helemaal af, wij gaan genieten' ?T])huis NIEUW mm vrijdag 22 juni 2012 De droombungalow van het echtpaar Dooms uit Axel foto Kindt&Biesbroeck De zoektocht naar hun droombungalow duurde niet eens zo gek lang. Het echtpaar bezichtigde voordat de Mozartstraat in beeld kwam slechts twee andere bunga lows. Eentje aan de Van Gistellelaan in Axel en eentje aan de Stijn Streuvelstraat in Hulst. Ja Hulst, want het echtpaar Dooms is niet zo heel honkvast. „Ik kom uit Terneu- zen, mijn vrouw uit Axel en de eerste jaren na ons huwelijk hebben we in Sluiskil ge woond, voordat we naar Axel kwamen. Een verhuizing naar Hulst zagen we op zich wel zitten, we komen er graag, het is er altijd heel gezellig en mooie terrassen zijn dicht- bij." Toch werd de Hulster bungalow het niet en ook niet die in Axelse aan de Van Gistellel aan. „De bungalow in Hulst vonden we wat te duur en aan die in Axel moest teveel ge beuren om naar ons zin te zijn. En dat was nou juist ook een reden dat we zouden gaan verhuizen: we zouden het onszelf ge makkelijk maken. Geen grootscheepse ver bouwing dus. Geen slaaf van je huis zijn, maar ervan genieten." Wat dat betreft is de bungalow aan de Mo zartstraat een schot in de roos. Vier jaar gele den is de woning nog helemaal gemoderni seerd en ook nog eens in een stijl die Bram en Corrie aanspreekt. „Alles is gedaan! Er zit een gloednieuwe Siematic keuken in, er ligt een prachtige nieuwe vloer, de badka mer is vernieuwd, zelfs de tuin is al prachtig aangelegd. Kortom het is spie en span, we kunnen er zo in. We kopen alleen wat nieu we meubeltjes en klaar zijn we." Aangezien de verkoopster van de bungalow een gloednieuw appartement in het Axelse Ravelijn Nassau heeft gekocht dat nog in aanbouw is, hebben Bram en Corrie nog al le tijd om die meubels bij elkaar te zoeken. En ook om nog even te genieten van hun huidige woning aan de Bastionstraat, een van de mooiste straten van Axel. De straat, vroeger liefkozend het flaneerstraatje ge noemd, vierde twee jaar geleden nog haar honderdjarig jubileum en dat werd uitbun dig gevierd. Er kwam een boekje uit met de geschiedenis van beeldbepalende panden in de straat en daar staat ook het Jugendstil- 'huis (vroeger een winkel) van de familie Dooms in. „Later zijn er twee herenhuizen van gemaakt. Wij woonden in het ene, heb ben later het andere van de buren gekocht en hebben er weer één pand van gemaakt. Wie het van ons koopt, is een bofkont; die krijgt een groot huis met vijf slaapkamers, een grote tuin met een enorme schuur." Er is nog wel één klein dingetje wat Bram wil toevoegen aan de bungalow aan de Mo zartstraat: „Een tuinhuis. Voor mijn mo tor!" De hele bungalow is een paar jaar geleden helemaal gemoderniseerd. Bram en Corrie Doorns zijn helemaal in hun nopjes met de aankoop. De prachtige buxustuin vraagt wel om groene vingers! foto Kindt&Biesbroeck foto Mark Neelemans foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53