelijke organisaties, de stads- en dorpsra den en projectontwikkelaars. Zij mogen op 26 juni reageren. In ok tober of november wordt de visie aan de inwoners voorgelegd. Eind januari neemt de gemeenteraad een besluit over de plannen. NIEUWERKERK - Het dorpsfeest Nieuwerkerk Bruist is donderdag begonnen met een sport middag, waar in totaal 350 leerlingen van de basisscholen OBS Duiveland en de School met de Bijbel aan meededen. De hogere groepen (foto) speelden een voetbaltoernooi op het veld van SKNWK. Voor de jongere kinderen waren er op een naastgelegen sportveld spel letjes als touwtrekken, kruiwagenrace, spring touwen en zaklopen. Op de avondmarkt van daag in het centrum worden 1200 mensen verwacht. Er staan tachtig kramen opgesteld. Morgen wordt de wielerronde gehouden en is er een demonstratie van de Kynologenclub. 's Avonds begint het feest voor jong en oud in het dorpshuis. foto Ronald den Dekker OOSTDIJK Hennepkwekerij ontmanteld Bij een onderzoek in een woning aan de Nieuwlandse Binnendijk in Oostdijk is donderdagochtend rond 08.15 uur een hennepkweke rij aangetroffen. Er stonden 168 planten, waaronder volwassen planten en stekken. De kwekerij is geruimd. De twee be woners van het pand zijn "aange houden. Zij zijn in verzekering ge steld. SIRJANSLAND Bijeenkomst van dorpsraad Sirjansland De dorpsraad Sirjansland houdt maandag 15 juni een openbare dorpsraadvergadering. Op de agenda staan onder meer het verslag van de 'Ride for the Ro ses', nieuws van Sir Vooruit en stand van zaken met betrekking tot het tuinbouwgebied. De vergadering wordt gehouden in het Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. De eerste puberale perikelen begin nen op te komen bij de jongen uit Zierikzee. Af en toe toont hij zich al een beetje dwars. In zijn kleding be gint hij een eigen mening te ontwik kelen en ook hij begint de taal der pubers al aardig machtig te worden. Dat wordt nog wat, dacht zijn moe der onlangs. Hij zit tenslotte nog maar op de basisschool. Ze houdt Tip? redactie@pzc.nl zijn gedragingen dan ook nauwgezet in de gaten en vraagt met enige regel maat naar zijn belangstelling voor de meisjes in zijn klas. Dat bleek toch een brug te ver voor deze pre-puberende jongen. „Nou nee zeg! Gisteren vroeg eentje of ze achterop mijn bagagedrager mocht gaan zitten. Nou echt niet hoor. Daar ben ik nog te jong voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57